New Jersey – Nashville 3:1 (kon.) | Philadelphia – Calgary 2:3 (po pr.) | Columbus – Washington 3:5 (kon.)
Tampa – Buffalo 3:0 (kon.) | Florida – Toronto 2:3 (kon.) | Minnesota – Ottawa 3:2 (3:2 po s.n.)
Dallas – NY Islanders 3:2 (po pr.) | Arizona – Anaheim 1:4 (kon.) | Edmonton – Los Angeles 2:5 (kon.)
Vancouver – San Jose 2:6 (kon.)
HC Sparta Praha
4:3 (1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)
Rytíři Kladno
Středa 04.03.2015, 17:30 • Incheba arena, Praha • Play-off extraligy st. dorostu

První osmifinalový zápas získali domácí v prodloužení, když po šedesáti minutách byl stav vyrovnaný. Zápas rozhodl pěknou akcí Tomáš Pšenička 15 vteřin před koncem prodloužení. Domácí dnes zvítězili zaslouženě. Po větší část zápasu byli aktivnější a v prodloužení hosty pustili k jedné šanci, která byla velice nadějná, ale Brízgala svůj tým podržel. Osmifinálový souboj mezi Spartou a Kladnem bude pokračovat zítra ve čtvrtek v 17:30 opět na ledě Sparty. (19:46:58)

69:45
    Sparta právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto. TOMÁŠ PŠENIČKA dostal přihrávku před branku, kličkou se zbavil obránce, na brankáře naznačil střelu, ještě ho objel a zakončil do prázdné branky. Asistence: Albert Michnáč

66:46
    Dobrá šance domácích, když Keszi zavezl puk do třetiny, přebruslil obránce a přihrávkou našel před brankou lépe postaveného spoluhráče, který však Brízgalu nepřekonal.

66:20
    Pšenička (SPA) se chtěl kličkou uvolnit od obránce a hned vystřelil. Obránce jeho střelu srazil do ochranné sítě.

65:22
    Domácí zavírají hosty v jejich pásmu.

63:53
    Zídek (SPA) spěchal do branky na přihrávku, ale Stahl těsně před ním puk vyrazil pryč.

63:23
    Ofenzivnější náladu v prodloužení mají domácí, ale stav je pořád vyrovnaný.

62:31
    Obránce domácích hned vystřelil po vhazování, ale střela šla pří doprostřed branky.

62:10
    Svoboda (SPA) zkusil překvapit střelou zápěstím od modré, ale Stahl si s ní poradil.

60:24
    Pšenička (SPA) tvrdě vypálil od modré, ale Stahl chytá puk do náručí.

60:01

Po šedesáti minutách je stav nerozhodný a tak se půjde do prodloužení. Hostům se podařilo vyrovnat ve 47. minutě. Ve třetí části byli aktivnější hráči Sparty, ale kladenský brankář svůj tým podržel.

60:00

58:49
    Domácí se snaží rozhodnout v základní hrací době během několika vteřiny si vytvořili spousty střeleckých pokusů, ale brankář Kladna drží vyrovnaný stav.

57:33
    Keszi (KLA) střílel z první z mezikruží, ale jeho tvrdou ránu Brízgala chytá.

56:24
    Chlouba (SPA) stál v dobré střelecké pozici na vrcholku kruhů, ale jeho střelu kladenský obránce srazil do ochranné sítě.

55:12
    Nyní domácí trochu zapomínají na obranu, což hosté využívají a vytvořili si několik dobrých šancí, které však v brance neskončili.

53:37
    Svoboda (SPA) se snažil dostat přes tři bránící hráče a akci zakončil střelou mezi betony, ovšem Stahl je stačil sevřít.

Ondřej Kolář

Branky a nahrávky: 8. Kulda (Zídek, Procházka), 27. Chlouba (Svoboda), 29. Svoboda (Chlouba, Dubský), 70. Pšenička (Michnáč) – 21. Keszi, 36. Schildhabel (Kubík), 47. Kubík

HC Sparta Praha: Brízgala (Chour) – M. Jandus, Duben, Eliáš, Zeleňák, Janda, Bureš – Kulda, Zídek, T. Jandus, Michnáč, Pšenička, Maršoun, Chlouba, Svoboda, Komárek, Dubský, Procházka
    Rytíři Kladno: Stahl (Jiroušek) – Havelka, Malý, Balcar, Zelingr, Chládek, Kiml, Smrž – Řepka, Patyk, Okegawa, Schildhabel, Keszi, Čermák, Janeček, Hrabík, Borkovec, Čečetka, Kubík, Pejchal

Rozhodčí: Lacina – Šmika, Žídek