Zlín – Mountfield HK 3:2 (kon.) | Olomouc – Plzeň 2:3 (0:2 po s.n.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 2:0 (kon.)
Pardubice – K. Vary 2:3 (po pr.) | Vítkovice – Sparta 1:5 (kon.)
po s.n. (0:2)
HC Olomouc
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
HC Škoda Plzeň
Úterý 24.02.2015, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Olomouc

Mora je na tom v současné době hodně špatně. Hanáci si v posledním utkání připsali už svou třináctou porážku v řádě, a tak Olomouc postupně podlehla všem celkům extraligy. S Kohouty to už vypadá čím dál hůře, jelikož jim patří předposlední místo, ze kterého ztrácejí na dvanácté Karlovy Vary pět bodů.

Poslední zápasy:

Vítkovice Steel – Olomouc 3:1
    Olomouc – Verva Litvínov 2:4
    Mladá Boleslav – Olomouc 6:3

Po 49 zápasech zatím Plzni patří 8. příčka, ale Indiáni by si ještě v závěrečných třech kolech chtěli spíše zajistit přímý postup od čtvrtfinále play off, a vyhnout se tak předkolu. Avšak v případě tří proher a pokud se Liberci podaří vyhrát dvě utkání, tak Indiánům hrozí i pád od play out, a tak bude závěr základní části pro tým Martina Straky ještě hodně zajímavý.

Plzeň – Kometa Brno 3:0
    PSG Zlín – Plzeň 2:4
    Plzeň – Bílí Tygři Liberec 3:4 pp.

Vzájemná střetnutí:

První letošní měření sil se lépe vydařilo Olomouci, která zvítězila na ledě Plzně celkem snadno 5:2. Avšak poté už úřadovali jen Indiáni, kteří nejdříve vyhráli na Hané 4:3 po prodloužení a následně vyhrála Škoda i před svými diváky 2:1, ale i tohle vítězství bylo tentokrát po samostatných nájezdech.

12.10. Plzeň – Olomouc 2:5
    25.11. Olomouc – Plzeň 3:4 pp.
    11.1 Plzeň – Olomouc 2:1 sn.

Základní část hokejové extraligy už odpočítává svá poslední kola a v boji o play off už je pouze pár bodů. Konkrétně se ocitáme v 50. kole, kdy se v úterý vydá do boje hned deset týmů. My se především zaměříme na utkání z olomoucké plecharény, ve které trápící se HC Olomouc přivítá HC Škodu Plzeň, která se chce ještě prodrat mezi nejlepší šestici týmů. Úvodní vhazování střetnutí je naplánováno na 18:00.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Olomouc: Vošvrda (Urbisch) – Vyrůbalík, Rašner, Ondrušek, Škůrek, Jaroměřský, Houdek, Nesvadba – Laš, Knotek, Buc – Matai, Herman, Rachůnek – Řípa, Patera (C), Zuzin – Dlouhý, Marosz, Kucharczyk.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Mozík, Sklenička, Kadlec, Jeřábek, Kubka, Pulpán, Boháč, Marcel – Kratěna (C), Bližňák, Schleiss – Sýkora J., Simon, Johnson – Balej, Sýkora T., Lev – Hollweg, Kubalík.

Rozhodčí: Hribik, Wagner – Barvíř, Blümel.

00:01

00:09
    Ihned po vhazování vysunul Škůrek Buce, jenž už mohl ujíždět sám na Machovského, ale olomoucký útočník upadl.

00:18
    Mora se však následně usadila ve svém útočném pásmu a domácí si vybojovali svou první přesilovou hru, protože na dvě minuty za držení protihráče odchází na trestnou David Sklenička (PLZ).

00:30
    Plzeň však vyhrála následné vhazování a hosté vyhodili puk přes celé kluziště.

00:50
    Až nyní se domácí protlačili do svého útočného pásma.

01:05
    Od modré pálil Škůrek, avšak Machovský byl na svém místě a touš vyráží.

