Kajrat – Aberdeen 2:1 (kon.) | Elfsborg – Odd 2:1 (kon.) | Liberec – Kirjat Šmona 2:1 (kon.)
Apollon Limassol – Qäbälä 1:1 (kon.) | Sturm Graz – Kazaň 2:3 (kon.) | PAOK – Trnava 1:0 (kon.)
AIK Stockholm – Atromitos 1:3 (kon.) | Rheindorf Altach – Guimarães 2:1 (kon.) | FK Krasnodar – Slovan Bratislava 2:0 (kon.)
Curych – Dinamo Minsk 0:1 (kon.) | Thun – Vaduz 0:0 (kon.) | Žilina – Vorskla Poltava 2:0 (kon.)
Alkmaar – Başakşehir 2:0 (kon.) | Târgu Mureş – Saint-Étienne 0:3 (kon.) | Debrecín – Rosenborg 2:3 (kon.)
Kukësi – Legia 0:3 (kont.) | FK Rabotnički – Trabzonspor 1:0 (kon.) | Brøndby – Omonia Nikósie 0:0 (kon.)
Standard – Željezničar Sarajevo 2:1 (kon.) | Charleroi – Zorja Luhansk 0:2 (kon.) | Bordeaux – Larnaka 3:0 (kon.)
West Ham – Astra Giurgiu 2:2 (kon.) | Ath. Bilbao – Keşla FK 2:0 (kon.) | Hajduk Split – Strømsgodset 2:0 (kon.)
Belenenses – Göteborg 2:1 (kon.) | Sampdoria – Vojvodina 0:4 (kon.) | Wolfsberger – Dortmund 0:1 (kon.)
Southampton – Arnhem 3:0 (kon.)
kontumace
FK Kukësi
0:3
Legia Varšava
Čtvrtek 30.07.2015, 20:00Evropská liga (předkola) • 3. předkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Příjemný čtvrteční večer přeji všem fanynkám a fanouškům evropské kopané! V rámci dvojzápasu třetího předkola Evropské ligy na sebe naráží FK Kukësi a Legia Varšava. První duel se odehraje v Albánii, výkop je naplánován na 20:00. Příjemnou zábavu!

FK Kukësi

Hráči Kukësi se v uplynulém ročníku albánské nejvyšší fotbalové soutěže umístili na druhé příčce, na vítězné Skënderbeu Korçë ztratili jen čtyři body. Tato pozice jim zajistila účast v prvním předkole Evropské ligy, v němž na albánského vicemistra čekalo běloruské Torpedo Žodino. Z postupu se nakonec po výsledcích 2:0 a 0:0 mohli radovat svěřenci trenéra Gjiciho, kteří přešli i přes druhé předkolo, když přehráli tým Mladost Podgorica.

Do bojů o účast v základní skupině Evropské ligy se Kukësi probojovalo už potřetí za sebou a v sezoně 2013/14 to Albánci dotáhli až do čtvrtého předkola, v němž ovšem nestačili na silný Trabzonspor, loni se loučili už v předkole prvním.

Albánská Superliga začíná až za tři týdny, Kukësi se tedy v nové sezoně představilo pouze v kvalifikaci na Evropskou ligu a také ve třech přípravných mačích, v nichž Albánci jednou vyhráli, jednou remizovali a jednou odešli poraženi.

Fotbalisté z polského hlavního města v loňské sezoně nedokázali zkompletovat hattrick z titulů v polské nejvyšší soutěži, po prvenství v letech 2013 a 2014 se tentokráte museli sklonit před Lechem Poznań. Jakožto druhý celek Ekstraklasy byli Varšavští nasazeni do druhého předkola Evropské ligy, v němž v pohodě přešli přes rumunský mančaft FC Botoșani (1:0, 3:0).

V minulém ročníku byla Legia po velmi diskutované situaci vyřazena z Ligy mistrů, v jejímž třetím předkole sice přejela Celtic, ale nakonec byla přeřazena do Evropské ligy. V druhé nejprestižnější evropské soutěži se polský velkoklub propracoval mezi dvaatřicet nejlepších celků, tam ovšem jejich cestě vystavil ráznou stopku Ajax Amsterdam.

