Finsko U18 – USA U18 5:1 (kon.) | Švédsko U18 – Švýcarsko U18 4:3 (kon.) | SR 18 – Rusko U18 2:5 (kon.)
Česko U18 – Kanada U18 1:3 (kon.)
Švédsko U18
4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Švýcarsko U18
Pondělí 10.08.2015, 15:30 • Bors Aréna • Hlinka Gretzky Cup • Skupina A

Ode mne je to dnes z Břeclavi vše, zvu vás však na zápas Česko – Kanada, jenž začíná v 19:10 hodin. Pěkný zbytek dne přeje Jakub Kudláč. (17:50:13)

Velice zajímavé utkání je u konce. Švédové ve třetí části přišli o vedení 3:1, na konci ještě čelili trestnému střílení, ovšem brankář Gustavsson svůj tým podržel a v čase 59:39 přesilovkovým gólem rozhodl o vítězi Caderholm.

Nejlepšími hráči jsou: Za Švédsko Erik Brännström (0+2), za Švýcarsko pak Dominik Volejnicek (2+0).

59:59
    Jenomže Švýcaři už ani nemají možnost zkusit power-play!

59:39
    Hosté si berou oddechový čas na poslední poradu.
    Jacob CEDERHOLM - 4:3

59:39
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Nedáš, dostaneš. Dvacet jedna sekund před koncem posílá Tre Kronor do vedení střelou do horního růžku JACOB CEDERHOLM. Asistence: Erik Brännström.

59:27
    Švédové jdou tak po třech bodech, že zapomínají na obranu. Nyní se další hráč v bílém dostal do dobré příležitosti.
    Nájezd Hischiera

59:02
    Nájezdu se nakonec ujal Hischier, jeho střelu ale Gustavsson vyrazil.
    Faul na Ritze

59:02
    Ovšem situace se otáčí! Ritz byl v úniku Pettersoonem faulován a sudí nařizuje proti Švédsku trestné střílení!

58:44
    Puk se o mantinel dostal mimo hrací plochu, oslabeným Švýcarům zbývá do prodloužení ubránit ještě 76 vteřin.

58:18
    Švédové se ještě snaží o zisk tří bodů, mladíci v bílém ale bojují o prodloužení.

57:38
    Axel Andersson ve střední třetině sejmul kolenem Lindström, jenž zůstává v bolestech ležet. Mezi tím švýcarský hráč odchází do kabin, dostává totiž pětiminutový trest!

56:46
    Hra je přerušena při útočení Švýcarů, na ledě totiž zůstává ležet Horrsell.

56:18
    Davidsson vybídl ke střele Nylandera, ten však puk poslal jen do lapačky Wüthricha, který má po delší době práci.

55:32
    Švýcarská pátá branka v dnešní zápase, ovšem podruhé je neuznaná! Švédům pořádně zatrnulo, když rána Steinmanna skončila v síti, sudí však branku neuznal pro vysokou hůl.

54:48
    Hra se však rychle vrací před Gustavssona, vhazuje se po jeho levici.

54:36
    Švédové rychlým přechodem získali útočnou třetinu.
    Rivova střela do tyče

54:21
    Riva mohl dokonat obrat, svou ránou ale orazítkoval jen tyč!

53:44
    Ovšem co není může být! Bokvist je dalším švédským hříšníkem, jenž usedá za katr. Provinil se podražením.

53:25
    Švédové nakonec toto oslabení zvládli. To by bylo hořké z 3:1 prohrávat 4:3.

52:38
    Ostřelování Gustavssonovy branky zatím úspěšné není.

51:50
    Volejnicek z kruhu pálil svou dělovkou těsně nad branku.

51:25
    Švéd Lias Andersson dorážel tak vehementně, až je vyloučen za sekání. Poté ještě křikl něco na sudího, dostává tak navíc dárek v podobě desetiminutového trestu.
    Břeclav - hlavní město hokeje tento týden!

50:58
    Nepřesná nahrávka domácích dala puk Švýcarům, kteří vyhazují.

50:16
    Puk se o nohy obránce dostal před branku k Deutschovi, ten však puk do sítě nedostal.

49:33
    Jenomže Švýcaři špatně vystřídali a jdou znovu do čtyř.