01:28
    Škodovce se podařilo osvobodit ze svého obranného pásma.

01:49
    Mora se opět nemůže dostat do svého útočného pásma.

02:10
    Majeský zavezl puk do útočné třetiny a domácí rozjedou svou poslední přesilovkovou akci.

02:25
    Jenže ta neměla dlouhého trvání a ihned po návratu Skleničky se do útoku prodral Kratěna, který z levé strany otestoval Vošvrdu.

02:42
    Další atak Plzně byl zastaven ihned na útočné modré a k puku se dostávají domácí hokejisté.

03:04
    Jenže Kohoutům nevyšla útočná rozehrávka, a tak se Plzeň velmi snadno dostává k puku.

03:30
    Schleiss chtěl vystřelit z levé strany bekhendem, jenže jeho střela mu vůbec nesedla a touš směřuje za olomouckou klec.

04:11
    Řípa poslal nepřesnou přihrávku v útočném pásmu, čehož využili Indiáni a získali puk pod svou kontrolu.

04:28
    Pulpán vystřelil od modré a Vošvrda jeho střelu jen vyrazil svou lapačkou za sebe a touš se odklouzal jen těsně vedle domácí brány!

05:24
    Mora se usadila ve své útočné třetině, kde nakonec z pravého kruhu vystřelil Marosz, avšak lapačka Machovského byla na svém místě.

05:42
    Ján Sýkora zavezl puk do útočné třetiny Plzně a uvidíme co z akce hostů vznikne.

06:09
    Indiáni však nijak nezaměstnali Vošvrdu a domácím se navíc podařilo protlačit touš do středního pásma.

06:50
    První obrovská šance Olomouce! Matai zůstal zapomenutý za hostující obranou, kam samozřejmě dostal pas, jenže tváří v tvář Machovskému se domácímu střelci nepodařilo trefit plzeňskou bránu.

07:35
    Kotouč už je však opět v obranném pásmu Olomouce, kde se o něj bojuje v rohu kluziště.

07:49
    Zde jej však vydolovali domácí, ale útoku Olomouce je zastaven už ve střední třetině, protože jeden z obránců Plzně tečoval puk na svou střídačku.

07:49
    Následuje komerční přestávka.

08:03
    Simon nahazoval puk do útočné třetiny ještě před středovou čárou, a tak je Indiánům odpískán icing.

08:17
    Plecharéna uvidí první přesilovou hru Plzně. Radek Dlouhý (OLO), totiž zahákoval Simona, a tak si odpyká dvě minuty.

08:33
    Po velmi nepřesné střele Mozíka se domácím podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.

08:55
    Puk je opět až za bránou Machovského.

09:15
    Kadlecova střela od modré byla ještě tečována, ale pouze do rohu kluziště.

09:45
    Plzeň drží svůj přesilovkový zámek.

10:01
    Rachůnek však vystihl rozehrávku hostí a následně vyvezl puk až do útočné třetiny Olomouce.

10:16
    Indiáni jen nahodili puk přímo na Vošvrdu, který jej raději ukryl ve své lapačce a přesilovka hostů je už pomalu u svého konce.

10:42
    Pulpán chtěl vystřelit z levé strana, avšak jeho pokus zblokoval Ondrušek.

11:01
    Kotouč je za bránou Machovského, odkud Indiáni rozjedou svou další útočnou akci.

11:21
    Jenže ta jim příliš nevyšla, a tak se do útoku pro změnu žene Olomouce.

11:46
    Bližňák nahodil puk na Vošvrdu, který jej pouze srazil jednomu z obránců Olomouce.

12:05
    Akce Kohoutů však končí na útočné modré, jelikož se domácí dostali do postavení mimo hru.

12:05

12:44
    Jeřábek dlouho míchal s pukem za olomouckou bránou, odkud chtěl následně přihrát před Vošvrdu, jenže jeho pas skončil přesně pod lapačkou domácího brankáře.

