Úterý 07.04.2015, 18:30 • CSKA Universal Sports Hall • Play-off KHL

To je ode mě pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek úterního večera. (21:09:46)

Československá stopa v utkání

Roman Červenka (PET) – 0b, 2s, TOI: 12:39

Naproti tomu SKA se po historickém obratu může těšit na své premiérové finále KHL, kde změří síly s vítězem Východní konference AK Bars Kazaň. Společně s Petrohradem si v přímé bitvě o Gagarinův pohár zahraje i Roman Červenka. Finálová série startuje v sobotu v Kazani.

Třetí třetinu zvládli hostující hokejisté na jedničku. Během závěrečné dvacetiminutovky nepustili hráči SKA svého soupeře prakticky k žádné vyložené šanci, oni sami naproti tomu udeřili. V 51. minutě celou sérii rozhodl velmi šikovnou tečí norský útočník Patrick Thoresen. Hráči CSKA už se do konce zápasu nedostali k většímu tlaku a sezona, v níž dlouho v nadnárodní soutěži takřka neměli konkurenci, pro ně končí opravdu hodně trpce.

Hokejisté SKA Petrohrad tedy dokonávají historický obrat série z 0:3 na 4:3 na zápasy a poprvé postupují do finále KHL, kde změří síly s AK Bars Kazaň.

60:00

59:57
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

59:41
    Po vyhraném buly zamířil Lalande na střídačku, domácí to zkouší v pěti proti pěti.

59:36
    A je zřejmě rozhodnuto, Da Costa udeřil hokejkou do tváře Antona Bělova, za což dostává dvouminutový trest. Vhazovat se bude před Lalandem. Hráči SKA se drží za ramena jako Češi v Naganu.

59:31
    Denisov pálil mimo bránu.

59:22
    Střela od modré čáry byla sražena.

59:20
    Oddechový čas si bere rovněž hostující střídačka. Už proto, že bránící pětice nemohla po zakázaném uvolnění střída.

59:13
    Zajcevova střela se odrazila od brusle hráče SKA na hokejku Kovalčuka, který odrazem od mantinelu dostal kotouč do střední třetiny.

58:36
    Lalande zůstává na střídačce, domácí to zkouší v šesti.

58:36
    Oddechový čas domácího týmu. Již není nač čekat.

58:36
    Radulovovi se povedlo zavézt kotouč do útočné třetiny a nakonec vybojovat vhazování v útočném pásmu.

58:08
    Zatím to tak nevypadá, další útočnou snahu CSKA nyní komplikuje zakázané uvolnění, jehož se domácí hráči dopustili.

58:00
    Začínají se poslední dvě minuty třetí třetiny, dostanou se domácí alespoň k tlaku a nějaké šanci?

57:00
    To však byla jen krátká epizoda CSKA v útočné třetině, SKA zatím dobře brání a drží kotouč daleko od Koskinena.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 37. Radulov (Stas, Grigorenko), 40. Da Costa (Grigorenko, Korotkov) – 12. Kovalčuk (Thoresen), 28. Dadonov, 51. Thoresen (A. Bělov)

CSKA Moskva: Lalande (Galimov) – Zajcev, Denisov, Bondarev, Kiselevič, Panin, Jegoršev, Mišarin – Ljubimov, Grigorenko, Radulov – Muršak, Da Costa, Hjalmarsson – Žarkov, Korotkov, Volkov – Mamin, Kvartalnov, Makarov, Stas
    SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – Čudinov, A. Bělov, N. Bělov, Kutějkin, Chafizullin, Rukavišnikov, Judin – Martensson, Kovalčuk, Thoresen – Panarin, Šipačjov, Dadonov – Červenka, Burdasov, Ericsson – Ponikarovskij, Kablukov, Chochrjakov, Barabanov

Rozhodčí: Anisimov, Olenin – Sivov, Šeljanin

Diváci: 5600 (vyprodáno)