HC Davos
4:7 (1:2, 3:4, 0:1)
HC Dynamo Pardubice
Pondělí 10.08.2015, 18:00 • Le Sentier • Hockeyades

Konec zápasu. Dynamo dokázalo porazit švýcarského mistra! Davos sice snížil z 5:1 na 5:4, ale Východočeši zvítězili 7:4. (20:07:38)

58:28
    Pardubice zvesela kombinují, Východočeši míří za výhrou.

57:30
    Dvě a půl minuty do konce si Pardubice hlídají svůj náskok nějakých 50 metrů od Roberta Kristana.

56:05
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubice míří ke skalpu švýcarského mistra! Východočeši sehráli výborně obě oslabení a v následné hře pět na pět skóruje PETR SÝKORA, svým druhým gólem v utkání zvyšuje na 7:4! Asistence: Jan Starý.

53:26
    Východočeský tým zvládl i druhé oslabení ve třetí třetině s bravurou a je kompletní.

53:00
    Takhle to půjde! Dynamo hraje aktivně i ve vlastním oslabení, teď strávil dobrou půlminutu v obraně soupeře.

51:26
    Druhá přesilovka pro Davos v krátkém sledu, mezi trestoměřiče usedá zadák Tomáš Bokroš.

50:42
    Davos sice strávil většinu své přesilovky v defenzívě Východočechů, ti ale nedovolili se soupeři dostat do nebezpečné koncovky. Pardubický zadák se vrací na led.

48:42
    Pardubice se budou bránit, neboť Jan Zdráhal putuje na trestnou lavici za nedovolené bránění.

45:00
    Pardubice jasně nyní plní pokyny trenéra, hrají zodpovědně zezadu a čekají na chybu Davosu.

41:41
    Adam Havlík se vrací mezi mantinely, hraje se pět na pět.

40:01

40:00
    Druhá třetina skončila. To byla neskutečná přestřelka! Východočeši nejprve utekli z 2:1 na 5:1 a zdálo se, že švýcarského mistra přejedou jak místní jezero v prosinci, ale Davos se obdivuhodně zvedl a snížil na rozdíl jediného gólu. Jenže Martin Štajnoch má dneska formu jako zvon a svým druhým gólem v utkání zajistil přece jen klidnější druhou přestávku pro Dynamo.

39:41
    Adam Havlík je vyloučen za podražení, Pardubice jdou v závěru druhé části hry do čtyř.

39:21
    Přesně tohle Pardubice potřebovaly! Těžkou chvíli přečkaly a samy v závěru druhého dějství udeřily! Podruhé v utkání se prosazuje obránce MARTIN ŠTAJNOCH. Asistence: Radoslav Tybor.

38:00
    Trenéři Pardubic burcují své hráče, ti se zvedají a opět tíží konto Švýcarů nadějnými pokusy.

35:09
    Davos právě vstřelil branku!
    Pěkný pardubický náskok je ta tam. SAMUEL WALSER snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Dario Simion.

33:28
    Pardubice jsou nyní pod tlakem, Davos dvě rychlé branky nabudily a tlačí se dopředu.

31:19
    Pozor, Švýcaři jsou při chuti, podnikají rychlé akce a po Zanziho příhře se prosazuje CHRISTIAN DÄSCHER. Asistence: Gian-Luca Zanzi.

David Záruba

Branky a nahrávky: 13. Simion (Jung), 30. Wieser, 32. Däscher (Zanzi), 36. Walser (Simion) – 6. Sýkora (Marcinko), 13. Poulíček (Moučka), 26. Svoboda (Štajnoch), 28. Starý (Sýkora), 28. Štajnoch (Nahodil), 40. Štajnoch (Tybor), 57. Sýkora (Starý)

HC Davos: Senn – Paschoud, Brejčák, Jung, Guerra, Nater, Schneeberger, Däscher, Kindschi – Wieser, Corvi, Schläpfer – Paulsson, Walser, Zinsli – Simion, Egli, Ness – Zanzi, Aeschlimann.
    HC Dynamo Pardubice: Kristan (Maxwell) – Gregorc, Čáslava, Štajnoch, Zdráhal, Roupec, Šeda, Látal, Bokroš – Sýkora, Rolinek, Starý – Svoboda, Nahodil, Tybor – Kolář, Marcinko, A. Havlík – Moučka, Poulíček, Tomášek.

Rozhodčí: Dorussel, Mollard – Dumoulin, Pitton (všichni Švýc.)