13:20
    Lev přihrál mezi kruhy Kubalíkovi, jenž okamžitě vystřelil, avšak Vošvrda byl dobře postavený a jeho zakončení zneškodnil.

13:40
    Puk je po delší době v obranném pásmu Plzně, avšak domácí nijak nezatápí hostující obraně.

14:12
    Ondrušek jen nahodil puk směrem na Machovského, jenž jej raději udržel ve své výstroji.

14:17
    Je tu další vyloučení na domácí straně. Radim Kucharczyk (OLO), totiž nedovoleně bránil jednoho z hostujících, a odsedí si tak dvě minuty na trestné lavici.

14:37
    Jaroměřský parádně zabojoval a získal puk, který následně vyhodil přes celé kluziště.

15:00
    Domácím se znova podařilo vyhodit puk až za bránu Machovského.

15:23
    Plzeň je stále ve svém obranném pásmu, odkud se hosté né a né dostat.

15:43
    Nyní se hosté vyhánějí ze svého útočného pásma špatným pasem, a tak je puk ve střední třetině.

15:50
    Navíc se následně ještě dostali do postavení mimo hru a vhazovat se bude před útočnou modrou Indiánů.

16:17
    Škůrek naposledy vyhodil puk z obranného pásma Olomouce a Kucharczyk už se za malou chvíli vrátí do hry.

17:00
    Zuzin si v útočném pásmu příliš dlouho hrál s pukem, a tak se na něj pověsili hned dva hráči, kterým se podařilo vypíchnout puk do střední třetiny.

17:30
    Mora však vzápětí nahodila puk na Machovského, který jej opět podržel ve své lapačce.

17:40
    V závěru první třetiny budou hrát Kohouti druhou přesilovou hru, protože Vojtěch Mozík (PLZ) vyhodil puk do hlediště, a dostává tak dvě minuty za zdržování hry.

18:07
    Kucharczyk střílel z hodně velkého úhlu a jeho střela letěla hodně mimo bránu Plzně.

18:23
    Od modré nyní pálil Škůrek, avšak trefil blokujícího Holwega, od kterého se touš odrazil do hlediště.

18:32
    Balej vyhodil puk přes celé kluziště.

18:53
    Tomáš Sýkora vystihl rozehrávku domácích, a tak následně poslal puk za olomouckou klec.

19:27
    Po pěkné kolmici se ke střele dostal Patera, avšak domácí kapitán trefil stínícího Zuzina.

19:52
    Tlak Olomouce však pokračoval i po přesilové hře, kdy zámek domácích ukončil Machovský, který zlikvidoval střelu Zuzina.

19:55
    Domácí se dostali do dalšího zakončení ihned po vhazování, avšak plzeňský brankář byl opět pozorný.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina střetnutí příliš šancí nepřinesla. Asi tu největší spálil domácí Matai, který se prodral do samostatného úniku, avšak olomoucký útočník ani netrefil branku. Oba celky si v první periodě zahráli dvě přesilové hry, jenže ani jedna jim příliš nevyšla.

20:23
    Hosté se ihned usadili ve své útočné třetině, odkud je však domácí hodně rychle vyhnali.

21:06
    Herman vletěl do útočné třetiny a chtěl i vystřelit, avšak jeho pokus končí na prvním bránícím hráči Plzně.

21:29
    Indiáni budou hrát přesilovou hru. Dvě minuty za držení protihráče, totiž odsedí právě Jakub Herman (OLO).

21:48
    Domácím se však podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.

22:02
    Další vyhození domácích, kteří zatím svá oslabení zvládají bez větších potíží.

22:29
    Indiáni se zatím nemohou usadit ve své útočné třetině.

22:39
    Trápení Plzně pokračuje, protože jejich akce končí ofsajdem.

22:59
    Další prohřešek proti pravidlům Indiánů. Tentokrát hostům nevyšla útočná rozehrávka a Plzni je odpískán icing.

