Everton – Swansea 1:2 (kon.) | Arsenal – Chelsea 0:1 (kon.)
Arsenal FC
0:1 (0:1)
Chelsea FC
Neděle 24.01.2016, 17:00 • Emirates Stadium, London • Anglická Premier League • 23. kolo

To je z tohoto utkání vše. Děkuji Vám za pozornost a u Premier League zase někdy na počtenou. (21:30:28)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 7:3. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 1:7. Fauly: 14:13.
    Takto vypadá vyrovnaná tabulka po 23. kole

Londýnské derby mezi Arsenalem a Chelsea je minulostí! Hosté dokázali udržet jednobrankový náskok z první půle a zvítězili 1:0!

V 18. minutě byl po faulu na Costu vyloučen Mertesacker, čehož hosté dokázali využít jednou brankou. Zmíněný Diego Costa se ve 23. minutě prosadil po centru Ivanoviće. Arsenal byl i přes početní nevýhodu aktivnějším celkem, ale do výrazné gólové příležitosti se nedostal. Domácí tak na čelo tabulky ztrácí tři body, Blues se zase výrazně vzdálili sestupovému pásmu.

90+5

90+5
    Petr Čech běží podpořit své spoluhráče na rohový kop!

90+4
    Willian mohl rozhodnout, ale jeho střela výrazně minula Čechovu branku.

90+3
    Hazard se řítil společně s Rémym do nadějného protiútoku proti jedinému obránci, ale akce obou hráčů byla příliš pomalá, a tak se domácí ubránili.

90+1
    Nad rámec základní hrací doby bylo nastaveno 5 minut! Podaří se Arsenalu využít obrovský tlak ke vstřelení vyrovnávací branky?

90
    Hostující mančaft si v druhém poločase nevypracoval vůbec žádnou šanci, přesto na Emirates Stadium stále vede díky brance Diega Costy 1:0.

89
    Chelsea drží míč na svých kopačkách a lehce oddaluje drama.

87
    Do útoku se také vrhl Koscielny, narazil si s Alexisem, ale následné zakončení Monreala skončilo mimo branku.

87
    Po dalším nebezpečném centru Bellerína se ke střele dostal Flamini, ale jeho pohotovou patičku vychytal Courtois.

85
    Courtois opět podcenil přímý kop Özila, ale domácí další chybu Belgičana opět nedokázali využít.

84
    Arsenal se snaží, vymýšlí, ale přes hustou obranu Blues se nezvládá prosadit.

83
    Do konce utkání zbývá přibližně 10 minut. Podaří se některému mužstvu ještě vstřelit nějakou branku?
    Útočník Chelsea Diego Costa splnil svůj dnešní úkol. Ve 23. minutě poslal svůj celek do vedení, které trvá prozatím i nadále