Novokuzněck – Ufa 5:4 (kon.) | Novosibirsk – Omsk 4:0 (kon.) | Magnitogorsk – Nižněkamsk 1:3 (kon.)
Čeljabinsk – Chanty-Mansijsk 5:2 (kon.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 1:0 (kon.) | Čerepovec – Jaroslavl 1:2 (2:3 po s.n.)
Kazaň – Toljatti 3:0 (kon.) | Soči – Viťaz 5:2 (kon.) | Atlant – Minsk 2:4 (kon.)
Jokerit – Petrohrad 1:3 (kon.)
Ak Bars Kazaň
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Lada Toljatti
Pondělí 05.01.2015, 15:00 • TatNeft Arena • KHL

Dnešní utkání sledovalo 8460 diváků. (17:33:14)

Československá stopa:
    Češi: Kazaň – Petr Vrána TOI: 16:59, 0 střel, (0+1)
    Togliatti – Jiří Hunkes 13:55, 0 střel, (0+0)
    Martin Zaťovič 14:18, 1 střela, (0+0)

Slováci: Kazaň – žádní
    Togliatti – Peter Podhradský 18:00, 3 střely, (0+0)
    Karol Sloboda – nehrál

Střely: 6-10 (celkem: 32-28)

Třetí třetina potvrdila, že Kazaň měla víc sil tento zápas rozhodnout. Její nesporná kvalita se projevila společně s únavou hostů. Nejprve Lada inkasovala po 2 minutách 3.části z hole Varnakova. Poté v 50.minutě rozhodl o třech bodech Zachjarčuk nekompromisní ranou do sítě Glasse.

60:00

59:50
    Na ledě se už nestalo nic důležitého a tak zápas končí. Kazaň si výhru pohlídala.

58:52

58:42
    Lada předvedla rychlý brejk, který vytěžila ze zákroku na hranici faulu, ale nepískalo se a tak se hra přelévala ze strany na stranu.

57:56
    Kazaň obklíčila soupeře v jeho pásmu a rozebírá ho do posledního šroubku.

57:05
    Ogurcov 2 minuty za držení a tím ničí naděje na vyrovnání.

56:52
    Nilsson má potíže s napadáním útočníka Lady a málem se mu výjezd mimo branku vymstil největší možnou cenou.

55:51
    Černikov se proháčkoval do útočné třetiny, kde mu černá guma ujela z čepele hokejky.

54:48
    Lada se usídlila v pásmu Kazaně a "tropí tam neplechu."

53:28
    Lada jak vidno už nemá co ztratit a hraje jak se říká "vabank."

53:11
    Kazaň předvedla další dva útoky – přečíslení.

52:25
    Obuchov střílel bekhendem po krásném uvolnění od Nikulina. Glass výborně vyrazil betonem.

51:41
    Brankář Nilsson vyhodil ze své třetiny.

50:58
    Brookbank má problémy za brankou s rozehrávkou.

50:20
    Lada zkouší útočit.

Jan Volf

Branky a nahrávky: 14. Möller (Mirnov, Brookbank), 42. Varnakov (Azevedo, Kosticyn), 50. Zachjarčuk (Vrána, Kosticyn)

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – V.Děnisov, Rylov, Nikulin, Kornějev, Brookbank, Medvěděv – Gluchov, Svitov, Lukojanov – Varnakov, Azevedo, S.Kosticyn – Möller, Mirnov, Burmistrov – Tkačjov, Obuchov, Vrána Trenér: Zinetulja Biljaletdinov
    Lada Toljatti: Glass (Ivannikov) – Hunkes, Barancev, Vorobjov, Romanov, Podhradský, Ogurcov – Černikov, Golubjov, Petrov – Bělousov, Shenfeld, Zaťovič – A.Strelcov, F.Fjodorov, V.Strelcov – Mastrjukov, Šulakov, Gurjanov
    Trenér: Sergej Světlov

Rozhodčí: Bukin, Drejev – Nazarov, Fatějev