Novokuzněck – Novosibirsk 3:1 (kon.) | Magnitogorsk – Jaroslavl 4:1 (kon.) | Čeljabinsk – Kazaň 1:2 (kon.)
Nižněkamsk – Toljatti 2:5 (kon.) | Spartak Moskva – Soči 2:3 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Lada Toljatti
Neděle 15.11.2015, 15:00 • SCC Arena Petrochemist • KHL

Mně nezbývá nic jiného, než vám popřát příjemný a v rámci možností klidný zbytek víkendu. (17:30:37)

Je dobojováno, Lada Togliatti si z Nižněkamsku odváží cenné body za výhru 5:2! Přestože měli hráči Neftěchimiku po celou dobu utkání střelecky navrch, po většinu času se jim to nepodařilo vyjádřit gólově. V hostujícím brankovišti totiž úřadovala velké brankářská postava lotyšského hokeje. Edgars Masalskis kryl neuvěřitelných jednačtyřicet střel a byl hlavním tahounem svého mužstva v cestě za vítězstvím.

59:42 Georgij BĚLOUSOV - 2:5

59:42
    Togliatti právě vstřelilo branku!
    Drama se nakonec nekoná. Do opuštěné klece se trefil GEORGIJ BĚLOUSOV, který tak definitivně pečetí výhru Togliatti. Asistence: Anton Šenfeld.

59:15
    Domácí celek to necelou minutu do konce základní hrací doby zkouší bez brankáře! Ivan Lisutin míří na střídačku.
    55:00 Andrej SERGEJEV - 2:4

55:00
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Jenže ani time-out Togliatti nezabránil domácím, aby vykřesali jiskřičku naděje v tomto utkání! ANDREJ SERGEJEV tečoval nahození Dana Sextona od levého mantinelu naprosto mimo dosah brankáře Masalskise. Navíc mu v momentě střely přejel před brankovištěm, tudíž měl lotyšský gólman i částečně zakrytý výhled. Asistence: Dan Sexton.

54:44
    Poněkud neobvyklý tah hostující střídačky, lotyšský stratég Artis Abols si vybírá oddechový čas zhruba pět minut před koncem třetí periody.

48:41
    V brankovišti Nižněmkamsku došlo ke střídání brankářů, Alexandera Sudnicina nahradil Ivan Lisutin.
    48:41 Anton ŠENFELD - 1:4

48:41
    Teď už to bude mít Neftěchimik hodně těžké! Po ráně Jefima Gurkina od modré čáry se na brankovišti nejlépe zorientoval ANTON ŠENFELD, který si tělem odstavil obránce a následně dopravil kotouč za brankovou čáru. Asistence: Jefim Gurkin, Georgij Bělousov.

43:32
    Martin Zaťovič (TOG) si půjde odpočinout na trestnou lavici. Rozhodčí jej vylučuje na dvě minuty za držení hole.

40:01

Čtyřicet minut základní hrací doby je za námi. Hráči Nižněkamsku prožívají opravdu hodně smolný zápas, svého soupeře v dosavadním průběhu utkání jasně přestříleli, jenže je srážejí na kolena vlastní individuální chyby a především skvělý výkon lotyšského brankáře Edgarse Masalskise. Jedinou branku druhého dějství vsítil Alexander Strelcov, který ve čtyřiatřicáté minutě využil zaváhání domácí obrany a poslal Togliatti do dvoubrankového vedení.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

35:18
    Hostující obránce Stanislav Romanov (TOG) si v osobním souboji pomohl háčkem, následně je za tento přestupek odeslán na trestnou lavici.
    33:29 Alexander STRELCOV - 1:3

Tomáš Chramosta

Marek Kratochvíl

Branky a nahrávky: 7. Grigorenko (Taffe, Sexton), 55. Sergejev (Sexton) – 7. Romanov, 14. Vorobjov (Magogin, Bumagin), 34. A. Strelcov, 49. Šenfeld (Gurkin, Bělousov), 60. Bělousov (Šenfeld)

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Lisutin) – Berezin, Ogurcov, Rjasenskij, Sergejev, Ljamin, Kuzmin, Ščitov, Jevsejenkov – Volkov, Stas, Achmetov – Sexton, Taffe, Grigorenko – Žukov, Kennedy, Milovzorov – Porjadin, Kulikov, Kitarov
    Lada Toljatti: Masalskis (Kasutin) – Vorobjov, Romanov, Viklund, Volgin, Gurkin, Bolšakov, Putilov – Šenfeld, Bělousov, Krysanov – Komarov, Zaťovič, Gurjanov – Strelcov A., Strelcov V., Bočarov – Magogin, Bumagin, Mastrjukov

Rozhodčí: Vasiljev, Sidorenko – Majtak, Pronskich