Zlín – Mountfield HK 3:2 (kon.) | Olomouc – Plzeň 2:3 (0:2 po s.n.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 2:0 (kon.)
Pardubice – K. Vary 2:3 (po pr.) | Vítkovice – Sparta 1:5 (kon.)
po s.n. (0:2)
HC Olomouc
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
HC Škoda Plzeň
Úterý 24.02.2015, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Tipsport extraliga
    Dominik SIMON - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Škoda Plzeň.

Rozhodující nájezd tedy proměnil DOMINIK SIMON.

61:18
    Marosz se nyní velmi pěknou kličkou málem dostal až před Machovského, který však puk nakonec vypíchl svou holí.

53:43
    Plzeň však bude navíc hrát přesilovou hru, protože si na dvě minuty za sekání odchází odpočinou Radim Kucharczyk (OLO).
    Vojtěch MOZÍK - 2:2

52:54
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Avšak nevymysleli nic a naopak se Indiáni dostali do protiútoku, kde Simon viděl na pravé straně zcela volného VOJTĚCHA MOZÍKA, který využil dostatek volného prostoru, aby zamířil a následně poslal puk k vzdálenější tyči Vošvrdovy brány. Asistence: Dominik Simon, Nicholas Johnson.

49:24
    Přesilovka hostů končí předčasně, protože se na trestnou lavici poroučí Dominik Simon (PLZ), jenž zahákoval jednoho z domácích obránců.

48:17
    Tomáš Houdek (OLO) nyní na dvě minuty oslabí svůj tým, protože před bránou přidržel Kubalíka, a odsedí si tak dvě minuty za nedovolené bránění.
    Jakub HERMAN - 2:1

45:45
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí ustáli další útok Indiánů a následně se vydali do rychlého protiútoku, kde Rachůnek nahrál na střed útočného pásma JAKUBU HERMANOVI, jehož střelu ještě tečoval bránící hráč Plzně a puk následně přeletěl Machovského a skončil až za jeho zády. Asistence: Tomáš Rachůnek, Ivan Majeský.

36:22
    Indiáni jdou do tří a plecharéna ožívá, protože domácí příznivci cítí šanci. Ryan Holweg (PLZ) totiž oslabuje svůj celek na dvě minuty.

35:56
    Další přesilová hra pro Olomouc. Laš byl podražen za plzeňskou bránou a Dominik Kubalík (PLZ) si dvě minuty pobude na trestné lavici.

33:42
    Marosz vystřelil z levé strany a jeho střela skončila za zády Machovského, avšak touš zřejmě vletěl do břevna a poté zůstal ležet za plzeňským brankářem, odkud jej odklidil jeden z obránců Plzně.

31:50
    Mora bude hrát přesilovou hru! Jozef Balej (PLZ) vysekl hůl Knotkovi, a tak si odsedí dvě minuty na trestné.
    Dominik SIMON - 1:1

30:37
    A tlak hostujících přináší své ovoce v podobě vyrovnávající branky. Kubka vystřelil od modré čáry a DOMINIK SIMON ještě jeho pokus tečoval a touš následně skončil až za zády olomouckého brankáře. Asistence: Branislav Kubka, Nicholas Johnson.

27:27
    Škodovka však bude moct velice rychle vyrovnat, protože na trestnou lavici usedá Alex Rašner (OLO), který si odpyká dvě minuty za sekání.
    Radek DLOUHÝ - 1:0

26:18
    Je tu první branka utkání! Od modré čáry vypálil Jaroměřský, jehož střelu Machovský vyrazil mezi kruhy, kde byl zcela osamocený RADEK DLOUHÝ, jenž už překonal bezmocného brankáře Plzně. Asistence: Jan Jaroměřský.

26:07
    Marosz obdržel přihrávku na pravou stranu a jeho nebezpečnou střelu vyrazil Machovský jen těsně vedle své klece!

24:48
    Kratěna se nádherně prokličkovával až mezi kruhy, kde už mohl zakončit, avšak jeden z jeho spoluhráčů stál v brankovišti, a tak je slibná akce Plzně zastavena hlavním rozhodčím.

17:40
    V závěru první třetiny budou hrát Kohouti druhou přesilovou hru, protože Vojtěch Mozík (PLZ) vyhodil puk do hlediště, a dostává tak dvě minuty za zdržování hry.

14:17
    Je tu další vyloučení na domácí straně. Radim Kucharczyk (OLO), totiž nedovoleně bránil jednoho z hostujících, a odsedí si tak dvě minuty na trestné lavici.

08:17
    Plecharéna uvidí první přesilovou hru Plzně. Radek Dlouhý (OLO), totiž zahákoval Simona, a tak si odpyká dvě minuty.

06:50
    První obrovská šance Olomouce! Matai zůstal zapomenutý za hostující obranou, kam samozřejmě dostal pas, jenže tváří v tvář Machovskému se domácímu střelci nepodařilo trefit plzeňskou bránu.

04:28
    Pulpán vystřelil od modré a Vošvrda jeho střelu jen vyrazil svou lapačkou za sebe a touš se odklouzal jen těsně vedle domácí brány!

Jan Matúš

Matěj Langer

Branky a nahrávky: 27. Dlouhý (Jaroměřský), 46. Herman (Rachůnek, Majeský) – 31. Simon (Kubka, Johnson), 53. Mozík (Simon, Johnson), rozh. náj. Simon