Znojmo – Linz 4:0 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Steinbach Black Wings Linz
Pátek 11.09.2015, 17:00 • Zimní stadion města Znojma • bet-at-home ICE Hockey League • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký pátek ze Znojma, tradiční start mezinárodní hokejové EBEL ligy na Znojemské historické vinobraní nemine Orly ani letos. V pátek od 17:00 hostí soupeře z Linze. Úvod víkendového svátku vína, při němž do města zavítá každoročně kolem 40 tisíc návštěvníků, tak bude mít hokejovou příchuť!

Utkání, které odstartuje letošní program Erste Bank Eishockey Ligy, odvysílá v přímém přenosu televizní kanál SPORT 5.

BLACK WINGS LINZ

Mistr ligy z roku 2011 patří každoročně k favoritům soutěže a jinak tomu nebude ani letos. S Rakušany se sice rozloučili útočníci Brian Lebler či Mike Ouellette, ovšem za ně trenéři našli adekvátní náhrady.

Největší posilou je jistě kanadský forvard Brett McLean, jenž má za sebou desítky startů v NHL. Z Villachu pak Linze přišli Mario Altmann a Marius Göhringer, z Grazu Kevin Moderer a Olivier Latendresse, dále pak Brett Palin či Dan DaSilva. Brankářské duo Michael Ouzas – Thomas Dechel zůstalo zachováno. V týmu zůstal i jeden z nejproduktivnějších beků soutěže sedmadvacetiletý Sébastien Piche.

Příprava se však černým křídlům příliš nevydařila. Na své konto si připsala jedinou výhru, a to v posledním utkání hokejové Ligy mistrů v odvetě proti Düsseldorfu (5:3). Jinak nestačila dvakrát na finské Turku (1:6 a 2:3p), na Mnichov (2:5) a Norimberk (3:4sn).
    Kouče Orlů Jiřího Režnara před sezónou vyzpovídal server Aktuálně.cz

Rozhovor s trenérem Orlů Jiřím Režnarem dnes přináší Sport Aktuálně.cz.

Posted by HC Orli Znojmo on Wednesday, 9 September 2015

ORLI ZNOJMO

Naopak domácí Orli mohou být s přípravou maximálně spokojeni. Zvítězili v pěti ze šesti duelů s extraligovými celky a další skalpy si připsali i proti Ingolstadtu či Zugu.

"Doufáme, že nás to připravilo na sezónu tak kvalitně, abychom v tomto tempu pokračovali i nadále," hlásí před prvním kolem trenér Jiří Režnar. Ten již dříve avizoval, že do branky postaví Patrika Nechvátala.

"Je jedno, s kterým týmem soutěž začínáte. Kromě Lublaně je to všechno vyrovnané a nelze říkat, kdo se silný a kdo slabý," upozorňuje.

EHC Black Wings Linz: Ouzas (Dechel) – Dorion, Piche, Altmann, Palin, Lukas R., Mitterdorfer, Mayrhauser, Fechtig – Kozek, McLean, Ulmer – Latendresse, Hisey, Dasilva – Spannring, Oberkofler, Hofer – Göhringer, Lukas P., Moderer.

Rozhodčí: Babić, Gebei – Nagy, Nemeth.

00:01

00:55
    Orli vlétli do prvního zápasu sezóny útočněji, Bartoš zkoušel bekhendem překvapit gólmana, ale neuspěl.

01:53
    Lattner vyrazil na lineckou bránu a střelou od modré otestoval Ouzasovu pozornost.

02:25
    Orli zkouší častou střelbu. Berounovu nečekanou ránu Ouzas lapil.

02:38
    Nechvátal se poprvé dotkl puku, když pokryl Kozekovo nahození ze středního pásma.

03:07
    Linečtí dnes hrají jednoduše a puky vyhazují na zakázané uvolnění.

03:28
    Po chybě lineckých obránců se ocitl před brankářem osamocený Šedivý, trefil však pouze gólmana.

05:18
    Orli tlačí Linec střelami na Ouzase, který ale svůj tým stále drží.

06:35
    Bořuta (ZNO) si nedovoleným zákrokem pomohl k zastavení útoku hostů. Dvě minuty za podražení.

07:21
    Hosté nebezpečně doráželi před Nechvátalem, což se nelíbilo znojemským obráncům a došlo k menší výměně názorů.

07:55
    Orlům se oslabení daří bránit a Fiala dokonce vyzkoušel střelou Ouzasovu pozornost.

08:35

08:43
    Linec nahodil puk na Nechvátala, který uklidňuje hru.

08:55
    Altmann vyslal nebezpečnou střelu od modré, ale Nechvátalův levý beton byl připraven.

09:41
    Dasilva sekl Nechvátala do lapačky, což se pochopitelně nelíbilo Bořutovi a rázně mu vysvětlil, že toto se dělat nemá.

10:06
    Hra se uklidnila a žádný z týmů nemá převahu. Linec opět vyhazuje na zakázané uvolnění.

