Montreal – Buffalo 2:4 (kon.) | Tampa – Detroit 3:1 (kon.) | Calgary – Carolina 4:1 (kon.)
Tampa Bay Lightning
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Detroit Red Wings
Čtvrtek 04.02.2016, 02:00 • Amalie Arena, Tampa (kapacita 19092 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s Vámi loučím na počtenou! (04:54:38)

Československá stopa v dnešním zápase:

ONDŘEJ PALÁT (TBL) – 0+1, 1 střela, čas na ledě 18:22
    ANDREJ ŠUSTR (TBL) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:48

TOMÁŠ TATAR (DET) – 0+1, 3 střely, čas na ledě 15:17
    TOMÁŠ JURČO (DET) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:09
    PETR MRÁZEK (DET) – 20 úspěšných zásahů, 3 inkasované góly, úspěšnost zásahů 87,0%

1. NIKITA KUČEROV (TBL) – 1+1, 2 střely, čas na ledě 16:12
    2. TYLER JOHNSON (TBL) – 1+0, 5 střel, čas na ledě 16:31, vítězný gól
    3. BEN BISHOP (TBL) – 24 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 96,0%

Největší čas na ledě: Hedman 23:44 – Green 24:02

Branky a nahrávky: 22. Brown (Coburn), 27. Johnson (Kučerov, Hedman), 44. Kučerov (Palát) – 26. Nyquist (Tatar, Quincey). Rozhodčí: O'Rourke, Sutherland – Grandt, Sharrers. Diváci: 19092 (vyprodáno).

Dnešní utkání začalo podle očekávání hodně opatrně, zejména první třetina moc zajímavých akcí nenabídla. Hned zkraje druhého dějství ale skóre otevřel J. T. Brown. Detroitu se celkem rychle podařilo najít odpověď, když o pár minut později srovnal Gustav Nyquist.

Uběhla další necelá minuta a půl a Tampa opět vedla. Po krásné přihrávce Kučerova v přesilové hře se prosadil Tyler Johnson. Početní výhodu se Lightning podařilo využít ještě jednou, ve 44. minutě se po Palátově přihrávce trefil Nikita Kučerov.

Tampa Bay tak na domácím ledě v souboji dvou sousedů v tabulce porazila Detroit 3:1.

59:34
    Domácí hráči výborně brání, Detroit si sice dokázal vytvořit střelecké pozice, vždy ale puk skončil na těle jednoho z domácích hokejistů.

59:11
    A oddechový čas si tentokráte bere trenér hostů Jeff Blashill, příliš času už ale Red Wings na vstřelení dvou branek nezbývá.

59:11
    Už běží poslední minuta třetí třetiny, ani Condrovo vyhození z vlastního pásma se mezi tři tyče nevešlo.

58:38
    Henrik Zetterberg se z pravé strany nedostal ke střele a po souboji s Palátem za brankou následně upadl.

58:07
    Domácí trenér Jon Cooper si vybírá oddechový čas, aby si jeho hráči na ledě mohli po icingu alespoň trochu odpočinout.

58:07
    Coburnovo vyhození přes celé kluziště skončilo těsně mimo branku a tudíž na zakázaném uvolnění.

57:43
    Darren Helm se zkusil natlačit před Bishopa, zakončit už ale nedokázal.

57:18
    Prvnímu útoku se domácí obrana ubránila a dostala kotouč až k detroitské opuštěné kleci.

56:50
    Petr Mrázek míří na střídačku, Detroit sezkusí prosadit v šesti hráčích v poli!

56:12
    Hosté zatím nevypadají na kompaktní tým, který by byl v závěrečných minutách ještě s výsledkem něco udělat, v posledních vteřinách se Rudá křídla spíše musí bránit.

55:32
    A Petr Mrázek musí být opět v pozoru! Nejdříve se ke střele probíjel po levé straně J. T. Brown, následně pálil z druhé strany Valtteri Filppula.

55:05
    Erik Condra vypálil od pravého hrazení skrytou, ale nepříjemnou střelu, se kterou měl Mrázek značné problémy.

54:21
    Marčenkovu bombu od modré čáry schytal blokující Namestnikov, následně se hosté dostali do postavení mimo hru. Po reklamní pauze se tak bude vhazovat ve středním pásmu.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 22. Brown (Coburn), 27. Johnson (Kučerov, Hedman), 44. Kučerov (Palát) – 26. Nyquist (Tatar, Quincey)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Stralman, Hedman, Garrison, Šustr, Coburn, Nestěrov – Palát, Namestnikov, Stamkos (C) – Killorn, Johnson, Kučerov – Brown, Filppula, Callahan – Paquette, Boyle, Condra. Trenér: Jon Cooper.
    Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Quincey, DeKeyser, Smith, Green, Ericsson, Marčenko – Abdelkader, Zetterberg (C), Larkin – Helm, Dacjuk, Richards – Nyquist, Glendening, Tatar – Jurčo, Andersson, Pulkkinen. Trenér: Jeff Blashill.

Rozhodčí: O'Rourke, Sutherland – Grandt, Sharrers

Diváci: 19092 (vyprodáno)