Novosibirsk – Magnitogorsk 2:0 (kon.) | Kazaň – Omsk 3:4 (po pr.) | CSKA Moskva – Jokerit 4:0 (kon.)
Petrohrad – Dynamo Moskva 1:4 (kon.)
SKA Petrohrad
1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Dynamo Moskva
Pátek 13.03.2015, 17:30 • Ice Palace • Play-off KHL

To je ode mě pro dnešek všechno, děkuji za pozornost, užijte si páteční večer i celý víkend. (20:00:49)

Československá stopa v utkání

Roman Červenka (PET) – 0b, 3s, TOI: 14:41
    Filip Novák (DMS) – 1b (0+1), 0s, TOI: 12:13

Druhé utkání čtvrtfinále play off KHL mezi velkými rivaly SKA Petrohrad a Dinamem Moskva je tedy u konce. Z vítězství v poměru 4:1 se radují hosté, kteří tak srovnávají stav série na 1:1 na zápasy. Hokejisté SKA dnes doplatili především na mizernou efektivitu v koncovce. Během zápasu si vytvořili více šancí než soupeř, ale spoustu z nich (včetně trestného střílení Jevgenije Ketova) nedokázali díky skvělému Lazušinovi v bráně Dinama proměnit. Brankář moskevského celku měl i štěstí, to když Burdasov ve druhé třetině dvakrát orazítkoval brankovou konstrukci. Hosté definitivně zlomili svého soupeře ve 48. minutě, když na 3:1 zvyšoval Daugavinš.
    Série se nyní stěhuje do Moskvy a dá se očekávat, že tam budou k vidění další dramatické a vyrovnané zápasy.

60:00

59:40
    Nejspíše hra vysokou holí v podání domácího týmu, vhazovat se bude ve třetině SKA a Koskinen se vrací do brány.

59:26
    Na konci zápasu rozhodčí rozdávají jeden trest za druhým, dvě minuty obdržel také Sergej Sojn za držení kotouče v rukavici.

59:23
    Netradičně reaguje také Bykov, který i po přerušení nechává Koskinena na střídačce. Domácí to i za tohoto stavu zkouší v šesti.

59:23
    Tak to je hodně netradiční krok. Za rozhodnutého stavu si bere střídačka Dinama Moskva oddechový čas!

59:23
    Zakázané uvolnění Dinama Moskva.

58:27
    Rozhodčí znovu vylučoval, tentokrát poslal na trestnou lavici Jevgenije Ketova a Denise Kokareva. První jmenovaný zbytečně atakoval svého soka, druhý zase oplácel. Rozhodčí oba "kohouty" vyloučil na čtyři minuty. Hrát se budou v pěti mužích na obou stranách.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty tohoto utkání.

57:48
    Obě mužstva hrají v plném počtu.
    Alexandr CVETKOV - 1:4

57:40
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto. Trochu zbrklé odvolání domácího gólmana, kterému nepředcházel vůbec žádný tlak SKA, hosté potrestali záhy. Do odkryté klece se trefuje ALEXANDER CVETKOV a mlčící hale potvrzuje, že na zápasy bude za pár minut vyrovnáno. Bez asistence.

57:05
    Vjačeslav Bykov odvolal Koskinena a SKA tedy hrají v pěti mužích proti čtyřem.

56:20
    Domácí potřebují co nejdříve začít útočit, zatím se však drží kotouče především hosté.

55:45
    Rozhodčí vyloučil po vzájemné neshodě Alexandera Osipova a Jimmieho Ericssona. Hra čtyři na čtyři.

55:27
    Čudinov pálil od levého mantinelu k zadní tyči, ale svá mířidla nenasměroval přesně.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 30. Šipačjov (Panarin) – 12. Brjukin, 39. Karpov (Cvetkov, Mironov), 48. Daugavinš (Žerděv, Novák), 58. Cvetkov

SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – Kalinin, Nikolaj Bělov, Alexandrov, Kutějkin, Čudinov, Anton Bělov, Jermakov – Ericsson, Červenka, Kovalčuk – Dadonov, Šipačjov, Panarin – Martensson, Tichonov, Thoresen – Kablukov, Ketov, Burdasov
    Dynamo Moskva: Lazušin (Šaryčenkov) – Robinson, Novák, Jalasvaara, Solovjov, Višněvskij, Mironov, Osipov – Karsums, Cvetkov, Karpov – Volkov, Žerděv, Daugavinš – Těreščenko, Pestuško, Kokarev – Sopin, Brjukin, Sojn, Babenko

Rozhodčí: Anisimov, Bulanov – Metalnikov, Sirotkin

Diváci: 12 304