Dynamo – Neapol 0:0 (kon.) | AS Řím – Fiorentina 0:3 (kon.) | Dynamo Kyjev – Everton 5:2 (kon.)
Turín – Zenit 1:0 (kon.) | Inter – Wolfsburg 1:2 (kon.) | Ajax – Dněpropetrovsk 2:1 (po pr.)
Besiktas – Club Bruggy 1:3 (kon.) | Sevilla – Villarreal 2:1 (kon.)
Ajax Amsterdam
2:1 (0:0)
FC Dněpr Dněpropetrovsk
Čtvrtek 19.03.2015, 21:05Evropská liga

Po skončení zápasu byl ještě vyloučen Mike Van der Hoorn, ten si vyměnil nějaký pozdrav s brankářem Bojkem nejdříve po druhé brance Ajaxu a když o pár minut později prodloužení skončilo, přišel jej Bojko "pozdravit" a Van der Hoorn oplatil strčením do brankáře, což pozornosti sudího Kulbakova neuniklo. (00:12:47)

Fotbalisté Ajaxu Amsterdam poráží Dněpr Dněpropetrovsk 2:1, tento výsledek je ale výhrou pro Ukrajince! Ti po výhře 1:0 v úvodním zápase postupují díky pravidlu o vyšším počtu vstřelených branek na hřišti soupeře. Stávají se tak již druhým ukrajinským celkem ve čtvrtfinále Evropské ligy, kam se dnes už dříve kvalifikovalo Dynamo Kyjev.

120+3

120+3
    Domácí to v defenzivě nezvládli, Van Rhijn odehrál míč pouze na rohový kop pro Dněpr a to je asi konec nadějí pro Ajax.

120+1
    V závěru úrovní minuty nastaveného času prodloužení je po dlouhém nákopu Cillessena Fedorčuk faulován Van der Hoornem.

120+1
    Dvě minuty naděje přidává sudí Kulbakov Ajaxu.

120
    Brankář ukrajinského celku si ještě nezapomněl vytáhnout stulpny a od sudího Kulbakova vidí žlutou kartu za zdržování.

119
    Bazoerův nepřesný pas proletěl celou útočnou polovinou až za hostující branku a Bojko s výkopem rozhodně spěchat nebude.

118
    Blíže k postupu ale nadále má Dněpr, Ajax ještě musí vstřelit jednu branku a má na ní pořádně málo času.
    Mike van der Hoorn - 2:1

117
    Ajax právě vstřelil branku!
    Přeci jen domácí dramatizují postupovou bitvu! Na skvělý El-Ghaziho centr si naběhl Klaasen, jenž hlavou poslal míč do břevna a na odražený míč nejvýše vyskočil obr MIKE VAN DER HOORN

116
    Kalinič sice dopravil míč do domácí branky, Gamovu přihrávku ale přebíral v těsném ofsajdu, což neuniklo pozornosti běloruských rozhodčích.

115
    Červenobílí jej rozehráli po zemi a Van Rhijnův centr ke vzdálenější tyči si snadno pohlídal brankář Bojko.

114
    Domácí mají možnost rohového kopu, to by mohla být jedna z mála cest k pokoření zatím kompaktní defenzivy Dněpru.

113
    El-Ghaziho centr se Van der Hoorn pokusil prodloužit na nabíhajícího Serera, ten ovšem neměl šanci míč zpracovat na hrací ploše.

112
    V otevřené defenzivě Ajaxu je nadále velký průvan, v další šanci Dněpru zakončoval z dvaceti metrů Selezňov a jeho prudká rána prosvištěla jen těsně vedle domácí branky!

110
    Domácí mají ke zdramatizování postupové bitvy velmi daleko a naopak se musí spíše bránit, v další příležitosti Dněpru neuspěl Šachov, jenž pálil do brankáře Cillessena.

108
    Také hosté naposledy mění sestavu, ze hry je stažen střelec dost možná postupové branky Jevgen Konopljanka, kterého nahradí Jevgenij Selezňov.

Tomáš Kohlmann

Branky: 60. Bazoer (Sinkgraven), 117. van der Hoorn – 97. Konopljanka (Fedorčuk)

Karty:   70. Kishna (AJA) – 21. Leo (DNP), 80. Bezus (DNP), 87. Šachov (DNP), 120. Bojko (DNP)   ?. van der Hoorn (AJA)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 5:7.
    Ajax Amsterdam: Cillessen – van Rhijn, Veltman, Viergever, Boilesen (C) (100. van der Hoorn) – Bazoer, Klaassen, Sinkgraven (87. Serero) – El Ghazi, Milik, Kishna (79. Sigthórsson).
    Náhradníci: Boer – Riedewald, N. Moisander, van der Hoorn, Sigthórsson, Schøne, Serero.

FC Dněpr Dněpropetrovsk: Bojko – Leo, Douglas, Čeberjačko, Egídio – Lučkevič (90+1. Gama), Kankava, Fedorčuk, Konopljanka (C) (108. Selezňov) – Bezus (85. Šachov) – Kalinič.
    Náhradníci: Laštůvka – Svatok, Migunov, Gama, Selezňov, Blyznyčenko, Šachov.

Rozhodčí: Kulbakov – Žuk, Maljutin (vš. Bělorusko)