49:29
    Hra nyní ztratilo tempo, třeba se to při hře pět na pět opět rozproudí. Švýcaři jsou totiž také již kompletní.

48:29

48:07
    Postup žlutomodrých barev zastavil hvizd sudího. Ofsajd!

47:29
    Nadále se bude hrát čtyři na čtyři, Stadler dostává dvě minuty za vysokou hůl.
    Dominik VOLEJNICEK - 3:3

46:45
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Tak nakonec se pět na tři hrálo pouze sekund šestnáct. Se střelou Stadlera si ještě Gustavsson poradil, vyrovnat DOMINIKU VOLEJNICKOVI už ale nezabránil. Asistence: Livio Stadler, Axel Andersson.

46:29
    Toto nebude pro Švédy příjemné. Davidsson dostává dvě minuty za podražení, 55 sekund se bude hrát pět na tři!

46:13
    Hostům se nedaří udržet se v útočné třetině, minuta přesilovky je již pryč.

45:21
    Šance na vyrovnání je tu, svou hůl na uzdě neudržel Horrsell.

45:11
    Švýcaři budou hrát další přesilovky, nyní mají ponechanou výhodu.
    Dominik VOLEJNICEK - 3:2

43:52
    Početní výhoda je využita a Švýcaři jsou zase ve hře! DOMINIK VOLEJNICEK si vybruslil na kruh, odkud vypálil. Gustavsson si na puk sice lapačkou sáhl, ovšem kus černé gumy stejně skončil v síti. Asistence: Marco Miranda.

43:33
    Rána Robertse zblokovaná do ochranné sítě, buly po levici Gustavssona.

43:00
    Švédové jdou do čtyř, Deutsch dostává dvě minuty za podražení.

42:28
    Bratt zkoušel štěstí z úhlu bekhendem, muž v masce hostí však neměl problém se zásahem.

41:36
    Na čtyřikrát se pokoušel Weissbacher procpat puk za gólmana Wüthricha, ten však zůstal pevný jako zeď.

40:56
    Nylanderer po střele z mezikruží alespoň vybojoval pro svůj tým buly v útočné třetině.

40:23
    Aktivní nástup Švýcarů málem přinesl ovoce. Volejnicek na dvakrát dorážel střelu svého spoluhráče, ovšem neuspěl.

40:01
    Hala ve které se odehrává česká část memoriálu.

Druhá perioda je za námi a naznačila, kdo bude blíže k výhře. Švédové vedou 3:1, když ve druhé části se trefil Fällström a Olsson.

Třetí třetina začne přibližně v 17:03.

40:00

39:01
    Švýcaři se už radovali ze snížení, kdy po střele Brantschena dorazil puk do sítě ve zmatku někdo z hostí. Sudí však rozpažil kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

37:45
    Zápas za mantinelem pozorují už i čeští mladíci, kteří večer od 19:10 hodin nastoupí k utkání s Kanadou.

36:20
    Nějakou poznámku si neodpustil Lerch a dostává osobní desetiminutový trest.
    Oliver OLSSON - 3:1

36:20
    Domácí zvyšují na rozdíl dvou branek! Při přečíslení tři na jednoho Nylander našel mezi kruhy OLIVERA OLSSONA, jenž o tyčku překonal Wüthricha. Asistence: Alexandr Nylander, David Deutsch.

35:35

34:41
    Hráčům v bílem se moc nedaří usadit v útočné třetině, opět musejí začínat od své branky.

34:04
    Dva pokusy Gerbera nebyly přesné, Švédi už jsou ve čtyřech.

33:35
    Cederholm dostává dvě minuty za krosček, 29 sekund tak Švýcarsko bude hrát pět na tři!

33:19
    Švédové šli čtyři na jednoho, ztratili však puk a bylo to rázem dva na nikoho pro hosty. Hischier to vzal na sebe, avšak neuspěl.

32:09
    Hosté v plném počtu, začíná početní výhoda Švýcarů.

