Lotyšsko – Německo 5:3 (kon.) | USA – Česko 7:2 (kon.) | Kanada – Švédsko 5:3 (kon.)
Finsko – Slovensko 3:0 (kon.) | Rusko – Švýcarsko 0:5 (kon.)
Kanada
5:3 (3:1, 1:1, 1:1)
Švédsko
Čtvrtek 23.04.2015, 16:00 • Zug • Mistrovství světa do 18 let • Čtvrtfinále

O osudu dnešního utkání rozhodla první třetina, v níž si Kanada vytvořila rozhodující dvoubrankový náskok. Švédský tým dnes byl tomu kanadskému důstojným soupeřem a od semifinále jej zase tolik nedělilo. Naneštěstí pro něj si hned po snížení na 4:3 ve třetí třetině nechal dát branku na 5:3, v závěru se už k ničemu nedostal a na turnaji podobně jako česká reprezentace končí. S konstatováním, že do boje o finále postupuje Kanada, která se v zámořském derby střetne s USA, se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek dne. (18:27:19)

60:00

59:32
    Ne. Kanada skvěle brání obranou modrou a Švédy do jejich útočného pásma vůbec nepouští.

59:09
    Je po přesilovce a Švédsko hraje s pukem ve středním pásmu.

58:58
    Ohlssonovu ránu z kruhu pro vhazování Sawchenko vykopl pryč.

58:44
    Kanada zodpovědně vyhazuje, prázdní branka ji neláká a blíží se semifinále.

58:20
    Puk je opět u švédské branky.

57:50
    Kanada vyhazuje přes všechny čáry.

57:44
    A Sandström zůstává na střídačce! Jeho protivník Sawchenko si mezitím upravuje obličej.

57:44
    Švédský trenér Jim Brithen si vyžádal oddechový čas.

57:44
    Sawchenko se vrhl na led, puk nezachytil, nakonec ale přišel o masku a hra musela být přerušena.

57:35
    Švédsko zesiluje svůj tlak do branky.

57:20
    Švédové to sehráli moc pěkně, ve finální fázi ale neměli štěstí.

57:08
    Švédové ale ještě dostávají šanci na zdramatizování utkání. Deven Sideroff je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

56:58
    Teď ale skončil puk po Asplundově střele u zdravotníků.

56:51
    Švédové se pochopitelně ještě snaží s utkáním něco udělat.
    Graham KNOTT - 5:3

55:56
    Kanada právě vstřelila branku!
    Jenomže Švédové živili naději na vyrovnání jen 22 vteřin. Všech pět kanadských hráčů se při přesilové hře dotklo puku, až akce skončila u GRAHAMA KNOTTA, který z brankoviště posunul puk k pravé tyčce. Asistence: Mitchell Stephens, Jérémy Roy.

55:34
    Ještě tedy statistické potvrzení – dvě trestné minuty za hrubost dostal Carl Grundström.

Daniel Polách

Branky a nahrávky: 6. Harkins, 7. Stephens (Knott, Barzal), 20. Sideroff (Bear, Harkins), 38. Stephens (Barzal), 56. Knott (Stephens, Roy) – 8. L. Carlsson (Ohlsson), 23. Eriksson Ek, 56. Grundström

Kanada: Sawchenko (Cormier) – Brisebois, J. Roy, Bear, Wotherspoon, Chabot, Spencer, Capobianco – Knott, Barzal, Stephens – N. Roy, Sideroff, Benson – Dubois, Noel, Soy – Harkins, Jansen
    Švédsko: Sandström (Marmenlind) – Kylington, Léman, G. Carlsson, Lindgren, L. Carlsson, Larsson, Younan – Ahl, Grundström, Eriksson Ek – Dahlström, Asplund, Ohlsson – Dahlen, Ölund, Olhaver – Davidsson, Lindström

Rozhodčí: Pešina (CZE), Rohatsch (GER) – Oliver (USA), Otmachov (RUS)