23:26
    Ján Sýkora vystřelil od modré čáry a pro Vošvrdu byl jeho pokus lahůdkou.

23:48
    Indiáni se však ještě drží ve svém útočném pásmu.

24:05
    Domácím se podařilo získat puk a rychle s ním uháněli do útoku, kde nakonec z levé strany vystřelil Herman a jeho pokus končí v náruči Machovského.

24:24
    Mozík jen nahodil puk do lapačky Vošvrdy, který si jej zde ponechal.

24:48
    Kratěna se nádherně prokličkovával až mezi kruhy, kde už mohl zakončit, avšak jeden z jeho spoluhráčů stál v brankovišti, a tak je slibná akce Plzně zastavena hlavním rozhodčím.

25:32
    Ján Sýkora chtěl vystřelit z pravého kruhu, avšak jeho střela končí hned na prvním bránícím hráči.

25:45
    Následně se do útoku dostali domácí a Machovský si připsal další úspěšný zákrok.

26:07
    Marosz obdržel přihrávku na pravou stranu a jeho nebezpečnou střelu vyrazil Machovský jen těsně vedle své klece!

26:18
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Je tu první branka utkání! Od modré čáry vypálil Jaroměřský, jehož střelu Machovský vyrazil mezi kruhy, kde byl zcela osamocený RADEK DLOUHÝ, jenž už překonal bezmocného brankáře Plzně. Asistence: Jan Jaroměřský.
    Radek DLOUHÝ - 1:0

27:27
    Škodovka však bude moct velice rychle vyrovnat, protože na trestnou lavici usedá Alex Rašner (OLO), který si odpyká dvě minuty za sekání.

27:38
    Johnson vystřelil z pravé strany, avšak jeho střela letěla mimo bránu Olomouce a navíc se následně puk odrazil až do středního pásma.

28:11
    Domácí zachytili rozehrávku Plzně, a tak touš putuje přes všechny čáry.

28:29
    Další zakončení Johnsona z pravé strany, které tentokrát končí v lapačce domácího brankáře.

28:38
    Další akce Plzně je zastavena už na útočné modré, protože se hosté dostali do ofsajdu.

29:22
    Plzeň se drží v útočném pásmu, avšak stále nepřichází žádná střela.

29:54
    A tak ani další přesilová hra Indiánů nekončí brankou. Domácí zatím svá oslabení zvládají bez větších potíží.

30:04
    Další úspěšný zákrok Vošvrdy, který opět chytá puk svou lapačkou.

30:25
    Škodovka však drží domácí tým v jeho obranném pásmu.

30:37
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A tlak hostujících přináší své ovoce v podobě vyrovnávající branky. Kubka vystřelil od modré čáry a DOMINIK SIMON ještě jeho pokus tečoval a touš následně skončil až za zády olomouckého brankáře. Asistence: Branislav Kubka, Nicholas Johnson.
    Dominik SIMON - 1:1

30:52
    Indiáni jsou hodně povzbuzeni první brankou a hosté už jsou znova usazeni ve svém útočném pásmu.

31:20
    Kubalík vystřelil z pravé strany a jeho pokus srazil hned první bránící hráč.

31:50
    Mora bude hrát přesilovou hru! Jozef Balej (PLZ) vysekl hůl Knotkovi, a tak si odsedí dvě minuty na trestné.

31:57
    Plzeň však vyhrála další vhazování a hosté ihned vyhodili puk ze svého obranného pásma.

32:24
    Mora se zatím nemůže dostat do svého útočného pásma.

32:43
    A tak konečně se zde domácí usadili a od modré vypálil Škůrek, jehož střelu Machovský vyrazil do ochranné sítě.

33:05
    Plzni se podařilo v krátké době vyhodit hned dvakrát puk ze svého obranného pásma.