32:04
    Celkem slušná mela se strhal u branky Švýcarů, nakonec se tam vytvořila dvojička mezi Öjdemarjem a Andersson, první jmenovaný byl úspěšnější. Oba soci dostávají osobní trest dvě minuty za hrubost. Švéd však dostal navíc ještě dvě minuty za seknutí do brankáře Wüthrich, pět sekund tak budeme hrát ve čtyřech.
    Zwisslerova šance

31:05
    Zwissler dostal pas za obranu Tre Kronor, v koncovce však branku přestřelil.

30:49
    Na kruh dostal nabito Nylander, vyprášil však jen beton švýcarského gólmana.

30:09
    Švýcaři jdou do čtyř, za podražení si dvě minuty odsedí Lerch.
    Šance Švédska

29:27
    Nahození od modré čáry Horrsella šikovně tečoval Pettersoon, nechybělo mnoho a viděli jsme další branku.

28:39
    Wahlgren se dostal mezi kruhy ke střele, Wüthrich však zasahuje a puk odráží na hůl svého spoluhráče.

27:57
    Ve čtyřech jsme sledovali hru převážně ve střední třetině, oba celky jsou nyní již v plném počtu.

25:57
    Budeme hrát čtyři na čtyři. Za hrubost je na straně Švédska vyloučen Weissbach, za Švýcary je to Brantschen.
    Neproměněný nájezd Weissbacha

25:43
    Švédsko mohlo vedení navýšit ihned vzápětí, Linus Weissbach však trestné střílení neproměňuje.
    Wiliam FÄLLSTRÖM - 2:1

24:56
    Skóre je otočeno, Švédsko vede 2:1! Deutsch vyslal pas na Weissbacha, jenž v přečíslení 2 na 1 našel WILIAMA FÄLLASTROMA, který se prosadil. Asistence: Linus Weissbach, David Deutsch.

24:00
    Hru poslední dobou doprovází mnoho nepřesností, nyní se bude po ofsajdu vhazovat ve střední třetině.

23:07
    Souboj o kotouč ve střední třetině nakonec vyzněl pro Švýcary, kteří mohou postupovat dopředu.

22:20
    Z mezikruží střílel zápěstím Nässén, kotouč však opět neprošel dál než k Wüthrichovi.

21:45
    Pokus soupeře ukryl hostující gólman v lapačce.

21:41

21:03
    Další zásah švédského gólmana znamená další vhazování po jeho pravici.

20:35
    Ostrou střelu Brännströma od modré kryje pozorný Wüthrich.

20:12
    Druhé dějství sice Švédové začínají početní výhodou, ovšem také icingem.

20:01

První třetina je za námi a skóre je nerozhodné 1:1. Nejprve otevřel skóre v 6. minutě Švýcar Hischier, vyrovnáno bylo v minutě sedmnácté zásluhou Nylandera. Co přinese druhá část, to sledujte i nadále s námi.

Druhá třetina začne přibližně v 16:15.

20:00

19:57
    Ještě jedno vhazování v útočné třetině Švédů.

19:41
    Další početní výhoda pro Tre Kronor. Za vysokou hůl je vyloučen Miranda.

18:38
    Gerberova střela od modré se zastavila o masku Gustavssona, domácí jdou do útoku.
    Alexander NYLANDER - 1:1

16:52
    I Švédové využívají početní výhodu a je srovnáno! Pětice na ledě si tak dlouho přihrávala, až to vzal na sebe ALEXANDR NYLANDER a vymetl horní růžek. Asistence: Erik Brännström, Jesper Bokvist.
    Fotografie přímo z haly.

15:45
    Oehen je vyloučen za podražení, komerční přestávku tak žlutomodří využívají k poradě, jak vyrovnat.

15:02
    Až nyní se podařilo některému celku usadit v útočné třetiny a bude z toho vyloučení. Švédi mají výhodu.

13:58

13:24
    Aktivní obrana domácích již podruhé za sebou obrala soupeře a kotouč a šetří čas ve středním pásmu.

12:23
    Hráče helvetského kříže vykazuje sudí z útočné třetiny kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

11:58
    Tlak Švédska nyní zabrzdí oslabení. Cederholm je vyloučen za krosček.

11:44
    Už unavená pětice hráčů v bílém musí na ledě zůstat, provinila se totiž zakázaným uvolněním.

10:49
    Dva skvělé zákroky Wüthricha.

