Teplice – Příbram 1:1 (kon.) | Ostrava – Č. Budějovice 4:3 (kon.) | Liberec – Hr. Králové 2:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Jablonec 1:1 (kon.) | Slavia – Dukla Praha 2:0 (kon.)
FK Teplice
1:1 (0:1)
FK Příbram
Neděle 17.05.2015, 15:00 • Na Stínadlech, Teplice • Synot liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

V utkání 28. kola SYNOT ligy přivítají fotbalisté Teplic na svém stadionu soupeře z Příbrami. Za normálních okolností by málokdo očekával, že tento duel může být přímým soubojem o postup do evropských pohárů.

Ovšem, pokud Jablonec vyhraje Pohár FAČR, do předkola EL půjde pátý tým z ligy. A právě o tuto příčku spolu soupeří Teplice s Příbramí. Aktuálně je na tom lépe Příbram, která drží páté místo a dvoubodový náskok právě před šestými Teplicemi. Nedělní duel tak může notně napovědět.

Teplice v týdnu vypadly ze semifinále Poháru FAČR se Slovanem Liberec. Doma vyhrály 3:1, ale po porážce v Liberci 0:3 to už na postup nestačilo. Předtím Teplice vyhrály v Jihlavě 1:0 v rámci ligové soutěže.

I Příbram je v dobrém rozpoložení. V lize se jí daří, naposledy porazila Slavii a sní nadále svůj sen o postupu do Evropské ligy, což by se před sezonou zdálo jako utopie. To se však nyní stává realitou.

Na podzim se oba soupeři rozešli smírně 1:1. V nedělním vzájemném duelu tak půjde o hodně, mimo jiné i o lepší bilanci ze vzájemných zápasů.

FK Teplice: Grigar – Matula, Lüftner, D. Jablonský, Krob – Ljevakovič, Vachoušek (C), Hora, Litsingi, Balázs – Potočný.
    Náhradníci: Slavík – Kapolongo, Táborský, Vondrášek, Takács, Hošek, Vůch.

1.FK Příbram: Kelemen – Matějů, Hájovský, Zápotočný (C), Nitrianský – Zeman, Suchan, Divíšek, Pilík – Hnaníček, Bednář.
    Náhradníci: Kočí – Šindelář, Brandner, Fořt, Polanský, Tregler.

Rozhodčí: Jílek – Hájek, Fišer.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Fotbalisté jsou již na ploše a zdraví se s diváky. Za okamžik utkání začne.

1

1
    Příbram rozehrála a zakládá první útok.

2
    Tribuny nejsou příliš zaplněné. Přestože jde o souboj o postup do Evropské ligy, mnoho diváků si cestu na stadion nenašlo.

3
    Zatím sledujeme opatrný úvod utkání z obou stran.

4
    Nicméně Příbram je poměrně často na míči a v pozvolném tempu se snaží vymyslet něco na útočné polovině hřiště.

5
    Zeman běžel s míčem do prostoru a po levé straně zakládal nebezpečnou akci. Ale později o míč hostující borec přišel.

6
    Teplická gólovka! Po Horově centru zakončoval hlavou Vachoušek a z dorážky jen těsně minul branku Jan Krob!

6
    Po solidní akce Teplic, nyní příbramská defenziva s míčem na kopačkách zklidňuje hru.

7
    Evidujeme standardku Příbrami, gólman Grigar si staví zeď.

8
    Zeman pěkně mířil rovnou ze standardky, ale jeho pokus nebyl dostatečně důrazný, takže Grigar míč zachytil.

8
    Následně se k míči dostal Potočný, ale brzy o něj přišel.

9
    Teplice vybojovaly rohový kop, hráči se stěhují do vápna.

10
    Na roh Litsingiho doskakoval Lüftner, ale hlavičkoval vedle.

11
    Teplice si pomalu začínají tvořit převahu, ale až na jednu šanci ze samého úvou utkání, jsme toho zatím mnoho neviděli.

12
    Odkop Kelemena skončil v zámezí, Teplice budou vhazovat.

13
    Potočný dobíhal míč, ale už se dostal za brankovou čáru a Kelemen bude vykopávat.

15
    Domácí nyní zahrozili po centru, Kelemen musel řešit závar před vlastní brankou.

16
    Příbram je na míči, ale vysunutá obrana Teplic nedovoluje v ofenzivě hostům prakticky nic k vymyšlení.

17
    Míč skončil až u Grigara, který nyní bude v klidu vykopávat.

18
    Příbramský Suchan uvízl v ofsajdu.

19
    Příbram svižně zakombinovala, při akci se ukázali Pilík s Nitrianským, ale hosté se nakonec do finální fáze nedostali.

