Finsko U18 – USA U18 5:1 (kon.) | Švédsko U18 – Švýcarsko U18 4:3 (kon.) | SR 18 – Rusko U18 2:5 (kon.)
Česko U18 – Kanada U18 1:3 (kon.)
Švédsko U18
4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Švýcarsko U18
Pondělí 10.08.2015, 15:30 • Bors Aréna • Hlinka Gretzky Cup • Skupina A

59:39
    Hosté si berou oddechový čas na poslední poradu.
    Jacob CEDERHOLM - 4:3

59:39
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Nedáš, dostaneš. Dvacet jedna sekund před koncem posílá Tre Kronor do vedení střelou do horního růžku JACOB CEDERHOLM. Asistence: Erik Brännström.
    Faul na Ritze

59:02
    Ovšem situace se otáčí! Ritz byl v úniku Pettersoonem faulován a sudí nařizuje proti Švédsku trestné střílení!

57:38
    Axel Andersson ve střední třetině sejmul kolenem Lindström, jenž zůstává v bolestech ležet. Mezi tím švýcarský hráč odchází do kabin, dostává totiž pětiminutový trest!

55:32
    Švýcarská pátá branka v dnešní zápase, ovšem podruhé je neuznaná! Švédům pořádně zatrnulo, když rána Steinmanna skončila v síti, sudí však branku neuznal pro vysokou hůl.
    Rivova střela do tyče

54:21
    Riva mohl dokonat obrat, svou ránou ale orazítkoval jen tyč!

53:44
    Ovšem co není může být! Bokvist je dalším švédským hříšníkem, jenž usedá za katr. Provinil se podražením.

51:50
    Volejnicek z kruhu pálil svou dělovkou těsně nad branku.

51:25
    Švéd Lias Andersson dorážel tak vehementně, až je vyloučen za sekání. Poté ještě křikl něco na sudího, dostává tak navíc dárek v podobě desetiminutového trestu.

49:33
    Jenomže Švýcaři špatně vystřídali a jdou znovu do čtyř.

47:29
    Nadále se bude hrát čtyři na čtyři, Stadler dostává dvě minuty za vysokou hůl.
    Dominik VOLEJNICEK - 3:3

46:45
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Tak nakonec se pět na tři hrálo pouze sekund šestnáct. Se střelou Stadlera si ještě Gustavsson poradil, vyrovnat DOMINIKU VOLEJNICKOVI už ale nezabránil. Asistence: Livio Stadler, Axel Andersson.

46:29
    Toto nebude pro Švédy příjemné. Davidsson dostává dvě minuty za podražení, 55 sekund se bude hrát pět na tři!

45:21
    Šance na vyrovnání je tu, svou hůl na uzdě neudržel Horrsell.
    Dominik VOLEJNICEK - 3:2

43:52
    Početní výhoda je využita a Švýcaři jsou zase ve hře! DOMINIK VOLEJNICEK si vybruslil na kruh, odkud vypálil. Gustavsson si na puk sice lapačkou sáhl, ovšem kus černé gumy stejně skončil v síti. Asistence: Marco Miranda.

43:00
    Švédové jdou do čtyř, Deutsch dostává dvě minuty za podražení.

40:23
    Aktivní nástup Švýcarů málem přinesl ovoce. Volejnicek na dvakrát dorážel střelu svého spoluhráče, ovšem neuspěl.

39:01
    Švýcaři se už radovali ze snížení, kdy po střele Brantschena dorazil puk do sítě ve zmatku někdo z hostí. Sudí však rozpažil kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

36:20
    Nějakou poznámku si neodpustil Lerch a dostává osobní desetiminutový trest.
    Oliver OLSSON - 3:1

36:20
    Domácí zvyšují na rozdíl dvou branek! Při přečíslení tři na jednoho Nylander našel mezi kruhy OLIVERA OLSSONA, jenž o tyčku překonal Wüthricha. Asistence: Alexandr Nylander, David Deutsch.

33:35
    Cederholm dostává dvě minuty za krosček, 29 sekund tak Švýcarsko bude hrát pět na tři!