33:42
    Marosz vystřelil z levé strany a jeho střela skončila za zády Machovského, avšak touš zřejmě vletěl do břevna a poté zůstal ležet za plzeňským brankářem, odkud jej odklidil jeden z obránců Plzně.

34:38
    Plzeň ubránila i své další oslabení a přesilovky zatím ani jednomu z týmů nepřináší úspěch.

34:59
    Hosté nyní jen nahodili puk na Vošvrdu, který jej udržel ve své výstroji, a přerušil tak hru.

34:59

35:56
    Další přesilová hra pro Olomouc. Laš byl podražen za plzeňskou bránou a Dominik Kubalík (PLZ) si dvě minuty pobude na trestné lavici.

36:09
    Ve vlastním oslabení se dostal do zakončení Kubka, jehož střelu Vošvrda vyrazil svým betonem.

36:22
    Indiáni jdou do tří a plecharéna ožívá, protože domácí příznivci cítí šanci. Ryan Holweg (PLZ) totiž oslabuje svůj celek na dvě minuty.

36:30
    Jenže Plzeň vyhrála následné vhazování a puk míří k Vošvrdovi.

36:49
    Další nevydařená akce Olomouce a puk je opět u domácího brankáře.

37:05
    Mora se stále nemůže usadit v útočné třetině.

37:35
    Střela Jaroměřského končí na betonech Machovského.

38:01
    V samotném závěru se ještě Marosz snažil prohodit puk přes Machovského, jenže ten puk zachytil svou lapačkou.

38:17
    Buc vystřelil od modré čáry a jeho střela končí opět na betonech plzeňského brankáře.

38:43
    Plzeň už je kompletní, avšak domácí jsou stále v útočném pásmu.

39:22
    Plzeň drží puk ve svém obranném pásmu a hosté už spíše čekají na konec druhé dvacetiminutovky.

39:45
    A tak je tu ještě jedna akce Indiánů, která však končí u olomouckého brankáře.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině už byly k vidění hned dvě branky, když se nejdříve do vedení dostali domácí, díky důraznému Dlouhému, který dorazil puk za Machovského. Avšak Indiáni měli připravenou odpověď, když Kubkovu střelu tečoval Simon, jehož gól byl zatím posledním.

40:24
    Domácí se doslova natlačili do útočné třetiny, avšak Plzeň je velice rychle vyhnala pryč.

41:02
    Johnson nahodil puk do útočné třetiny, kde však touš skončil přesně u domácích, kteří jej vyhodili do střední třetiny.

41:15
    Další atak Indiánů je zastaven čárovým rozhodčím, protože se dostali do úmyslného ofsajdu.

41:56
    Pulpánova akce skončila ihned u Majeského, který i s pomocí plzeňského obránce dostal touš až do hlediště.

42:22
    Laš vystřelil z kraje levého kruhu a Machovský jeho střelu vyrazil za svou klec.

42:53
    Nyní bylo pořádně horko před domácí bránou, kde nebezpečně dotírala hned dvojice hostujících hráčů, avšak Vošvrda jejich ataky ustál.

43:50
    Domácí hokejisté se dostali do postavení mimo hru, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

44:07
    Jeřábek jen nahodil puk na Vošvrdu a následně musel ustát velmi ostrý hit od Jaroměřského.

44:11
    Další ofsajd Olomouce, který byl nyní hodně milimetrový, když se Herman už málem hnal sám na Machovského.

44:41
    Domácím se podařilo zastavit další útok Plzně a nyní Kohouti drží puk za svou bránou.

45:17
    Kubkova střela od modré skončila na jednom z bránících hráčů Olomouce.

45:45
    Domácí ustáli další útok Indiánů a následně se vydali do rychlého protiútoku, kde Rachůnek nahrál na střed útočného pásma JAKUBU HERMANOVI, jehož střelu ještě tečoval bránící hráč Plzně a puk následně přeletěl Machovského a skončil až za jeho zády. Asistence: Tomáš Rachůnek, Ivan Majeský.
    Jakub HERMAN - 2:1

46:18
    Domácím je nyní odpískán zcela nesmyslný icing, protože u nahozeného puku byl zcela jasně první domácí Kucharczyk.

