Motor ČB – Slavia 4:1 (kon.) | Třebíč – Benátky n/J 2:1 (kon.) | Most – Kladno 4:5 (kon.)
Jihlava – Přerov 2:3 (0:1 po s.n.) | Kadaň – Prostějov 7:2 (kon.) | Havířov – Šumperk 1:5 (kon.)
Litoměřice – Ústí n/L 5:4 (1:0 po s.n.)
Banes Motor České Budějovice
4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
HC Slavia Praha
Středa 16.09.2015, 17:30 • Budvar aréna • Chance liga • 4. kolo

Rychlejší, agresivnější, produktivnější – zkrátka lepší. Motor poráží pražskou Slavii 4:1, když tři body zůstávají na jihu Čech naprosto zaslouženě. Jihočeši svého soupeře převyšovali ve všech směrech a výkon Pražanů zůstal za očekáváním. Skoro vyprodaná Budvar aréna však je naprosto spokojená, Motor doma předvedl opět parádní výkon. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera. (19:53:51)

59:35
    Děkovačka ve stoje, fanoušci děkují svému týmu.

58:20
    Zatímco se hrají poslední dvě minuty, tak znovu skáče celý stadion. Motor už si dnešní tři body pohlídá a budou plně zasloužené.

57:32
    Muchova tečovaná rána skončila těsně mimo, následný zmatek v brankovišti vyřešil slávistický muž s maskou.

56:39
    Nouzovi to dnes nelepí, zase střílel, tentokrát jeho dělovka skončila těsně vedle.

56:22
    Strakovo komando spíš hlídalo kotouč, Hruška je na ledě.

55:39
    Dnešní utkání sleduje 6224 diváků!

55:29
    Šanci dostává i třetí formace Motoru a nevede si špatně. Několik střel ale Hylák odrazil.

54:22
    Milan Hruška (SLA) – 2 minuty za krosček. Tlak Motoru pokračuje a čeká nás další přesilovka.

53:56
    Roba střela z těžkého úhlu nemohla slávistického brankáře zaskočit. Za tři vteřiny se do hry vrátí Vas.

53:19
    Jakub Suchánek (CEB) – 2 minuty za hákování, Žiga Pavlín (SLA) – 2 minuty za hrubost. Domácí bek fauloval, v pokračující výhodě ho slávista nesmyslně dohrál. Pykat jdou oba.

52:56
    Ti kluci se tím hokejem prostě baví! Trio Heřman-Straka-Nouza zase kouzlilo v útočném pásmu, Hylák ale zázračně zakročil.

51:59
    János Vas (SLA) – 2 minuty za krosček. Slávistický útočník v následné mele poslal k zemi Nouzu, dostává dvě minuty.

51:59
    Další lahůdka! Heřman milimetrovou přihrávkou našel hůl Straky, který byl sám před Hylákem, ale hostující gólman byl dobře postavený.

51:39
    Žálčík sám před Hylákem, úspěšnější hostující gólman.

51:24
    A co může následovat? Ano, mexická vlna a kdyby jedna...

50:35
    Když je na ledě trošku volněji, tak se diváci baví po svém – "Kdo neskáče, není Motor," to už je při domácích kanonádách v posledních dvou sezonách celkem tradice v Budvar aréně.

50:03
    Uplynulých deset minut bylo trošku vlažnějších. Uvidíme, jestli Slavie ještě najde síly na zdramatizování zápasu.

Pavel Kortus ml.

Branky a nahrávky: 12. Nouza (Bohunický, Vráblík), 25. Žovinec (Bohunický, Kuchejda), 29. Pajič (Žálčík, Rob), 32. Kuchejda (J. Straka) – 31. Markovič (Robinson, Vas)

Banes Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Mucha, Zíb, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Žovinec – Žálčík, Pajič, Rob – Nouza, J. Straka, Heřman – Kuchejda, Mikyska, Švihálek – Guman, Babka, Prokeš – Škoda.
    HC Slavia Praha: Hylák (Frodl) – M. Hruška, Pavlín, Hraško, Punčochář, Kolařík, Knot, Adam, A. Růžička – Robinson, Vas, Markovič – Micka, Kašpařík, Jiránek – Andres, Jurík, Čermák – T. Doležal, Tomek, Veselý.

Rozhodčí: Petružálek – Rozlílek, Malý