20
    Ljevakovičův centr skončil v zámezí, Kelemen bude vykopávat.

21
    Po jedenadvaceti minutách hry můžeme hodnotit, že zatím toho ve hře mnoho k vidění nebylo a podle předváděné hry obou celků pochopitelně ani tribuny příliš nebouří.

23
    Teplice vedou další útok středem pole...

24
    Hora přišel o míč a Příbram zakládá protiútok.

25
    Centr Matějů zastavil Matula. Vzápětí Divíšek pálil vysoko nad.

26
    Na druhé straně po zemi pálil Ljevakovič. Ale jeho pokus byl slabý a nepřesný.

27
    Každopádně sledujeme vyrovnaný zápas. Oba celky mají stejné držení míče i počet střeleckých pokusů.

28
    Sudí odmával domácím ofsajd, Příbram bude rozehrávat.

29
    Opět je míč ve středu hřiště, kde o něj střídavě bojují oba celky.

29
    Míč znovu doklopýtal až ke Grigarovi, který vykopává.

30
    Hora našel Litsingiho, jehož zblokovaný centr přináší Teplicícm alespoň roh.

31
    Hora rozehrál rohový kop signálem, ale Středočeši vystihli úmysl domácích.

32
    Pilík pronikal do obrany Teplic, ale záhy o míč přišel a nenadělal tak domácím žádné potíže.

33
    Příbram po půlhodině hry rozehrála první roh, ale hostům se příliš nepovedl.

34
    Záhy Suchan pálil nad.

36
    Teplice jsou aktivnější a snaží se zaměstnat obranu Příbrami, ale opravdu toho zatím v zápase není moc k vidění.

37
    Vachoušek ovšem nyní hledal mezi stopery Balázse, ten ale míč nezpracoval.

38
    Nyní vymýšlí postupný útok Příbram.

39
    Suchan lacino přišel o balon, s ním nyní hrají Teplice.

40
    Po faulu Hájovského budou rozehrávat žlutomodří.

40
    Hora rozehraje další rohový kop Teplic.

41
    Příbram se v pohodě rohu ubránila, pak chtěl jít do brejku Zeman, ale také o míč brzy přišel.

42
    Zeman vybojoval rohový kop pro Příbram. Zatím v zápase je nejvíce vidět leda tak divoký účes právě Martina Zemana, jinak mnoho fotbalovosti nevidíme.

42
    Příbram si roh zopakuje...

42
    Mizerný roh Příbrami, nicméně hosté pokračují s míčem na útočné polovině.

43
    Potočný fauloval Hájovského, hostující borec ještě leží na trávníku, ale určitě to celé přežije a bude ve hře pokračovat.

44
    Litsingi přistižen v ofsajdu, rozehrávat bude Příbram.

45
    Střelecký pokus Hory zastavil zkušeným zákrokem Kelemen.

45
    Příbram právě vstřelila branku!
    Tak tohle se jen tak nevidí, myslím, že diváci se chytají za hlavu, to není možné. Bednář přihrával dopředu, ale už to vypadalo, že míč skončí v zámezí. Pro balon ale vyběhl na hranici vápna gólman Grigar, který ale trestuhodně přišel o míč v souboji s ALEŠEM MATĚJŮ a ten v klidu zasunul do odkryté klece. Dostat takový gól, to je tedy mizérie – 0:1.
    Aleš MATĚJŮ - 0:1

45+1

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Poločasové hodnocení? V první půli jsme sledovali zápas bez jakéhokoli vzruchu, šancí a čehokoli zajímavého. Až v samém závěru po neskutečné minele teplického brankáře se Příbram dostala ke vstřelení velmi laciné branky a Teplice nyní musejí zápas otáčet.

