Francie U23 – Havířov 3:2 (2:1 po s.n.) | Přerov – Jastrzębie 2:4 (kon.)
HC ZUBR Přerov
2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
JKH GKS Jastrzębie
Sobota 08.08.2015, 18:30 • K&K PNEU Aréna • O pohár ředitele HM Globus • 2. kolo

Ohlasy po utkání:

JKH GKS Jastrzębie (Robért Kaláber):

Tak jako včera jsme nezačali dobře, od druhé třetiny jsme však začali lépe bruslit a začala nám vycházet také kombinační hra. V závěrečné části jsme v podstatě jen kontrolovali výsledek, škoda jen inkasovaného gólu na 2:3. Jednalo se o bojovné utkání na těžkém ledě, vítězství v něm bylo vydřené. (21:08:30)

Z mé strany je to pro dnešek již vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit opět zítra, kdy celý turnaj v Havířově vyvrcholí.

JAKUB PESLAR to udělal opravdu náramně, položil si Vojtka a poslal kotouč do odkryté branky. Jastrzębie tedy zvítězilo také v samostatných nájezdech.

Král se snažil zasunout kotouč mezi betony, ale to se mu nepodařilo.

Školout narazil pouze na betony polského brankáře. Po třech sériích tedy není rozhodnuto. Nyní pojedou pro změnu hráči Přerova.

Vojtek nechal betony na ledě a zvládl situaci.

Dominik Matula to zkoušel mezi nohy, ale Zabolotny si tento prostor pohlídal.

Na druhé straně se raduje také polský tým.

David Šebek to udělal chytře a velmi elegantně proměňuje.

Tomasz Kulas se snažil položit Vojtka, ale ten si zkušeně počkal.

Jastrzębie zvítězilo v utkání 2:4 a může se radovat z prvních třech bodů v turnaji. Nyní se pojedou samostatné nájezdy o pomocný bod do konečného pořadí, který by rozhodoval v případě rovnosti.

59:45
    Postavení mimo hry zastavuje Jastrzębie, ale to již hráčům polského týmu vadit nemusí.

59:30
    Až nyní se Přerov zmocnil puku, ale to je již příliš pozdě.

59:06
    Hosté krouží v útočném pásmu a vychutnávají si závěr utkání.

58:44
    Navíc moc nechybělo a mohla zde být pátá branka v přerovské síti, ale Vojtek si tentokrát pohlídal prostor u své tyče.

58:31
    Jastrzębie drží kotouč a toto utkání by již měl polský celek zvládnout.

58:00
    Přesně dvě minuty před koncem třetí třetiny je tu zakázané uvolnění Přerova.

57:53
    Jastrzębie právě vstřelilo branku!
    Hra bez brankáře měla krátkého trvání. LESZEK LASZKIEWICZ vyvezl kotouč za polovinu a poté přesnou střelou do odkryté branky zřejmě rozhoduje toto utkání. Asistence: Tomasz Kulas

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 15. Popelka, 56. Sýkora (Chmelíř, Grof) – 12. Petro (Laszkiewicz), 35. Kulas (Laszkiewicz, Petro), 51. Lehečka (R. Nalewajka), 58. Laszkiewicz (Kulas)

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Slovák) – Chmelíř (A), Běhal, Novotný, Přindiš, Šnajnar, Grof, Andrýsek, Polák – Pšurný, Sýkora (C), Dostálek – Školoud, Šebek, Stoklasa – Kratochvíl, Král, Hložek – Kovařík, Matula, Popelka
    JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Tomlsenovic) – Górny, Semrád, Janáček, Peslar, Seliga, Bigos, Giminski, Pavesic, Laszkiewicz (A), Petro, Kulas, Danieluk (C), Nalewajka L., Plichta, Pastryk (A), Zorvan, Nalewajka R., Szczurek, Lehečka, Swierski

Rozhodčí: Šutara – Stonavský, Kuchař