V přípravě Legia dvakrát remizovala, sezonu začala prohrou v Superpoháru s loňským mistrem z Poznaně. V úvodu nového ligového ročníku si svěřenci kouče Henninga ale počínají nadmíru dobře – šest bodů a devět vstřelených branek dokazuje, že hráči Legie jsou před dnešním duelem opravdu ve velice solidní formě.

FK Kukësi: Stajila – Hallaci "C", Malota, Muca, Mici – Hasani, Felipe Moreira, Jefferson – Birungueta, Erick Flores, Jean Carioca
    Náhradníci: Koçi – Shameti, Qafa, Halili, Juliano, Semião Granado, Musolli

Legia Varšava: Kuciak – Broź, Rzeźniczak "C", Pazdan, Brzyski – Furman, Jodłowiec – Guilherme, Duda, Kucharczyk – Nikolić
    Náhradníci: Malarz – Lewczuk, Saganowski, Masłowski, Bereszyński, Bartczak, Prijović

Rozhodčí: Stephan Klossner – Vital Jobin, Remy Zgraggen (všichni Švýcarsko).

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

3
    Prvním střeleckým pokusem se prezentoval Erick Flores, ale o několik metrů minul branku.

5
    Varšavský útočník Nikolić se ocitl v ofsajdu, čehož si samozřejmě všiml i čárový sudí.

8
    Duda fauloval Biringuetu, exekuce následného přímého kopu se ujal Muca, ale nic kloudného nevymyslel.

10
    Veškeré dění se odehrává ve středu hřiště, ani jeden tým se nikam nežene.

13
    Hosté se snad ještě s míčem ani nepodívali na útočnou polovinu, hráči albánského vicemistra v poklidu kombinují.

15
    Birunguetova rána z uctivé vzdálenosti nebyla přesná, Kuciak stále zasahovat nemusel.

18
    Duda ošklivě fauloval Mucu a zaslouženě dostává žlutou kartu.

21
    Žlutit se bude i na druhé straně, po faulu na Nikoliće je potrestán domácí Erick Flores.

23
    Z volného přímého kopu hráči Legie vytěžili pouze rohový kop, ze kterého však také nic světoborného nevzniklo, obrana domácích v klidu odvrátila hrozící nebezpečí.

26
    Na hřišti se přitvrzuje! Po faulu na Dudu je Brazilec Jefferson odměněn žlutým kartónkem.

28
    Domácí zahrozili z protiakce. Na konci jejich kombinačního snažení se ocitl Erick Flores, ale v dobré šanci minul.

29
    Legia Varšava právě vstřelila branku!
    Hosté se dostávají do vedení! Důležitý gól pro Legii má na svědomí hrotový útočník NEMANJA NIKOLIĆ, který v osobním souboji uvnitř vápna přetlačil svého strážce a přízemní střelou na vzdálenější tyč překonal Stajilu.
    29. NIKOLIĆ - 0:1

33
    Domácí mohli vyrovnat, ale Felipe Moreira v dobré pozici pohrdl možností srovnat pro albánský celek nepříznivý stav. Pokud by padla branka, platit by nemohla, protože brazilský středopolař byl v ofsajdu.

34
    Felipe Moreira o sobě dává opět vědět, ovšem ne v zrovna dobrém světle, po faulu je potrestán žlutou kartou.

37
    Hráči Kukësi jsou v posledních minutách aktivnějším mužstvem, nyní vybojovali kop od rohového praporku.

39
    Ze kterého však pranic nevzniklo. Míč má ve své moci Kuciak a dlouhým odkopem ho posílá zpět do hry.

40
    Mohlo to být už o dvě branky! Nikoliće ovšem tváří v tvář vyčapal Dumitru Stajila.

42
    Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Jodłowiec, přichází Masłowski.

43
    Další trest pro domácí tým, Brzyského nedovoleným způsobem zastavil Jean Carioca. Varšavští mají navíc k dispozici volný přímý kop.