46:53
    Puk je až za bránou Machovského,kam jej tentokrát regulérním způsobem dostali domácí.

47:27
    A Kohouti se i dlouho drželi ve své útočné třetině, avšak Mora nijak zvlášť Machovského neohrozila.

48:06
    Z levého kruhu se do puku pořádně opřel plzeňský Hollweg, avšak touš mířil přesně do Vošvrdovy lapačky.

48:17
    Tomáš Houdek (OLO) nyní na dvě minuty oslabí svůj tým, protože před bránou přidržel Kubalíka, a odsedí si tak dvě minuty za nedovolené bránění.

48:22
    Střelu Kadlece od modré čáry přizvedl Buc až do ochranné sítě za olomouckou bránou.

48:41
    Tentokrát střílel Mozík a jeho pokus byl sražen pro změnu do rohu kluziště.

48:50
    Odkud jej následně domácí vyhodili do obranného pásma Plzně.

49:03
    Hosté chtěli nahodit puk do svého útočného pásma, avšak jejich snaha byla nyní příliš velká, protože se puk odrazil od mantinelu až do hlediště.

49:19
    Další nahození Indiánů končí pro změnu pod lapačkou domácího brankáře.

49:24
    Přesilovka hostů končí předčasně, protože se na trestnou lavici poroučí Dominik Simon (PLZ), jenž zahákoval jednoho z domácích obránců.

49:45
    Domácí se nyní prezentovali hned několika pěknými kombinacemi, kterým však chyběla nějaká koncová přihrávka a především střela.

50:30
    Domácí jsou v plném počtu a začíná zkrácená přesilová hra Olomouce.

50:55
    Houdek nyní pálil od modré a jeho střela letěla hodně mimo bránu Plzně.

51:10
    Dlouhý chtěl překonat Machovského mezi jeho betony, avšak plzeňský brankář si tento prostor pohlídal.

51:40
    Jaroměřský nahodil puk na Machovského, který jej následně přenechal svým obráncům.

52:27
    Laš dostal puk až do útočného pásma a uvidíme co zde domácí vymyslí.

52:54
    Avšak nevymysleli nic a naopak se Indiáni dostali do protiútoku, kde Simon viděl na pravé straně zcela volného VOJTĚCHA MOZÍKA, který využil dostatek volného prostoru, aby zamířil a následně poslal puk k vzdálenější tyči Vošvrdovy brány. Asistence: Dominik Simon, Nicholas Johnson.
    Vojtěch MOZÍK - 2:2

53:43
    Plzeň však bude navíc hrát přesilovou hru, protože si na dvě minuty za sekání odchází odpočinou Radim Kucharczyk (OLO).

54:00
    Mozíkova střela od modré letěla hodně mimo olomouckou bránu.

54:18
    Domácím se podařilo vyhodit puk z obranného pásma.

54:41
    Plzeň se však velice rychle vrátila zpět do útočné třetiny.

55:01
    Hosté se drží ve svém útočném pásmu, ale zatím tomu chybí střelba.

55:20
    Po další nepřesně střela Mozíka se domácím podařilo dostat puk přes všechny čáry.

55:44
    Matai zavezl puk až do útočného pásma, a to už se z trestné vrací i Kucharczyk.

56:13
    Houdek příliš dlouho čekal se svým nahozením až nakonec vjel do útočného pásma dříve jeden z jeho spoluhráčů, a je tak domácím odpískán ofsajd.

56:43
    Řípa nahrál ve středním pásmu Kucharczykovi, jenž ihned od modré vypálil a Machovský jeho střelu udržel ve své výstroji.

57:09
    Rašner zastavil další útok Plzně, a tak se do útoku mohou hnát domácí hokejisté.

