Zlín sledge – Vídeň 8:0 (kon.) | SOHO Olomouc – Studénka Sledge 2:4 (kon.) | HC Sparta Praha Sledge – Litvínov 11:0 (kon.)
Dolný Kubín – Č.Budějovice 5:2 (kon.) | SHK Mustangové – Karlovy Vary 4:5 (kon.)
SHK LAPP Zlín
8:0 (2:0, 3:0, 3:0)
Warriors Vídeň
Sobota 21.11.2015, 11:15 • PSG aréna, Zlín • Česká para hokejová liga • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:15.

SHK LAPP Zlín: Molek (Matoušek) – Julina, Z.Hábl, Šafránek – Palát, Stodůlka, Ligda, D.Hábl, Šnajdar, Slováček

Warriors Vídeň: Ossimitz (Pouzar) – Ederdorfer, Schilcher – Wliszczak, Schellenberger, Reininger, Haindl, Krejcik, Habeler, Raphnel.

Dobrý den milí čtenáři, utkání nám za malou chvilku začne a zda-li Zlínští potvrdí roli mírného favorita, to budeme společně sledovat.

00:01

00:27
    Na úvod utkání vyslal dvě střely na branku soupeře Šafránek, obě ale kryje brankář hostí.

01:00
    Tlak ševců znamená vhazování po pravici gólmana Ossimitze.

01:38
    David Hábl svou střelou z úhlu trefil pouze boční síť.

02:01
    Nyní pro změnu Zdeněk Hábl pálil ostrými, ovšem příliš vysoko.

02:37
    Domácí stále drží útočnou třetinu, od začátku zápasu ji ještě neopustili.

03:10
    Warriors dostali puk do středního pásma, ovšem domácí tým v černé kombinaci dresů jde do další akce.

03:28
    Za to hosté jsou ve žlutém dresu, nyní se provinili zakázaným uvolněním.

03:59
    Rána Pavla Juliny z mezikruží končí jen na zadním mantinelu, následně se Vídeň osvobozuje vyhozením na branku Molka.

04:24
    Hosté opět posouvají puk do středního pásma, musí ale okamžitě čelit dalšímu nájezdu Lappáků.

05:01
    Ze strany Vídně je to zatím jen a jen obrana, další vyhozený puk k brance Molka.

05:28
    Zlín sice dostal kotouč do branky, ale za zřetelného postavení útočícího hráče v brankovišti. Stav tak zůstává bez branek.

06:00
    David Hábl hezky předložil puk Ligdovi, jenž ale mířidla přesná neměl.

06:34
    I Pavel Julina pokusem od modré čáry minul zařízení.

07:01
    Kotouč se dostal do oblasti střídaček, vhazovat budeme ve středním pásmu.

07:16
    Zlín má z tlaku alespoň přesilovou hru, vyloučen je hostující Kai Habeler.

07:40
    Šafránek z vrcholku kruhu pálil vysoko nad branku.

08:05
    Zlínským nevyšla nahrávka a musejí vyklidit útočnou třetinu.

08:48
    Po krásném nahrávce zpoza branky na dvakrát střílel David Hábl, Ossimitze ale nedokázal prostřelit.

09:16

09:35
    Pokus Zdeňka Hábl dost šikovně tečoval zcela volný Šafránek, puk se zastavil o lapačku hostujícího gólmana.

10:08
    Zlín právě vstřelil branku!
    A tlak domácích končí brankou! PAVEL JULINA se dostal mezi kruhy a puk poslal do horního růžku. Asistence: Zdeněk Hábl.
    Pavel JULINA - 1:0

11:02
    Nápor Zlína pokračoval a vyvrcholil ve druhý gól. Odražený puk od zadního mantinelu na dvakrát dostal do sítě DAVID PALÁT. Bez asistence.
    David PALÁT - 2:0

11:50
    Warriors je i nadále pod tlakem a vyhazuje na zakázané uvolnění.

12:33
    Opět se hráčům ve žlutém podařilo posunout puk k brance Molka, Zlín se však rychle vrací do útočného pásma.

13:21
    Po tečované střele se bude opět vhazovat před Ossimitzem.

14:00
    Ohlášená poslední minuta první části, kotouč je stále na holi Lappáků.

15:00

Po první třetině je stav sice jen o dvě branky, ale Zlín měl jasnou převahu. O tom svědčí i to, že gólman ševců Molek je stále bez zásahu.

15:01

15:40
    I druhá třetina se asi odehraje v režii Zlína, který je opět v útočném pásmu.

16:11
    David Palát mohl dorážet do prázdné branky, ovšem kotouč mu v klíčové fázi uskočil.

16:49
    Hezkou kombinaci na jeden dotek zakončoval Ligda, branku ale minul.

17:30
    Kombinace Zdeňka a Davida Hábla nyní byl ráj pro oči. Oba si vyměnili dvakrát puk a první jmenovaný nakonec sám před Ossimitzem zakončoval, jenomže jen do hrudi rakouského gólmana.

18:13
    Domácí opět zamezili soupeři dostat puk mimo jejich obrannou třetinu.

19:00
    Warriors vyhazují puk šikovně, aby z toho nebyl icing.

19:45
    Zdeněk Hábl našel volného u tyče Pavla Julinu, ten ale trefil jen zařízení.

20:02
    A máme stav o tři branky. Ve zmatku v brankovišti se nejlépe zorientoval ZDENĚK HÁBL a může se se spoluhráči radovat. Bez asistence.
    Zdeněk HÁBL - 3:0

21:28
    Poprvé v dnešním zápase se bude vhazovat před brankářem Molkem!

