Jekatěrinburg – Nižněkamsk 1:0 (kon.) | N.Novgorod – Jaroslavl 1:2 (0:1 po s.n.) | Dynamo Moskva – CSKA Moskva 2:3 (1:2 po s.n.)
HC Slovan – Záhřeb 3:2 (kon.)
HC Slovan Bratislava
3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Medveščak Záhřeb
Středa 20.01.2016, 19:30 • Samsung Arena, Bratislava • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:24:45)

Trestné minuty: 35:16

Dramatický zápas je u konce a Slovan se raduje z důležité výhry 3:2. Přitom třetí třetina pro domácí nezačala dobře, protože už v sedmé vteřině propálil Brusta Radek Smoleňák a strhl vedení na stranu Medveščaku. Slovan pak musel čelit pětiminutovému oslabení, což zvládl na jedničku a začal stupňovat svůj tlak. Ten nejprve přinesl v 52. minutě srovnání z hole Roka Tičara a rozhodující okamžik přišel 58 vteřin před koncem třetí třetiny, když se po rychlém kontru trefil mezi Kroseljovy betony Václav Nedorost. Slovan udělal důležitý krok k postupu do play off, Nejenže udržel osmé místo v Západní konferenci, ale také navýšil náskok na deváté místo na pět bodů.

59:54
    Smoleňák vyslal tvrdou střelu, podruhé v této třetině ale neuspěl.

59:33
    Nyní už začíná power-play hostujícího týmu, Kroselj je na střídačce.

59:16
    Domácí vyhodili do středního pásma, Kroselj zatím zůstává v brance.

59:02
    Trenér Medveščaku si vzal oddechový čas.
    59:02 Václav NEDOROST - 3:2

59:02
    Slovan právě vstřelil branku!
    V Samsung Areně propuká obrovská radost, neboť Slovan jde do vedení! Po rychlém kontru do pásma se v mezikruží dostal k puku VÁCLAV NEDOROST a prostřelil Kroselje mezi betony! Slovan vede 3:2! Asistence: Lukáš Kašpar, Marek Viedenský.

57:43
    Záhřeb se ubránil, Morrisonn se vrátil do hry.

57:37
    Zleva střílel Kundrátek, Nedorost se snažil o clonění, puk skončil v rohu.

57:11
    Branku trefil až Barker, Kroselj jeho bombu z vrcholu levého kruhu zastavil svými chrániči.

57:00
    Domácí ostřelují branku Medveščaku, chybí tomu ale přesnost.

56:14
    Višňovský nahodil od modré čáry, Šťastný clonil před brankou, Kroselj si ale zvládl poradit.

55:43
    Dvě minuty za držení vyfasoval Shaone Morrisonn.

55:20
    Viedenský byl faulován, Slovan si zahraje přesilovku. Zatím je tu ponechaná výhoda.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 15. Kundrátek (Kašpar, Barker), 52. Tičar (Višňovský, Šťastný), 60. Nedorost (Kašpar, Viedenský) – 19. Brule (Bjorkstrand), 41. Smoleňák (Mertl)

HC Slovan Bratislava: Brust (Garnett) – Barker, Kundrátek, Sersen, Višňovský, Mihálik, Švarný, Luža – Nedorost, Viedenský, Kašpar – Šťastný, Tičar, Jeglić – Bartovič, Surový, Nagy – Miklík, Lušňák, Skalický – Šiška. Trenér: Miloš Říha.
    Medveščak Záhřeb: Taylor (41. Kroselj) – Morrisonn, Parlett, Mäntylä, Gysbers, Katic, Jurčina, Deutsch, Larkin – Smoleňák, Genoway, Mertl – Bjorkstrand, Brule, Hedberg – Giliati, Bolduc, Saarinen – Jamtin, Glumac. Trenér: Gordie Dwyer.

Rozhodčí: Vasiljev, Oskirko – Nazarov, Nestěrov

Diváci: 10 055