Letňany – Písek 5:2 (kon.) | Zlín – Hr. Králové 3:4 (0:1 po s.n.) | Kladno – Olomouc 1:0 (po pr.)
PZ Kladno – Vsetín 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 6:2 (kon.) | Vítkovice – HC Plzeň 0:4 (kon.)
Liberec – K. Vary 4:1 (kon.) | HC Litvínov – Č. Budějovice 6:4 (kon.) | Sparta – Chomutov 3:1 (kon.)
Jihlava – Havířov 3:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Poruba 2011 6:0 (kon.) | Třinec – Slavia 3:5 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
AZ Havířov
Pátek 16.01.2015, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Extraliga staršího dorostu

S konstatováním, že Dukla Jihlava porazila Havířov poměrem 3:1 se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (20:31:13)

Dnešní duel mezi Jihlavou a Havířovem rozhodla třetí třetina. V rozmezi sedmačtyřicáté až jednapadesáté minuty nastřílela Dukla svému sokovi tři góly a díky tomu získala plný počet bodů. Postupně se trefil Jiří Ondráček a dvakrát Daniel Kolouch. Za hosty korigoval devětačtyřicet vteřin před koncem na konečných 3:1 Ondřej Kosina.

60:00

59:50
    Rána Spálovského od modré nebyla přesná, puk šel těsně vedle pravé tyče.

59:35
    Po buly doskákal puk ke Kořenářovi, který žabičku bezpečně kryje.

59:33
    Václav Sonnek je na střídačce, hosté to zkusí v šesti bez gólmana.

59:33
    Oddechový čas pro Havířov.

59:11
    Havířov právě vstřelil branku!
    Čisté konto dnes Josef Kořenář neudrží, ač by si ho zasloužil. Po akci Cihláře se dostal k puku Spálovský, posunul jej zpět do ohně, kde kotouč přiklepl Peterka k ONDŘEJI KOSINOVI a ten jej u levé tyče zblízka dotlačil do branky. Asistence: Lukáš Peterka, Adam Spálovský.

58:58
    Dominik Cihlář šikovně objel branku a poté hledal své spoluhráče, leč neúspěšně.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a zřejmě i celého zápasu, kterým si Dukla upevní první místo v tabulce.

57:44
    Dukla hraje v plném počtu.

57:29
    Dukla bez potíží hlídá střední pásmo, pro hosty je prostor před Kořenářem při jejich přesilovce nyní hodně zapovězené území.

57:00
    Také tentokrát byl pokus Havířovských o zavezení puku do útočného pásma neúspěšný.

56:39
    A po jeho pravici nyní proběhne vzahování.

56:22
    Jihlava se osvobozuje, puk je na druhé straně u branky Sonnka.

55:44
    Poslední šance pro hosty, jak vstřelit alespoň čestký úspěch. Vojtěch Pražák (JIH) odchází na trestnou lavici kvůli podražení.

Na vyloučení: 7-6.

55:31
    U levé tyče Kořenáře se pokoušel propasírovat puk do sítě Lukáš Peterka. Ani on zatím kouzlo jihlavského brankáře neodčaroval, gólman Dukly zasáhl svým betonem.

55:14
    Hra se znovu stěhuje před Sonnka, protože hosté rozehráli nepřesně, a to na zakázané uvolnění.

53:47
    Na druhé straně se hosté s velkým důrazem opřeli do Kořenáře, kterému spadla helma a hra je tak přerušena. To by byla stejně, neboť domácí fantom měl puk ve své výstroji.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 47. Ondráček (Vala, Oščádal), 49. Kolouch (Mejzlík, Huňáček), 51. Kolouch (Pražák, Mejzlík) – 60. Kosina (Peterka, Spálovský)

HC Dukla Jihlava: Kořenář (Brož) – Srnský, Pražák, Huňáček, Váňa, Klofáč, Smutný, Krtek – Oščádal, Vala, Ondráček – Kousal, Najman, Peschout – Kolouch, Mejzlík, Čermák – Berka. Trenér: Petr Svoboda
    AZ Havířov: Sonnek (Gerža) – Spálovský, Mrowiec, Srníček, Dudek, Szturc, Trombik – Moravčík, Wróbel, Kurovský – Polak, Stružík, Macuh – Pacoň, Peterka, Cihlář – Kosina, Hendrych, Langer. Trenér: Martin Janeček

Rozhodčí: Czubaj – Rittich, Polák