Minsk – Jokerit 0:0 (*17:30) | Jaroslavl – Dynamo Moskva 0:0 (*17:30) | N.Novgorod – Petrohrad 0:0 (*17:30)
Soči – CSKA Moskva 0:0 (*17:30) | Omsk – Petrohrad 2:3 (kon.) | Barys – Omsk 0:0 (14:30)
Jekatěrinburg – Kazaň 0:0 (14:30) | Čeljabinsk – Novosibirsk 0:0 (14:30) | Ufa – Magnitogorsk 0:0 (14:30)
Jekatěrinburg – Toljatti 1:2 (0:1 po s.n.) | Čeljabinsk – Nižněkamsk 2:3 (kon.) | Minsk – Záhřeb 3:2 (kon.)
CSKA Moskva – Jaroslavl 3:2 (kon.) | Kazaň – Dynamo Moskva 1:4 (kon.) | Minsk – Jokerit 0:0 (17:30)
Jaroslavl – Dynamo Moskva 0:0 (17:30) | N.Novgorod – Petrohrad 0:0 (17:30) | Soči – CSKA Moskva 0:0 (17:30)
Soči – Omsk 0:0 (17:30) | Atlant – HC Slovan 4:3 (kon.)
Avangard Omsk
2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
SKA Petrohrad
Úterý 03.02.2015, 14:00 • Omsk Arena • KHL

To je dnes ode mě vše, loučím se s vámi a těším se na další přenosy u KHL. (16:34:43)

Československá stopa:
    Avangard Omsk:
    Miroslav Blaťák – nehrál
    Vladimír Sobotka – nehrál

SKA Petrohrad:
    Roman Červenka – nehrál

Nikdo z tříčlenné možné české enklávy nenastoupil.

Dnešní utkání sledovalo 8240 diváků.

Statistiky utkání:
    Střely: 3-6 celkem 19-34
    Vhazování: 9-15 celkem 29-37
    Vyloučení: 0-0 celkem 2-2

Třetí třetina se odehrávala v taktické rovině. Omsk musel útočit. Petrohrad bránil jednogólové vedení. Kvalitní kádr a skvělý výkon obrany včetně brankáře Koskinena nepovolil už žádnou branku. Konečné skóre je tedy 2:3 pro hostující SKA Petrohrad.

60:00

59:59
    Už se nic nestane. Domácí se neprosadili a utkání končí prohrou Omsku 2:3.

59:53
    Netrpělivý centr domácích vyhozen z buly. Kolarik jde místo něj.

59:53
    Na ledě se v posledních vteřinách nestalo nic důležitého. Omsku se nedařilo vystřelit na Koskinena a pak hosté vyhpdili kotouč přes všechny čáry. Takže se bude vhazovat právě před brakářem Petrohradu.

59:53
    Oddechový čas pro hosty.

59:31
    Puk je zaklíněn v rohu útočného pásma.

59:10
    Summanen rozdává pokyny šestici, která se vydá na led dobýt branku jedničky Petrohradu. Domácí bez brankáře a v šesti hráčích. Mohutné povzbuzování domácích příznivců.

59:10
    Oddechový čas pro domácí.

58:30
    Kovalčuk zavezl puk hluboko do pásma domácího celku, aby byl co nejvíce v bezpečí.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:06
    Omsk kombinuje jen po mantinelech v útočném pásmu, jelikož je to jediný volný prostor.

56:25
    Konečně jsou domácí usazeni ve třetině hostů. jenže ti se zanedlouho zase osvobozují a Omsk to bude zkoušet dál. Má však už jen 3 a půl minuty na vyrovnání tohoto duelu.

55:48
    Rychlý brejk Omsku a střela golfovým úderem Chada Kolarika, amerického forvarda, končí bohužel pro domácí jen v lapačce Koskinena.

54:44
    Melu o puk na útočné modré domácích, kde se potkalo celkem asi 5 hráčů, vyhráli hosté a tak pokračuje série nepovedených akcí Avangardu.

Jan Volf

Branky a nahrávky: 6. Musatov (Semjonov), 34. Chomickij (Rasskazov, Něprjajev) – 14. Šipačov (Kablukov, Panarin), 17. Panarin, 31. Dadonov (Panarin, Šipačov)

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Kulik, Gustafsson, Kuljaš, Ljamin, Chomickij, Gluchov, Gončarov – Pěrežogin, Kalinin, Kolarik – Kurjanov, Širokov, Paršin – Musatov, Rasskazov, Semjonov – Lauta, Volkov, Něprjajev
    Trenér: Raimo Summanen

SKA Petrohrad: Koskinen (Bogdanov) – Rukavišnikov, Kalinin, Alexandrov, Kutějkin, Čudinov, Bělov, Judin, Jermakov – Barabanov, Tichonov, Kovalčuk – Dadonov, Panarin, Šipačov – Ponikarovskij, J.Ericsson, Chochrjakov – Kablukov, Ketov
    Trenér: Vjačeslav Bykov

Rozhodčí: Anisimov, Odins – Birin, Medvěděv