Norsko
37:61 (10:11, 20:26, 24:43)
Česko
Čtvrtek 06.08.2015, 19:30ME do 16 let - muži (divize B) • Skupina B

Čeští basketbalisté do 16 let nakonec ve druhém poločase potvrdili roli favoritů a Norům přichystali debakl o 24 bodů.

Norům extrémně nevyšla třetí čtvrtina, v níž nastříleli jen 4 body a to je z hlediska dnešního zápasu nakonec klíčová pasáž, která rozhodla o snadném vítězství českého týmu, který v následujících dnech čekají další čtyři zápasy základní skupiny – a všechny budete pochopitelně moci sledovat s námi!

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek večera. (21:11:10)

Konec zápasu. (37:61)

39:47
    Oba týmy si vyměnily nepřesné střely. (37:61)

39:14
    Havlík fauloval Braathena, který byl z čáry trestného hodu padesátiprocentní. (37:61)

38:51
    A další tříbodová střela! Krejčí po asistenci Pluhaře dokázal zaskórovat. (36:61)

38:07
    Farský dnes nastřílel již 15 bodů! Trojkou přidává další hřebíček do norské rakve. (36:58)

38:01
    Onarheimovi se podařilo proměnit jednu šestku po faulu Pluhaře. (36:55)

37:25
    A navíc přichází trojka Farského a dvacetibodové vedení českého týmu! (35:55)

36:51
    Havlíkovi se podařilo ze střední vzdálenosti umístit míč do obroučky. (35:52)

36:37
    Norové si berou time-out. (35:50)

36:21
    Mráz se střelecky neprosadil, na druhé straně fauluje Farský Chiffliera. Při rozehrávce z autu Bieber přichází o míč. (35:50)

35:50
    Na druhé straně uspěl Chifflier po nájezdu na koš. (35:50)

35:14
    Slavíkovi se podařilo zamést míč do koše. (33:50)

34:58
    Onarheim dostal příležitost k exekuci dvou trestných hodů a oba proměnil. (33:48)

34:37
    Oba týmy byly v rozehrávce nepřesné. (31:48)

34:01
    Pro Slavíka to je již čtvrtá ztráta. Naštěstí je však náskok Čechů prakticky již nedostižitelný vzhledem ke stylu a obrazu celého zápasu. (31:48)

33:43
    Po krátké pauze se Norům daří vstřelit dva body. (31:48)

33:30
    Norové si berou oddechový čas. (29:48)

32:51
    Norové se neprosadili a na druhé straně Farský proměňuje rychlý protiútok. (29:48)

Jan Vojkůvka

Norsko: Ceesay, Antonsen, Toefte, Braathen, Stranger-Johannessen, Chifflier, Gjerde, Onarheim, Solem, Strand, Sjolund, Bieber.
    Česko: Výcha, Karlovský, Krejčí, Sigmund, Slavík, Pluhař, Farský, Bzonek, Mráz, Kačer, Havlík, Mikyska.
    Čtvrtiny: 10:11, 10:15, 4:17, 13:18