Omsk – Jekatěrinburg 2:1 (kon.) | Barys – Magnitogorsk 2:3 (kon.) | Čeljabinsk – Vladivostok 3:1 (kon.)
Ufa – Kazaň 5:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Chabarovsk 4:2 (kon.) | Toljatti – Novosibirsk 1:3 (kon.)
Jaroslavl – Záhřeb 4:3 (kon.) | Nižněkamsk – Novokuzněck 6:0 (kon.) | Soči – Atlant 6:4 (kon.)
Viťaz – HC Slovan 2:1 (po pr.)
HK Soči
6:4 (4:0, 1:4, 1:0)
Atlant Moskevská oblast
Pondělí 12.01.2015, 17:30 • Ledový palác Bolšoj (kapacita 12 000 míst) • KHL

To je ode mne pro dnešek vše a přeji hezký zbytek dne. (20:07:35)

Česká stopa
    Tomáš Pöpperle (HK Soči) – 37 zásahů – 4 obdržené branky.

Utkání ve kterém padlo deset branek je za námi. Hokejisté Atlantu nakonec svou stíhající jízdu nedotáhli až k bodům a odjíždí z ledového paláce bez bodu. Soči si připisuje klíčové tři body a posouvá se na sedmé místo v Západní konferenci. Klíčovým mužem dnešního utkání byl domácí Jevgenij Lapenkov, který si zapsal hattrick a jednu přihrávku k tomu a nasměroval domácí k výhře, Andre Petersson si připsal také body 4 za dvě branky a dvě přihrávky. Hosté střídali v 18 minutě brankáře Engrena a od té doby šel jejich výkon rapidně nahoru, když druhou třetinu vyhráli 4:1, ale v závěrečné třetině již branku nepřidali a tak na body pomýšlet nemůžou.

60:00

59:33
    Hosté znovu bez brankáře.

59:24
    Ještě vzájemné vyloučení, dvě minuty pro Krikunova (SOC) a Kozlova (ATL) oba za sekání.
    PETERSSON - 6:4

59:15
    Soči právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto nejspíše. ANDRE PETERSSON trefuje prázdnou brankou hostů! Asistence: Cory Emmerton, Jevgenij Lapenkov.

58:47
    Připomínám, že ani jeden z týmů si již nemůže vzít oddechový čas.

58:35
    Atlant přišel o útočné pásmo, ale domácí se provinili postavením mimo hru.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:15
    Brejk domácích mohl rozhodnout dnešní zápas, ale Artěmjev v brance Atlantu byl proti a vytáhl skvělý zákrok.

56:35
    Domácí pouze posouvají kotouče do středního pásma a soustředí se již na ubránění výsledku.

56:03
    Vysokou holí si zpracoval kotouč Sošnikov (ATL), vhazovat se bude v obraném pásmu Atlantu.

55:35
    Atlant se nahozeným kotoučem dostal před Pöpperleho a nadechuje se k závěrečnému tlaku.

54:52
    A další tutovka Atlantu! Arťom Černov z pravého kruhu jen těsně minul pravou tyč.

53:50
    A mohlo být srovnáno, nejprve střílel osamocený Sošnikov, jeho ránu vyrazil Pöpperle pravým ramenem, následnou ještě větší šanci úplně volného Novapašina, který se zjevil sám na kruhu zlikvidoval také Pöpperle.

53:22
    Postavení mimo hru Soči.

52:30
    Chybnou přihrávku Babčuka (ATL) na modré malém využil k samostatnému úniku Max Warn (SOC), ale kotouč ideálně nezpracoval.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 1. Ščitov (Kosticyn, Whitney), 15. Petersson (Wilson, Emmerton), 17. Lapenkov (Kosticyn, Ščitov), 18. Lapenkov (Petersson, Wilson), 31. Lapenkov (Koledov, Petersson), 60. Petersson (Emmerton, Lapenkov) – 26. Babčuk (Sošnikov, Bodrov), 27. Kozlov (Jarullin), 32. Sošnikov (Jarullin, Šmeljov), 34. Gilroy (Potapov, Černov)

HK Soči: Pöpperle (Gavrilov) – Ščitov, Whitney, Koledov, Pervyšin, Wilson, Děrljuk, Jarvinen – Krikunov, Ignaťuškin, Kosticyn – Petersson, Emmerton, Lapenkov – Sčaslivij, Ljudučin, Warn – Krutov, Krjukov, Morozov – Ščerbina.
    Atlant Moskevská oblast: Engren (18.Artěmjev) – Korobov, Gilroy, Novopašin, Sorokin, Ťuljapkin, Jarullin, Babčuk, – Černov, Potapov, Šmeljov – Sošnikov, Bodrov, Jašin – Kozlov, Taratuchin, Levitskij – Chloptov, Voronin, Jekimovs – Lešenko.

Rozhodčí: Buturlin, Vasiljev – Petrov, Fatejev