Buffalo – Arizona 5:2 (kon.) | Columbus – Florida 1:2 (1:2 po s.n.) | New Jersey – Philadelphia 3:4 (po pr.)
NY Islanders – St. Louis 2:1 (2:0 po s.n.) | Calgary – Boston 5:4 (po pr.) | Edmonton – Dallas 2:1 (po pr.)
Anaheim – San Jose 1:0 (kon.) | Winnipeg – Washington 2:1 (po pr.) | Los Angeles – Pittsburgh 5:3 (kon.)
Winnipeg Jets
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Washington Capitals
Sobota 05.12.2015, 21:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

S konstatováním toho, že na dnešní mač si do MTS Centre našlo cestu 15 294 diváků se s Vámi loučím! Přeji dobrou noc a u dalších online přenosů se budu těšit na počtenou! (00:14:55)

Tři hvězdy utkání

1. Connor Hellebuyck (WPG) 37 zákroků, úspěšnost 97,4 %
    2. Braden Holtby (WSHÚ 34 zákroků, úspěšnost 94,4 %
    3. Tyler Myers (WPG) 0+0

Československá stopa v utkání

Do tohoto zápasu nezasáhl ani jeden z českých či slovenských hokejistů.

Utkání je u konce, Winnipeg nakonec poráží Washington 2:1 po prodloužení, čímž utíná vítěznou sérii Caps, která se tak zastavila na šesti výhrách v řadě. Byl to spíše bojovný zápas, oba týmy spolu hrály vyrovnanou partii, do vedení se na konci prvního dějství díky přesilovkové trefě Andrewa Ladda dostali Jets. Ve druhé třetině byli mírně aktivnějším celkem hosté, kteří zásluhou Nicklase Bäckströma zcela zaslouženě vyrovnali. V poslední dvacetiminutovce jsme viděli jednu velkou šanci na obou stranáích, nejprve Byfuglien trefil břevno, chvíli nato Oshie minul úplně prázdnou svatyni soupeře. O vítězi tak muselo rozhodnout prodloužení, v němž dvacet vteřin před jeho skončením bod navíc Winnipegu přisoudil Mark Scheifele!

SCHEIFELE - 2:1

64:40
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Po téměř osmiminutovém prohlížení záznamu hry je nakonec gól uznán, Jets vítězí! Wheeler si v rohu kluziště vyměnil kotouč s Troubou, který jej zavezl za branku soupeře, odkud přesným pasem našel MARKA SCHEIFELEHO, jenž ranou k levé tyči prostřelil marně se natahujícího Holtbyho! Asistence: Jacob Trouba, Blake Wheeler.

64:20
    Domácí se mohli hnát do přečíslení 2 proti 1, ale Troubu famózním vypíchnutím kotouče zastavil vracející se Orlov.

63:48
    Už hodně unavená trojice Jets teď vůbec nestíhala, Bäckström lehkou žabičkou oslovil Alexandera Ovečkina, jenž však také na Hellebuycka nedokázal vyzrát.

63:02
    Fantasticky to teď udělal Kuzněcov, jenž se parádně zbavil svého strážce a nádherným pasem našel před brankou bojujícího Williamse, který si ale tváří v tvář na Hellebuycka nepřišel!

62:30
    Hellebuyck se sám ujal rozehrávky a vyslal na zteč Myerse, který ještě přiťukl na Littlea, ten ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

61:48
    Perreault přišel o hokejku a před Justinem Williamsem se otevřelo moře volného prostoru, ovšem bývalý forvard Los Angeles trefil pouze břevno!

61:26
    Po Byfuglienově zaváhání se kupředu hnal Bäckström, který po přejetí modré čáry ještě nahrával Ovečkinovi, ten však trefil pouze na správném místě stojícího Hellebuycka.

61:00
    S protiakcí přispěchal Kuzněcov, avšak jeho pokus mířil pouze doprostřed branky, kde číhal připravený Hellebuyck.

60:26
    Jako první se snažili zaútočit domácí, ovšem Little si v důležitém momentu neporozuměl s Myersem.

60:01

Třetí třetina, která příliš hokejové krásy nenabídla, je za námi. Jelikož je skóre i po šedesáti minutách nerozhodné, o vítězi rozhodne pětiminutové prodloužení 3 proti 3, případně samostatné nájezdy!

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

Vojtěch Tůma

Branky a nahrávky: 20. Ladd (Little, Byfuglien), 65. Scheifele (Trouba, Wheeler) – 35. Bäckström (Carlson, Burakovsky)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Chiarot, Byfuglien, Enström, Myers, Stuart, Trouba – Ladd "C", Little, Wheeler – Perreault, Scheifele, Stafford – Thorburn, Burmistrov, Ehlers – Lowry, Copp, Peluso
    Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Schmidt, Carlson, Alzner, Niskanen, Orlov, Chorney – Ovečkin "C", Bäckström, Oshie – Galijev, Kuzněcov, Williams – Chimera, Beagle, Burakovsky – Laich, Latta, Wilson

Rozhodčí: Dean Morton, Justin St. Pierre – Mark Wheler, David Brisebois