10:54
    Šulák pálil od modré, střela byla však zblokována a skončila u Šedy, který minul.

12:15
    Orli se snaží kombinací dostat do útočného pásma, to se jim ale nedaří.

12:56
    Podešva (ZNO) ve středu hřiště trefil kolenem Lukase a odsedí si dvouminutový trest.

13:46
    Znojmo čekají perné chvíle, protože půjde do tří. Dvě minuty si odsedí Bača (ZNO) za krosček.

14:02
    Štachovi se povedlo zachytit kombinaci hostů a vyhodit.

14:43
    Lattner ujel v oslabení do protiútoku, jeho střelu vykryl Ouzas vyrážečkou.

15:46

15:59
    Bača vyskočil z trestné lavice a vrhl se ihned do útoku. S jeho střelou však neměl gólman hostů problémy.

16:57
    Orli zasypali Ouzase sprškou střel. Stav stále nerozhodný.

17:19
    I s dorážkou Fialy si Ouzas poradil.

17:47
    Znojmo si zahraje první přesilovou hru. Na trestnou lavici odchází Moderer (LIN) za hru vysokou holí.

18:06
    Orli právě vstřelili branku!
    COLTON YELLOW HORN si vybruslil od mantinelu do kruhu a přesnou střelou nad pravé rameno brankáře skóroval. Asistence: Lattner, Šulák.

19:26
    Kozek drze dorážel před Nechvátalem, který však svůj tým podržel.

20:00

První třetina nové sezóny je za námi. K vidění byl aktivní a pohledný hokej. Orli hráli lépe, tlačili se častými střelami do brány. Linz se na znojemskou taktiku ale dobře připravil, snažil se hrát jednoduše a vyhazovat puky. Největší šanci měl Linz v přesilové hře 5 na 3, kterou se ale hostům nepodařilo využít. Naopak Orli svoji jedinou přesilovku díky ukázkové střele Yellow Horna proměnili a do druhé třetiny tak budou vstupovat s jednobrankovým náskokem.

Druhá třetina začne zhruba v 17:55.

20:01

20:22
    Do druhé třetiny opět vlétli aktivněji Orli a Tomas vyslal Čípa do brejku. Ten však na Ouzase nevyzrál.

20:46
    Vyloučen hráč Piché (LIN) – dvě minuty za podražení.

21:38
    Šulákovu ránu od modré zblokoval Spannring pryč z obranného pásma Linze.

22:24
    Podešva příklepem vystřelil z kruhu, ale střela mu nesedla.

22:46

23:00
    Podešvova dělovka od modré těsně přestřelila bránu.

23:37
    Nechvátal fantasticky vychytal únik DaSilvy!

24:21
    Biro lehkou střelou od modré vyzkoušel, zda Ouzas dává pozor.

24:47
    Číp zachytil přihrávku Linze a vrhl se ihned do útoku. Jeho střela však nedoputovala na bránu, jelikož ji zblokovali obránci.

26:16
    Hra je klidnější, ani jednomu týmu se nedaří vytvořit si větší šanci.

27:11
    Na znojemském stadiónu vypukla radost. Rozhodčí však branku neuznal a hra pokračovala. LUBOMÍR ŠTACH ale vzápětí doopravdy skóroval, když po Pucherově přihrávce zpoza brány vystřelil z kruhu a prostřelil Ouzase. Asistence: Pucher.

29:41
    Šedivý dorážel před Ouzasem, ale místo odkryté klece trefil pouze břevno!

31:00
    Beroun chytil nepovedenou přihrávku Linze, ale Ouzasova lapačka byla připravena.

31:44
    Orlům dvoubrankové vedení nestačí a směle se hrnout do dalších šancí. Ouzas je zasypáván sprchou střel z každé pozice.

32:15
    Šulák vypálil dělovku od modré, kterou Ouzas pouze vyrazil a Číp se snažil puk propasírovat za záda brankáře, který však kotouč na poslední chvíli zastavil.

33:09
    Přečíslení tři na jednoho řešili Orli kombinací. Bartošova přihrávka ale skončila pouze na bruslích Šedivého!

34:02
    Znojemský nápor neutichá, Linz se osvobodil vyhozením na zakázané uvolnění.

34:29
    Šedovu ránu tečoval Beroun těsně mimo bránu.

34:53
    Bořuta se ujal útočení, ale z prostoru před bránou trefil pouze Ouzase.

35:14
    Po dlouhé době se do útoku dostali hosté, Nechvátala ale neprostřelili.

36:08
    Na trestnou lavici míří Stehlík (ZNO) a Linz tak dostane příležitost snížit. Vyloučení na dvě minuty za faul vysokou holí.

36:17
    Linz překonal Nechvátala, ale až po odpískání. Bača si rychle sjednal pořádek. Hra je navíc vykázána do středního pásma.

37:13
    Linz se nedokáže na dlouho usadit v útočném pásmu. Orli opět vyhazují.

38:08

38:13
    Bartoš se hnal do útoku, ale rozhodčí jej brzy zastavil kvůli postavení mimo hru.

