Basilej – Porto 1:1 (kon.) | Schalke – Real Madrid 0:2 (kon.)
FC Basilej
1:1 (1:0)
FC Porto
Středa 18.02.2015, 20:45 • St. Jakob Park, Basilej (Švýcarsko) • Liga mistrů
    Danilo proměnil v závěru zápasu pokutový kop a FC Porto půjde do odvety po výsledku 1:1 s menší výhodou.

Basilej s Portem dnes zopakovaly včerejší výsledek osmifinálového souboje Paris Saint-Germain s Chelsea. Hosté do odvety před vlastním publikem půjdou v lepší výchozí pozici, když ve druhé polovině dějství vstřelili gól na půdě soupeře. Z penaltového puntíku se trefil obránce Danilo, Tomáš Vaclík byl na jeho ránu krátký, přestože správně odhadl stranu. Další český zástupce Marek Suchý obdržel žlutou kartu a ve druhém zápase na portugalské půde bude chybět. S konstatováním, že Porto své převahy nedokázalo více využít, a přáním příjemného zbytku večera se loučí Radek Šamša. Dobrou noc a zítra u duelů Evropské ligy na počtenou! (22:42:35)

90+4

90+4
    V Basileji běží poslední minuta nastaveného času. Sousův celek kombinuje na vlastní polovině.

90+3
    Calla se provinil dalším faulem na Rúbena Nevese.

90+2
    Martínez byl na útočné půlce nedovoleně zastaven Callou. Portugalci budou rozehrávat.

90
    Anglický arbitr Clattenburg přidává čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.

89
    Hra se v posledních minutách přelévá mezi oběma šestnáctkami, brankáři Vaclík s Fabianem nejsou příliš zaměstnáni.

87
    Danilo si v souboji s Hamoudim pomáhal rukama, za což mu sudí Clattenburg udělil žlutou kartu.

86
    Ani tentokrát hosté roh nevyužili k ohrožení Vaclíkovy svatyně.

85
    Porto bude po Quaresmově sraženém centru z pravého křídla zahrávat rohový kop.

84
    Herrera na útočné polovině fauloval, Basilej bude rozehrávat.

83
    Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Shkëlzen Gashi, přichází Ahmed Hamoudi.

82
    Poslední změnu chystají také domácí, do hry by měl nastoupit Hamoudi.

81
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Cristian Tello, přichází Juan Quintero.

80
    Porto si díky brance vstřelené na půdě soupeře podstatně vylepšilo výchozí pozici do odvety. Stejným výsledkem 1:1 skončil i včerejší duel Paris Saint-Germain s Chelsea.
    DANILO - 1:1

79
    Porto právě vstřelilo branku!
    Tomáš Vaclík sice vystihl stranu, na kterou DANILO mířil, jenže brazilský obránce poslal balon přesně k tyči. Český gólman neměl nárok.

78
    Porto bude zahrávat pokutový kop! Samuel v pádu ve vlastní šestnáctce zachytil míč po přihrávce z pravé strany rukou.