46
    Teplice zahájily druhý poločas rohovým kopem, ale balon po centru odhlavičkoval Bednář.

48
    Matula posílal do ohně další centr, ale Středočeši znovu byli na svých místech včas.

49
    Jakub Hora trefil tyč!

49
    A vzápětí znovu střílel Hora.

50
    Teplice nastoupily do druhé půle s vervou, ale zatím se vyrovnání nedočkaly.

51
    Teplice právě vstřelily branku!
    Krob poslal do vápna Balázse, který obloučkem našel ROMANA POTOČNÉHO a ten se zblízka nemýlil – 1:1.
    Roman POTOČNÝ - 1:1

52
    Teplice tedy z tlaku v úvodu druhé půle vytěžily vyrovnávací gól.

53
    Potočný na jaře již počtvrté vstřelil branku, nyní po faulu Hory na Nitrianského bude hrát s míčem Příbram.

54
    Hájovský s krvavým zraněním musí jít mimo hřiště.

55
    Ljevakovič byl v dobré pozici, ale jeho střela byla velmi nepřesná.

56
    Zblokovaná střela Ljevakoviče přinesla Teplicícm roh.

57
    Teplice jsou nadále při chuti a snaží se o vstřelení druhé branky.

58
    Žlutou kartu dostává Jan Suchan (1.FK Příbram).

59
    Hora skvěle nacentroval na Balázse, který zblízka těsně minul branku!

60
    Balázs upadl ve vápně, ale penaltu si nevymodlil.

61
    Dnešní utkání sleduje 2 036 diváků.

62
    Po přízemním centru Hory ve skluzu trefil tyč Benjamin Balázs!

63
    Ve vzduchu visí druhý gól Teplic, zatím domácí pálí šance jak na čarodějnice.

64
    Jeden z obránců Příbrami napálil míč na tribunu, Teplice budou vhazovat.

65
    Pilík ze standardky mířil pod břevno a Grigar musel vyrážet míč!

65
    Po rohu nebezpečně hlavičkoval Zápotočný!

67
    Nyní teplickou ofenzivní práci zastavil ofsajd.

68
    Bednář se dopustil útočného faulu.

70
    Matějů ve vápně povalil na trávník Balázse a může být rád, že z toho nebyla penalta.

71
    Od Matuly směřuje míč na roh, hráči se postěhují do vápna.

73
    Žlutou kartu dostává Admir Ljevakovič (FK Teplice).

73
    Žlutou kartu dostává Tomáš Zápotočný (1.FK Příbram).

74
    Teplický tlak už není tak velký a nyní sledujeme zcela vyrovnanou partii.

75
    Bednář fauloval Ljevakoviče, hra je přerušena.

76
    Pilíkův centr byl hodně mizerný a skončil v zámezí.

77
    Po přízemním centru Matuly se natahoval Balázs, ještě před ním zakopl míč nad branku Matějů. Teplice budou kopat roh.

77
    Z rohu domácí mnoho nevytěžili, ale následně z další akce Jablonský hlavičkoval těsně vedle.

79
    Zeman centrem našel Pilíka, jenž z výborné pozice pálil vedle.

80
    Blíží se závěr utkání a každá akce nyní může rozhodnout. Teplice jsou aktivnější, ale Příbram umí provádět rychlé kontry.

81
    Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Benjamin Balázs, přichází Egon Vůch.

82
    Potočný pálil nad.

84
    Nadějnou příbramskou akci v podání Bednáře zastavil ofsajdový praporek.

85
    Střelu Nitrianského teplická defenziva zablokovala.

86
    Bednář mohl nyní rozhodnout, jeho teč zblízka trefila gólmana Grigara!

87
    Příbramský roh si defenziva Teplic pohlídala.

88
    Paradoxně v závěru utkání hrozí Příbram, která většinu druhé půle bránila.

88
    Hosté nezužitkovali další nebezpečný centr letící do vápna Teplic.

89
    Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Jan Suchan, přichází Pavel Fořt.

89
    Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Franci Litsingi, přichází Ulrich Kapolongo.

90
    Příbram kopala roh y nyní se k exekuci od rohového praporku dostane znovu.

90+1
    Běží už nastavený čas, který tráví Příbram na útočné polovině.

90+1
    Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Milan Nitrianský, přichází Jaroslav Tregler.

90+2
    Žlutou kartu dostává Aleš Matějů (1.FK Příbram).

90+2
    Kapolongo se ještě dostal ke střele, která byla ale velmi nepřesná.

90+2

Utkání končí remízou 1:1, lze tvrdit, že zaslouženou. Teplice byly po většinu zápasu lepší, ale v prvním poločase daroval branku Středočechům po chybě brankář Grigar. Po půli pak vyrovnal Potočný.

Příbram tak nadále zůstává pátá s dvoubodovým náskokem na šesté Teplice. Příbramští tak stále mají ke konečnému 5. místu a možnému postupu do předkola Evropské ligy blíže. (16:50:55)