32:04
    Celkem slušná mela se strhal u branky Švýcarů, nakonec se tam vytvořila dvojička mezi Öjdemarjem a Andersson, první jmenovaný byl úspěšnější. Oba soci dostávají osobní trest dvě minuty za hrubost. Švéd však dostal navíc ještě dvě minuty za seknutí do brankáře Wüthrich, pět sekund tak budeme hrát ve čtyřech.
    Zwisslerova šance

31:05
    Zwissler dostal pas za obranu Tre Kronor, v koncovce však branku přestřelil.

30:09
    Švýcaři jdou do čtyř, za podražení si dvě minuty odsedí Lerch.
    Šance Švédska

29:27
    Nahození od modré čáry Horrsella šikovně tečoval Pettersoon, nechybělo mnoho a viděli jsme další branku.

25:57
    Budeme hrát čtyři na čtyři. Za hrubost je na straně Švédska vyloučen Weissbach, za Švýcary je to Brantschen.
    Neproměněný nájezd Weissbacha

25:43
    Švédsko mohlo vedení navýšit ihned vzápětí, Linus Weissbach však trestné střílení neproměňuje.
    Wiliam FÄLLSTRÖM - 2:1

24:56
    Skóre je otočeno, Švédsko vede 2:1! Deutsch vyslal pas na Weissbacha, jenž v přečíslení 2 na 1 našel WILIAMA FÄLLASTROMA, který se prosadil. Asistence: Linus Weissbach, David Deutsch.

19:41
    Další početní výhoda pro Tre Kronor. Za vysokou hůl je vyloučen Miranda.
    Alexander NYLANDER - 1:1

16:52
    I Švédové využívají početní výhodu a je srovnáno! Pětice na ledě si tak dlouho přihrávala, až to vzal na sebe ALEXANDR NYLANDER a vymetl horní růžek. Asistence: Erik Brännström, Jesper Bokvist.

15:45
    Oehen je vyloučen za podražení, komerční přestávku tak žlutomodří využívají k poradě, jak vyrovnat.

11:58
    Tlak Švédska nyní zabrzdí oslabení. Cederholm je vyloučen za krosček.
    Dva skvělé zákroky Wüthricha.

10:38
    Krásná kombinace, na jejímž konci byl Deutsch! Nejprve šikovně střílel jeden z jeho spoluhráčů, Wüthrich puk vyrazil, ovšem jen na hůl právě Duetsche, jeho střelu však na poslední chvíli gólman Švýcarska vykryl.

08:49
    Hráči ve žlutomodrých barvách rozjeli dobrý kolotoč a vynutili si přesilovou hru. Za sekání je vyloučen Stadler.
    Nico HISCHIER - 0:1

05:59
    Úvodní branka utkání je tu! Druhou přesilovou hru Švýcarska využil NICO HISCHIER, jenž propálil z mezikruží Gustavssona. Asistence: Livio Stadler.

05:11
    Švédové hráli v pěti pouze dvě sekundy, nedovoleným bráněním se totiž provinil Brännström.

03:09
    První přesilovku si zahrají Švýcaři, za držení je vyloučen Deutsch.

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 17. Nylander (Brännström, Bokvist), 25. Fällström (Weissbach, Deutsch), 37. Olsson (Nylander, Deutsch), 60. Cederholm (Brännström) – 6. Hischier (Stadler), 44. Volejnicek (Miranda), 47. Volejnicek (Stadler, Andersson)

Švédsko U18: Gustavsson (Wallin) – Thilander, Moverare, Deutsch, Horrsell, Brännström, Cederholm, Nässén – Bratt, Lindström, Andersson – Nylander, Davidsson, Bokvist – Steen, Fällström, Weissbach – Oskar, Olsson, Wahlgren – Pettersoon
    Švýcarsko U18: Wüthrich (Ritz) – Andersson, Stadler, Riva, Brantschen, Steinmann, Gerber, Öjdemarj, Le Coultre – Volejnicek, Hischier, Miranda – Roberts, Geisser, Weder – Eggenberger, Heim, Lerch – Oehen, Suter, Zwissler

Rozhodčí: Čech, Polák – Bryška, Skopal