Boston – Detroit 3:1 (kon.) | Buffalo – San Jose 1:2 (po pr.) | Toronto – Vancouver 4:2 (kon.)
Montreal – Colorado 1:6 (kon.) | Tampa – Florida 4:5 (0:1 po s.n.) | New Jersey – Pittsburgh 4:0 (kon.)
Carolina – Philadelphia 2:3 (po pr.) | Columbus – Arizona 5:2 (kon.) | Nashville – Winnipeg 7:0 (kon.)
St. Louis – Chicago 2:4 (kon.) | Dallas – Minnesota 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Edmonton 4:3 (kon.)
St. Louis Blues
2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Chicago Blackhawks
Neděle 15.11.2015, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL
    Blackhawks si z ledu Bluesmanů vezou cennou výhru.

Československá stopa
    Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 12:18
    Marián Hossa (CHI) 0+1, 4 střely, čas na ledě 17:38
    Marko Daňo (CHI) 0+1, 1 střela, čas na ledě 5:58
    Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:20 (05:01:40)

1. Vladimir Tarasenko (STL) 2+0
    2. Patrick Kane (CHI) 1+0
    3. Jori Lehtera (STL) 0+2

Dnešní utkání navštívilo 19808 diváků.

Hokejisté Chicaga zvládli výborně souboj na ledě silného St. Louis, odkud si domů vezou cenné vítězství 2:4. Hosté se ujali vedení v 5. minutě, kdy je pohotovou tečí Keithovy střely poslal do vedení Andrew Shaw. Ve druhé části domácí nejprve dvěma zásahy Vladimira Tarasenka otočili stav, ale ještě do přestávky se trefili také Trevor van Riemsdyk a Patrick Kane a Blackhawks znovu vedli. Třetí periodu odehráli obhájci Stanley Cupu dobře takticky a 47 sekund před koncem pečetil výsledek na 2:4 střelou do prázdné klece Arťjom Anisimov.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:4, celkem – 31:27.

59:56
    Trevor van Riemsdyk ještě zahákoval Jaškina a jde si sednout na trestnou lavici.
    Arťjom ANISIMOV - 2:4

59:13
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Domácím se hra bez gólmana nevyplatila! Toews v obranném pásmu posunul puk na Hjalmarssona, který ho vyvezl až k útočné modré, kde černou pryž přenechal ARŤJOMOVI ANISIMOVOVI a ten střelou do opuštěné klece asi rozhoduje zápas. Asistence: Niklas Hjalmarsson a Jonathan Toews.

59:00
    Allen pouští do hry šestého hráče, poslední minuta!

58:35
    Puk končí až na střídačce domácích. Buly v obranném pásmu Blues.

58:14
    Domácí si vzali oddechový čas.

58:14
    Mohlo být hotovo! Garbutt našel před brankou zcela osamoceného Toewse, jenž zblízka zamířil jen do Allena!

57:51
    Gomez vybojoval dobrou pozici pro Jaškina. Český útočkík z kruhu nepřekonal Crawforda.

57:07
    Domácí nemohou překonat střední pásmo.

56:03
    Střelu Hossy zachytil Allen do lapačky. Ještě jedna reklamní pauza. Do konce zbývají čtyři minuty.

55:43
    Domácí akce skončila ofsajdem.

55:21
    Andrew Shaw vyzkoušel Allena spíše propagačním pokusem. Domácí gólman má puk v lapačce.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 27. Tarasenko (Steen, Lehtera), 29. Tarasenko (Shattenkirk, Lehtera) – 5. Shaw (Keith, Teräväinen), 36. van Riemsdyk (Hossa, Daňo), 39. Kane (Panarin, Anisimov), 60. Anisimov (Hjalmarsson, Toews)

St. Louis Blues: Allen (Elliott) – Pietrangelo (A), Bouwmeester, Parayko, Gunnarsson , Shattenkirk, Edmundson – Tarasenko, Lehtera, Steen (A) – Fabbri, Backes (C), Upshall – Brouwer, Gomez, Pääjärvi – Reaves, Brodziak, Jaškin. Trenér: Ken Hitchcock
    Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Hjalmarsson, Keith (A), Seabrook (A), van Riemsdyk, Rozsíval, Daley – Hossa, Toews (C), Daňo – Kane, Anisimov, Panarin – Shaw, Krüger, Teräväinen – Garbutt, Kero, Mashinter. Trenér: John Quenneville

Rozhodčí: Peel, Sutherland – Amell, Kovachik

Diváci: 19808