44
    K jeho exekuci se postavil Guilherme, ale balón mezi tři tyče nezakroutil.

45
    Hlavní sudí nastavuje tři minuty.

45+2
    Domácí Kukësi mohlo vstřelit gól do šatny, jenže Hasani v dobré šanci neuspěl.

45+3

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První půle je za námi! K vidění zatím byla jen jedna branka, kterou v devětadvacáté minutě vstřelil Nikolić. Hraje se poměrně vyrovnaný a také agresivní fotbal, domácí hráči prozatím nasbírali čtyři žluté karty. Uvidíme, co nám přienese druhý poločas, jenž začíná zhruba ve 21:06.

46

46
    Druhá půle zřejmě nabídne stejně agresivní a důrazný fotbal jako ta první, Muca nedovoleně zastavil Guilhermeho, rozhodčí píská faul, ale kartu udělovat nebude.

48
    Albánci jsou na začátku druhého poločasu aktivnější, nyní mají možnost zahrávat rohový kop.

49
    Kukësi právě vstřelilo branku! Je vyrovnáno! Na centrovaný balón z rohového kopu si nejvýše vyskočil FELIPE MOREIRA, využil zaváhání brankáře Kuciaka a vrací domácí tým zpět do hry. Fantastický vstup do druhé půle v podání albánského vicemistra!
    49. Felipe MOREIRA - 1:1

51
    Vyrovnaný stav moc dlouho nevydržel, hosté si berou ztracené vedení ihned zpátky! Kulatý nesmysl se dostal až k JAKUBU RZEŹNICZAKOVI, který technickou ranou na zadní tyč překonal Stajilu.
    51. RZEŹNICZAK - 1:2

51
    Na hřišti se dějí neslýchané věci! Slovenský reprezentant Ondrej Duda byl zasažen kamenem do hlavy! Na místo spěchají záchranáři, doufejme, že nejde o nic vážného..

52
    Slovenský reprezentant byl nakonec ošetřen a vyvázl „jen“ s tržnou ránou na hlavě. Záložník Legie Varšava chce pokračovat ve hře, ale otázkou je, zda se dnes ještě vůbec bude hrát fotbal. Upřímně bych se ani nedivil, kdyby tomu tak nebylo a utkání by bylo kontumováno ve prospěch polského celku!

58
    Kvůli výtržnostem z řad domácích fanoušků je utkání v tuto chvíli přerušeno! Hráči obou týmů se odebrali do útrob stadionu, uvidíme, co bude následovat.

Uvidíme, zda bude utkání vůbec pokračovat. Vše má nyní v rukou delegát UEFA.

58

Je rozhodnuto, utkání se dohrátvat nebude! Nejprve si shrňme fotbalovou stránku dnešního mače! V první půli se hrál vyrovnaný fotbal, k vidění byla řada ostrých zákroků. O jedinou branku úvodní pětačtyricetiminutovky se postaral hostující Nikolić.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí a byli za svou aktivitu odměněni brankou, prosadil se Felipe Moreira. Vyrovnaný stav však příliš dlouho nevydržel, ztracené vedení Legii zpět zajistil obránce Rzeźniczak. Tento fakt zřejmě domácí příznivci neunesli a odnesl to Ondrej Duda, kterému u autové čáry přistál na hlavě kámen. Slovenský reprezentant si z tohoto incidentu, díky bohu, odnesl jen tržnou ránu.

Oba celky poté zamířily do kabin, kde čekaly na rozhodnutí delegáta UEFA, který se nakonec rozhodl zápas za stavu 1:2 předčasně ukončit. Myslím, že můžeme stoprocentně konstatovat, že tato událost bude mít ještě dohru, protože takovéto věci na fotbal zkrátka a dobře nepatří.

Z mé strany je to pro dnešní večer vše, mějte se hezky a u dalších online přenosů se budu těšit na počtenou!

Utkání bylo dodatečně kontumováno výsledkem 0:3. (22:05:14)