10:38
    Krásná kombinace, na jejímž konci byl Deutsch! Nejprve šikovně střílel jeden z jeho spoluhráčů, Wüthrich puk vyrazil, ovšem jen na hůl právě Duetsche, jeho střelu však na poslední chvíli gólman Švýcarska vykryl.

10:07
    Nylanderovi se nepodařila přihrávka a ztratil puk.

09:26
    Andersson dostal nabito před branku, trefil však jen beton gólmana Wüthricha.

08:49
    Hráči ve žlutomodrých barvách rozjeli dobrý kolotoč a vynutili si přesilovou hru. Za sekání je vyloučen Stadler.

07:37
    Tre kronors přicházejí o útočné pásmo vinou postavení útočícího hráče v brankovišti.

07:23
    Weissbach postupoval rychle kupředu, jeho slušně rozjetou akci ale zastavil jeden z hostujících obránců.

06:50
    Po komerční přestávce se bude vhazovat v útočné třetině Švédů.
    Nico HISCHIER - 0:1

05:59
    Úvodní branka utkání je tu! Druhou přesilovou hru Švýcarska využil NICO HISCHIER, jenž propálil z mezikruží Gustavssona. Asistence: Livio Stadler.

05:35
    Stadler nahazoval puk na branku, gólman Gustavsson vyráží.

05:11
    Švédové hráli v pěti pouze dvě sekundy, nedovoleným bráněním se totiž provinil Brännström.

05:09

04:11
    Střelu Rivy dorážel Weder a chvíli už to vypadalo, že puk proklouzl mezi betony domácího gólmana, opak byl však pravdou.

03:51
    Korunkám se daří držet kotouč bezpečně daleko do své branky.

03:20
    Puk opustil hrací plochu, buly se opakuje.

03:09
    První přesilovku si zahrají Švýcaři, za držení je vyloučen Deutsch.

02:55
    Gustavsson si musel poradit s ostrou ránou Robertse, jenž jej trefil do masky.

02:24
    Vhazovat se bude po pravici Wüthrich, jeho spoluhráči se totiž vinou nepřesné nahrávky dopustili icingu.

02:08
    Nakonec Oehen byl netrpělivý a vjel do útočného pásma dříve, než jeho spoluhráč. odpískán ofsajd.

01:46
    Weissbach byl při své akci tvrdě zastaven, sudí však zůstává klidný a dovoluje papírovým hostům založit akci.

01:05
    Nylander dobře vybojoval kotouč v rohu a získal pro svůj celek vhazování v útočné třetině.

00:29
    Utkání začalo ve velikém tempu, obě mužstva už má svůj první útok za sebou.

00:01

Krásné odpoledne z Břeclavi! Oba celky již jsou na ledové ploše a poslouchají hymny.

Švédsko U18: Gustavsson (Wallin) – Thilander, Moverare, Deutsch, Horrsell, Brännström, Cederholm, Nässén – Bratt, Lindström, Andersson – Nylander, Davidsson, Bokvist – Steen, Fällström, Weissbach – Oskar, Olsson, Wahlgren – Pettersoon

Švýcarsko U18: Wüthrich (Ritz) – Andersson, Stadler, Riva, Brantschen, Steinmann, Gerber, Öjdemarj, Le Coultre – Volejnicek, Hischier, Miranda – Roberts, Geisser, Weder – Eggenberger, Heim, Lerch – Oehen, Suter, Zwissler

Rozhodčí: Čech, Polák – Bryška, Skopal.

Vítejte u on-line přenosu z utkání Švédsko – Švýcarsko, které otevře brány Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi. Pro švédskou osmnáctku to bude první utkání letošní sezóny. Švýcaři odehráli v červenci jako přípravu na turnaj tři utkání s Německem, které ale dokázalo dvakrát zvítězit, jedno vítězství si připsalo Švýcarsko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 17. Nylander (Brännström, Bokvist), 25. Fällström (Weissbach, Deutsch), 37. Olsson (Nylander, Deutsch), 60. Cederholm (Brännström) – 6. Hischier (Stadler), 44. Volejnicek (Miranda), 47. Volejnicek (Stadler, Andersson)

Rozhodčí: Čech, Polák – Bryška, Skopal