Vídeň – Litvínov 6:1 (kon.) | Dolný Kubín – SOHO Olomouc 9:1 (kon.) | Č.Budějovice – Karlovy Vary 1:7 (kon.)
Zlín sledge – Studénka Sledge 12:0 (kon.)
SHK LAPP Zlín
12:0 (6:0, 2:0, 4:0)
HC Sledge Studénka
Neděle 18.10.2015, 11:30 • PSG aréna, Zlín. Kapacita: 529 diváků. • Česká para hokejová liga • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

SHK LAPP Zlín: Matoušek – Julina, Hábl Z., Šafránek – Fojtík, Palát, Stodůlka, Ligda, Šnajdar, Slováček

HC Sledge Studénka: Kudela – Kudrna, Kudela, Flis, Hornich – Staněk, Chodurek, Filipowski, Kartosz.

Krásný den ze Zlína! Za moment nám zápas začne, přeji pěknou počtenou.

00:01

00:16
    Úvodní buly vyznělo pro domácí, kteří se dostávají do útočné třetiny.

00:31
    Zlín právě vstřelil branku!
    To je tedy úvod od Zlína. Střelu od modré čáry Pavla Juliny šikovně tečoval hostující obránce za záda svého gólmana Kudely. Asistence: Erik Fojtík.
    Pavel JULINA - 1:0

01:22
    Na branku Ostravanů se valí další útok hráčů v černém.

02:07
    Do útočné třetiny se povívali i hráči Studénky, kombinovali však pouze za brankou Matouška.

02:28
    A je to o dvě branky! K puku se dostal ZDENĚK ŠAFRÁNEK a nemýlil se. Asistence: Marian Ligda a Zdeněk Hábl.
    Zdeněk ŠAFRÁNEK - 2:0

03:33
    Fojtík dobrou žabičkou z rohu našel před brankou volného Stodůlku, ten ale kotouč promáchl.

04:10
    Nepřesná nahrávka vyhání Zlínské z útočné třetiny až k Matouškovi.

04:47
    Rána z vrcholku kruhu Zdeňka Hábla nebyla přesná, domácí nadále obléhají Kudelovu branku.

05:23
    Pavel Julina střílel od modré čáry pouze do břevna!

06:02
    Hostující hráči neví co dříve, ševci mají jasnou převahu a v útočné třetině jsou jako doma.

06:58
    Zdeněk Hábl hledal před brankou volného Šnajdara, ten ale nahrávku nezachytil.

07:26
    Šafránek byl sám před Kudelou, gólman Studénky ale předvedl parádní semafor.

08:06
    Ostravanům se podařilo kotouč posunout alespoň do střední třetiny a mohou střídat.

08:15
    Střídání však trvalo moc dlouho a domácí to potrestali. Zdeněk Hábl při přečíslení posunul puk ERIKU FOJTÍKOVI, jenž poslal černý nesmysl pod víko. Asistence: Zdeněk Hábl.
    Erik FOJTÍK - 3:0

08:48
    Julina projel útočnou třetinou jako nůž máslem, jeho střelu z mezikruží ale zastavila vyrážečka Kudely.

09:29
    Další vhazování po pravici studéneckého muže v masce.

09:49
    Pokus o rychlou akci Zlína se nevydařil, je z toho zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Matouškem.

10:20
    Nikým nekrytý Stodůlka ohrozil Kudelu, ten ale zatím počtvrté inkasovat nehodlá.

10:59
    Marián Ligda šel se Slováčkem do přečíslení, nahrávka prvního jmenovaného ale nebyla přesná.

11:22
    A znovu Ligda, který nyní dostal dobrý pas od Juliny, jeho zadovku ale zastavila tyčka.

11:52
    Domácí se radují počtvrté, tentokrát je autorem branky DAVID PALÁT, který zužitkoval nahrávky Fojtíka zpoza branky. Kudela hledal kotouč na druhé straně branky. Asistence: Erik Fojtík a Zdeněk Hábl.
    David PALÁT - 4:0

12:38
    Z úhlu pálil Ligda, ale pouze do Kudely.

13:02
    Právě nám odbila pátá! K volnému puku v brankovišti dostal ZDENĚK ŠAFRÁNEK a uklidil jej do sítě. Asistence: Kamil Šnajdar.
    Zdeněk ŠAFRÁNEK - 5:0

13:23
    Nepříjemná neděle pro Studénku. Šestou branku přidává svou tečí DAVID PALÁT. Asistence: Erik Fojtík, Zdeněk Hábl.
    David PALÁT - 6:0

14:05
    Hosté mohli snížit, Chodurek ale mířil z mezikruží těsně mimo zařízení.

15:00

Po první části je to jasné skóre, za moment nám zápas bude pokračovat.

15:01

15:49
    Úvod druhé části je opět v režii domácích, kteří si jezdí po útočném pásmu jak na tréninku.

16:18
    Studénce se podařilo alespoň vyhodit na icing.

16:43
    Další zakázané uvolnění v podání hostujícího celku.

16:51
    Teč do protipohybu Kudely z hole MARIÁNA LIGDY znamená vedení Zlína 7:0. Asistence: Zdeněk Hábl.
    Marián LIGDA - 7:0

17:36
    Nyní šel vidět veliký rychlostní rozdíl mezi Ligdou a Staňkem, kdy domácí hráč na půlce pásma získal náskok dobrý metr a půl.

19:27
    Osmý úder ševců. Zdeněk Hábl našel před brankou Stodůlku, jenž ještě posunul puk na ERIKA FOJTÍKA, který z otočky propálil Kudelu. Asistence: Petr Stodůlka a Zdeněk Hábl.
    Erik FOJTÍK - 8:0

20:12
    První šance hostů! Ti se dostali do přečíslení dva na jednoho, dobrou střelu k tyči forvarda Studénky ale parádně lapil brankář Matoušek.