57:45
    Od modré čáry nyní střílel Kadlec, avšak jeho střela končí hned na prvním hráči.

58:26
    Další útočná akce Olomouce je velice rychle zastavena plzeňskou obranou.

59:07
    Buc chtěl napadat plzeňskou rozehrávku, avšak čárový rozhodčí ho zdviženou pravicí vyhnal do středního pásma.

59:42
    Střelu Hermana z levého kruhu vyrazil Machovský svým betonem.

59:58
    A tak je tu ještě jedno přerušení, když se Plzeň dostala do ofsajdu.

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

I ve třetí třetině se domácí dokázali dostat do vedení, díky tečované střele Hermana, jenže Plzni se podařilo znova vyrovnat, když Simon našel parádní přihrávkou volného Mozíka, který si už se svou příležitostí poradil. Utkání tedy bude muset rozhodnout prodloužení či případně samostatné nájezdy.

60:01

60:13
    Ondrušek vjel do útočné třetiny a ihned i vystřelil, avšak vyrážečka Machovského byla proti.
    Nepříznivá série kohoutů je u konce

61:00
    Plzeň se dostala do útočného pásma, avšak to bylo jen na krátký okamžik.

61:18
    Marosz se nyní velmi pěknou kličkou málem dostal až před Machovského, který však puk nakonec vypíchl svou holí.

62:01
    Mora nahodila puk za plzeňskou bránu a domácí následně odcházejí střídat.

62:28
    Mataiovu střelu vyrazil Machovský hodně blbě vedle sebe, ale naštěstí pro plzeňského brankáře zde nebyl ani jeden z domácích hráčů.

63:01
    Sklenička jen nahodil puk do útočné třetiny, avšak domácí jej za svou bránou ukořistili.

63:20
    A jejich následná útočná akce končí ofsajdem.
    Momentka z Olomouce

63:39
    Lev vystřelil z levé strany a Vošvrda jeho pokus vyrazil svým betonem.

64:08
    Po vyražené střela Majeského se k puku procpal Marosz, avšak jeho střela končí mimo bránu Indiánů.

64:37
    Střela Skleničky letěla jen těsně vedle olomoucké klece.

65:00
    Prodloužení skončilo.

A tak ani prodloužení nerozhodlo o vítězi dnešního utkání a přítomní diváci uvidí samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

První začne Plzeň, konkrétně Dominik Simon.

1. série
    0:1
    Dominik Simon zvolil kličku do forhendu a následnou střelu mezi betony a uspěl – 0:1.

1. série
    0:1
    Marosz zkusil kličku do bekhendu, kterou však Machovský vystihl.

2. série
    0:1
    Ján Sýkora si chtěl rozpohybovat Vošvrdu, což se mu však nepovedlo a domácí brankář jeho zakončení zlikvidoval.

2. série
    0:1
    To samé se však podařilo i následně Machovskému, který si pochutnal na Houdkovi.

3. série
    0:2
    Velmi zkušeně to nyní udělal Kratěna, který naznačil kličku do bekhendu, avšak následně poslal puk mezi Vošvrdovy betony – 0:2.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Škoda Plzeň.

Rozhodující nájezd tedy proměnil DOMINIK SIMON.
    Dominik SIMON - 2:3

Škodovka si tedy z Olomouce odváží dva body za výhru po samostatných nájezdech. Domácím se konečně 12 zápasech podařilo bodovat, avšak zisk jediného bodu není příliš pozitivní, protože Vary získali o jeden víc v Pardubicích, a získali tak další bod na svého soupeře.

Přeji vám příjemný zbytek večera a u dalšího on-line přenosu z olomoucké plecharény zase někdy na počtenou. (20:33:10)

Jan Matúš

Matěj Langer

Branky a nahrávky: 27. Dlouhý (Jaroměřský), 46. Herman (Rachůnek, Majeský) – 31. Simon (Kubka, Johnson), 53. Mozík (Simon, Johnson), rozh. náj. Simon