Club Brugge – Gent 2:3 (kon.) | Anderlecht – Standard 1:1 (kon.) | Charleroi – Kortrijk 5:2 (kon.)
Sporting Charleroi
5:2 (3:2)
KV Kortrijk
Neděle 17.05.2015, 20:30Belgická Jupiler Pro League • O titul

Já se s vámi tímto loučím, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního večera, Milan Šplíchal. (22:29:12)

Statistiky utkání

Držení míče: 52% – 48%
    Střely: 12 – 9
    Střely na branku: 9 – 5
    Rohové kopy: 5 – 7
    Zásahy brankářů: 3 – 4

Rozhodčí zapískal naposled do píšťalky a my víme, že tři body zůstávají zaslouženě doma. Charleroi deklasoval Kotrijk 5:2 a výrazně se tak přiblížil ke svému cíli, kterým je skupina Evropské ligy. Po pětigólovém poločase se trefovali už jen domácí, ve 47. minutě se podruhé v utkání prosadil Ndongala a o dvanáct minut později vystřelil vytouženého bůra Tainmont. Hosté tak krutě doplatili na chyby ve své defenzívě. Zápas se pak pouze dohrával.

90+2

90+2
    Domácí rozehráli roh na kratší vzdálenost a snaží se udržet ho na kopačkách do konce utkání.

90+1
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty.

90
    Fanoušci hostů jsou na nohou a tleskají. To je velmi sympatické, přestože jejich oblíbenci až krutě prohrávají. Zřejmě oceňují skvělý fotbalový zápas se sedmi brankami.

89
    Chevalier se pokusil oslovit Santiniho, míč k němu ale nedoputoval.

88
    Střídání v týmu Sporting Charleroi: ze hřiště odchází Coulibaly, přichází Faure.

87
    ... kulatý nesmysl ovšem opět zahráli na vlastní polovinu. Držení míče jim nyní opravdu narůstá.

86
    Fotbalisté Charleroie přeci jen nebudou stále bránit a vydávají se také vstříc brance soupeře...

84
    A domácí opět v poklidu kombinují na své polovině.

82
    Na střely vedou domácí fotbalisté 11:9. Z dvaceti pokusů na branku obou brankářů mířilo hned 13 pokusů, což je velmi pěkná úspěšnost.

80
    A nebo ho dokonce navýšit, Kebano se pokoušel o další útočnou akci, ta ovšem nekončila úspěšným zakončením.

79
    Domácí fotbalisté kontrolují utkání, mají ho ve svých rukou a už by neměli připustit žádné překvapení. I když v tomto utkání není jisté skoro nic, nicméně tříbrankové vedení si Charleroi pravděpodobně dokáže uhlídat.

77
    Střídání v týmu Sporting Charleroi: ze hřiště odchází Tainmont, přichází Galvez.

76
    Van Loo vyváží míč na útočnou polovinu soupeře, hosté se sympatický nevzdávají, moc platné jim to ovšem není.

74
    Van Eeno z možného zoufalství vyslal střelu z prostoru pár metrů za vápnem. Jeho pokus byl však nepřesný a zároveň velmi pomalý, tudíž brankáře Penneteaua nemohl ohrozit.

Milan Šplíchal

Branky: 2. Kebano (pen.), 7. Coulibaly, 42. Ndongala, 47. Ndongala, 59. Tainmont – 3. Marušič, 38. Smet

Sporting Charleroi: Penneteau – Marinos, Dewaest, Martos, Willems – Marcq, Kebano, Saglik – Ndongala, Coulibaly, Tainmont.
    Náhradníci: Mandanda – Faure, Diandy, Francois, Galvez, Mata, N'Ganga.

KV Kortrijk: Henkinet – van Loo, Poulain, Chanot, Tomaševič – De Mets, Marušič – Chevalier, De Smet, Van Eeno – Santini
    Náhradníci: Keet – Claeys, Capon, Klaasen, Mulemo, Pavlovič, Ulens.