20:45
    Šafránkova dělovka nyní dokonce připravila gólmana Studénky o masku.

21:29
    Sylwester se prodral až k zakončení, branku ale minul.

21:51
    Další pokus Šafránka vytěsnil Kudela nad branku.

22:39
    Ligda nepřesně nahrál a nabídl tak puk Sylwesterovi, který ovšem v samostatném úniku při kličce nedokázal zakončit.

23:58
    Domácí polevují a Studénka se dostává občas i do útočné třetiny, nyní je však zastavil ofsajd.

25:13
    Stodůlka posunul puk na kruh volnému Palátovi, ten ale zařízení minul.

26:41
    Zlínští nyní byli před brankou tři na Kudelu, ovšem gólman Studénky odolal.

27:21
    Fojtík asi z metru nevyzrál na hostujícího muže v masce.

27:42
    Před Palátem zívala prázdná branka, ten ji ale trestuhodně netrefil.

28:29
    Další šance Zlína, pokus Fojtíka ale zastavil dobrým zákrokem Kudela.

29:08
    Šnajdar ujel s Fojtíkem do přečíslení dva na nikoho, druhý jmenovaný dostal nahrávku před zcela prázdnou branku, ale trefil jen tyč!

30:00

Další třetina začne přibližně v 12:42.

30:01

30:23
    I třetí dějství začíná náporem ševců.

31:04
    Zdeněk Hábl při přečíslení poslal puk na Fojtíka, který ale kotouč uklidil pouze do lapačky Kudely.

31:52
    Zlínští opět okupují útočnou třetinu.

32:44
    Nepřesný pas Zlínských znamená icing a buly před Matouškem.

33:05
    Palát vypálil ihned po buly, Kudela vyráží puk do bezpečí vyrážečkou.

33:47
    Už to vypadalo na akci Studénky, domácí hráči ale opět soupeře obrali o puk.

34:04
    Další vhazování před Kudelou.

34:58
    Šnajdar zaváží kotouč do útočné třetiny, přičemž jeho spoluhráči střídají.

36:07
    Už nesledujeme hokej jako v první třetině, přece jenom je již rozhodnuto.

36:58
    Sylwester se dostal do dobré palebné pozice, brankář Matoušek ale čisté konto udržel.

37:41
    Do akce se dostal Šnajdar, jeho přízemní střelu ale pokryl gólman hostí.

38:09
    Po delší době je tu gól, opět v síti hostí. Střelu Juliny tečoval nad brankáře Kudelu ZDENĚK ŠAFRÁNEK. Asistence: Pavel Julina.
    Zdeněk ŠAFRÁNEK - 9:0

Dnešní utkání sleduje 99 diváků.

39:15
    Šnajdar dostal nahrávku skrze brankoviště, desátou branku SHK LAPP ale nepřidal.

39:33
    A je to desítka! Mezi kruhy se k puku dostal ZDENĚK ŠAFRÁNEK a tvrdou ránou uklidil puk pod břevno. Kudela možná může být rád, že ho puk netrefil. Domácí hráč kompletuje hattrick. Asistence: Zdeněk Hábl a Kamil Šnajdar.
    Zdeněk ŠAFRÁNEK - 10:0

41:14
    Hosté už čekají na konec zápasu, to však ještě bude chvíli trvat. Zlín zase v útočné třetině.

42:11
    Studénka může snížit při přesilovce, za úder loktem je vyloučen Zdeněk Hábl.

42:11
    A trenér hostů Kudrna si na tuto šanci bere oddechový čas!

42:46
    Takto si ta asi ale Studénčtí nepředstavovali, domácí jsou totiž opět nastěhovaní v útočném pásmu.

43:34
    To jsme ke konci zápasu nepotřebovali. Někdo z domácích, asi Erik Fojtík, zůstává ležet za brankou hostí a na místo spěchají lékaři.

43:34
    Fojtík už opouští ledovou plochu, přejeme brzké uzdravení.

43:46
    Erik Fojtík ještě zahlédl jednu branku svých spoluhráčů. Mezi kruhy se k puku dostal ZDENĚK ŠAFRÁNEK a o horní tyčku skóruje. Asistence: Marián Ligda.
    Zdeněk ŠAFRÁNEK - 11:0

44:11

44:44
    A nakonec tu je ještě vlastní gól. Střela DAVIDA PALÁTA šla nad branku, Kudela ale kotouč při pokusu chytit jej lapačkou srazil za svá záda. Asistence: Daniel Slováček, Petr Stodůlka.
    David PALÁT - 12:0

Zlín potvrdil roli favorita a vítězí 12:0. Zasloužené tři body do tabulky pro SHK LAPP.

Nejlepším hráčem za domácí je Kamil Šnajdar, za hosty poté Rostislav Staněk.

Ode mne je to dnes vše, přeji hezký zbytek dne a někdy napočtenou. (13:17:38)

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 1. Julina (Fojtík), 3. Šafránek (Ligda, Z.Hábl), 9. Fojtík (Z.Hábl), 12. Palát (Fojtík, Z.Hábl), 14. Šafránek (Šnajdar), 14. Palát (Fojtík, Z.Hábl), 17. Ligda (Z.Hábl), 20. Fojtík (Stodůlka, Z.Hábl), 39. Šafránek (Julina), 40. Šafránek (Z.Hábl, Šnajdar), 44. Šafránek (Ligda), 45. Palát (Slováček, Stodůlka)