39:43
    Nádherná nahrávka Puchera osamocenému COLTONU YELLOW HORNOVI, který dnes předvedl podruhé svoji výstavní střelu švihem a ani podruhé se nemýlil! Asistence: Pucher.

40:00

Druhá třetina byla opět v moci Znojma. Orli po gólu Štacha nepustili Linz prakticky k ničemu a kluziště naprosto ovládli. Pro znojemského diváka atraktivní druhou periodu korunoval Yellow Horn, který ve svém prvním soutěžním zápase za znojemské Orli vstřelil již druhou branku. Další třetina začne přibližně v 18:45.

Dnešní utkání sleduje 2831 diváků.

40:01

40:20
    I do poslední části utkání vlétli Orli aktivněji. Číp z bezprostřední blízkosti pálil na Ouzase, ale ten puk vyrazil.

42:00
    Bartoš tečoval střelu před bránu, kam si nabruslil Šedivý, ale jeho dorážku Ouzas chytil.

42:36
    Orli znovu tlačí Linz, Štachovo nahození na bránu tečoval Fiala mimo.

44:17
    Umer hledal před bránou Kozeka, jeho hůl však znojemští obránci zablokovali.

44:57
    Bartoš hledal před bránou Šedivého hokejku, ten však na puk nedosáhl.

45:25
    Lattner ihned po buly pálil, Ouzas připraven.

45:48
    Linz si zahraje pětiminutovou přesilovou hru. Trest 5 + do konce utkání obdržel Lattner za kopnutí do protihráče. Trest si odpyká Yellow Horn.

46:23
    Hra se řádně přitvrdila. Stehlíka trefil na mantinel Kozek a domácí diváci marně volali po trestu.

46:46
    Znojemskými fanoušky neoblíbený Kozek si vyříkával účty a sklidil za to hlasitý pískot fanoušků.

47:12
    Štachovi se povedlo vyhodit, Linz je ale znovu v útočném pásmu.

48:31
    Beroun v oslabení ujel sám na Ouzase, ale nedokázal jej překonat.

49:33
    Bača osvobozuje Orli a vyhazuje puk. Linzi se přesilovka zatím nedaří podle představ.

50:49

51:40
    Orli si zahrají přesilovou hru. Na trestnou usedl Spannring (LIN) – dvě minuty za faul vysokou holí.

52:39
    Fialovu střelu od modré tečoval Bartoš a zkoušel protlačit puk do brány. Ouzas za pomoci jeho obránců tomu ale zabránil.

53:23
    Podešva střelou z mezikruží provětral Ouzasovu lapačku.

54:22
    Novák a Šeda vypálili smršť střel na Ouzase, ale ten si další branku vstřelit nenechal.

55:04
    Yellow Horn našel ve středním pásmu pěkným pasem JAKUBA STEHLÍKA, který z pravé strany propálil Ouzase nekompromisním příklepem. Asistence: Yellow Horn, Šedivý

56:35
    Znojmo se již moc nežene do útočného pásma a snaží se v klidu a bez chyb kombinovat. Linz se nemůže zmocnit kotouče.

58:26
    Sporný moment, kdy diváci pískotem přesvědčovali rozhodčí, že došlo k ofsajdu, ukončil svým zákrokem Nechvátal.

58:50
    Znojemští fanoušci pomale začínají slavit. Stadiónem probíhá mexická vlna.

59:44
    Špaček zkoušel z úhlu vstřelit pátý gól, ale neúspěšně.

Skóre 4:0 mluví za vše. Znojemští hokejisté předvedli famózní výkon a naprosto ovládli kluziště. Linz zkoušel na Orly vyzrát defenzívní taktikou, ale z přípravy rozjeté Znojmo nepustilo Rakušany téměř k ničemu. Dvěma góly se předvedla posila Orlů Yellow Horn, k jehož brankám přidali své góly i obránci Štach se Stehlíkem. Fanoušci Znojma mají díky hokejistům o důvod více k oslavě Znojemského historického vinobraní. (19:19:41)

Tomáš Teplý

Branky a nahrávky: 19. Yellow Horn (Lattner, Šulák), 28. Štach (Pucher), 40. Yellow Horn (Pucher), 56. Stehlík (Yellow Horn, Šedivý)

HC LERAM Orli Znojmo: Nechvátal (Fučík) – Štach, Biro, Stehlík, Šulák, Bořuta, Kousalík, Bača – Tomas, Podešva, Číp – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Pucher, Fiala – Beroun, Šeda, Novák – Špaček.
    Steinbach Black Wings Linz: Ouzas (Dechel) – Dorion, Piche, Altmann, Palin, Lukas R., Mitterdorfer, Mayrhauser, Fechtig – Kozek, McLean, Ulmer – Latendresse, Hisey, Dasilva – Spannring, Oberkofler, Hofer – Göhringer, Lukas P., Moderer.

Rozhodčí: Babić, Gebei – Nagy, Nemeth