21:40
    Nic z toho ale nebylo a v akci je opět domácí celek.

22:19
    Formace ševců se chystá na další vhazování před Ossimitzem.

22:52
    David Palát opět nedokázal dopravit poskakující puk do poloprázdné branky.

23:24
    Novic v sestavě Zlína Slováček nyní dostal dobře namazáno, ale kus černé gumy mu uskočil od hole.

24:09
    Další střela Slováčka je ztečována do rohu kluziště.

24:45
    Stodůlka se ocitl mezi dvěma hráči soupeře a ti mu znemožnili vystřelit.

25:30
    Čtvrtý puk v síti Vídně! Šafránek dobře od modré čáry našel rozjetého DAVIDA HÁBLA, jenž vymetl pavučinky v brance Ossimitze. Asistence: Zdeněk Šafránek.
    David HÁBL - 4:0

26:18
    Někdo z hostí nyní ujel sám na Molka, ten se ale svého prvního zásahu v dnešním zápase nedočkal.

26:58
    Zdeněk Hábl svou jedovkou trefil jen masku Ossimitze.

27:40
    Skóre se posouvá na 5:0! Zdeněk Hábl našel před brankou volného PETRA STODŮLKU, který přehodil betony hostujícího muže v masce. Asistence: Zdeněk Hábl.
    Petr STODŮLKA - 5:0

28:33
    Pavel Julina tak dlouho míchal s pukem, až mu uskočil. Zlín je ale nadále v útočné třetině.

29:15
    Ihned po buly pálil někdo ze Zlínských, vhazování se tak bude opakovat.

29:38
    Už to vypadalo, že Haindl ohrozí Molka, nakonec se tak ale nestalo.

29:57
    Ještě jedno buly uvidíme v této třetině před Ossimitzem.

30:00

Třicet minut je za námi a můžu říci, že skóre je ještě milosrdné. Zlín má totiž drtivou převahu a gólman Molek je stále bez zákroku. Další číst začne přibližně v 12:24.

30:01

30:18
    Palát nahazuje puk do útočného pásma a Zlín i třetí třetinu bude zřejmě aktivní.

31:07
    Domácí se snaží hrát na krásu, několik nahrávek zakončil střelou nakonec Stodůlka, ale Ossimitz zasahuje.

31:35
    Šnajdarův pokus snad třikrát změnil směr, se štěstím ale trefil betony rakouského gólmana.

31:54
    A další buly před Ossimitzem.

32:37
    Ligdův pokus z mezikruží kryje muž v masce Warrioru.

33:17
    Zřejmě první zásah brankáře Molka! Po menším zmatku v brankovišti na něj odněkud vyletěl kotouč.

33:59
    Nepřesná nahrávka vyhnala ševce z útočného pásma.

34:38
    I v této třetině se dočkáme branky do sítě Ossimitze. Z klubka těl se puk dostal ke ZDEŇKU ŠAFRÁNKOVI, jenž nedal rakouskému brankáři šanci. Asistence: David Hábl.
    Zdeněk ŠAFRÁNEK - 6:0

35:37
    Domácí celek neubírá a opět ostřeluje branku soupeře ze všech stran.

36:24
    Někdo ze Zlínských se snažil dostat puk do branky odrazem o saně Ossimitze, ale nepodařilo se.

37:08
    Zdeněk Hábl nyní sklidil potlesk za brilantní nahrávku na Slováčka, před kterým stála odkrytá branky, domácí mladík ale dokázal minout.

37:48
    Pavlu Julinovi uskočil puk z hole a Vídeň tak alespoň vyhazuje do střední třetiny.

39:06
    Šnajdar zblízka nastřelil jenom rameno hostujícího brankáře.

40:15
    Už je z tohoto tlaku další trefa. KAMIL ŠNAJDAR dostal puk před prázdnou branku a nemýlil se. Asistence: Marian Ligda.
    Kamil ŠNAJDAR - 7:0

40:15
    Trenér Vídně chce asi ještě něco s výsledkem udělat, bere si totiž oddechový čas.

40:52
    Navíc domácí si zahrají početní výhodu, vyloučen je hostující Schellenberger.

41:32
    Pokus Paláta byl nepřesný, Zlín ale neopouští útočné pásmo.

42:14
    Pavel Julina nabízel svému spoluhráči gól střílenou přihrávkou, skóre se ale nemění.

42:49
    Warriors se na sklonku oslabení osvobozuje.

42:52

43:20
    Až nyní Schellenberger zpozoroval, že jeho trest skončil a zapojuje se do hry.

43:49
    Osmý gól je na světě. K puku se dostal na kruhu ZDENĚK HÁBL a rozvlnil síťku. Bez asistence.
    Zdeněk HÁBL - 8:0

44:19
    Jako slepý k houslím nyní přišli hosté k přesilovce, Julina totiž zasáhl soupeře do obličeje. Zároveň se tedy vhazuje před Molkem, v dnešním zápase nevídaná věc.

44:43
    Domácí ale zkušeně drží puk na hokejce a soupeře k ničemu nepustí.

Střetnutí sedmého kola máme za sebou a domácí vítězí po právu. Hosté si možná připsali jednu střelu, ale stav je jasný. 8:0!

Ode mne je to vše, já se budu u toho sportu těšit zítra v devět hodin dopoledne, kdy Zlín hostí České Budějovice. Přeji pěkný víkend. (12:50:00)

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 11. Julina (Z.Hábl), 12. Palát, 21. Z.Hábl, 26. D.Hábl (Šafránek), 28. Stodůlka (Z.Hábl), 35. Šafránek (D.Hábl), 41. Šnajdar (Ligda), 44. Z.Hábl