Vsetín – Opava 7:0 (kon.) | Kladno – HC Plzeň 3:5 (kon.) | PZ Kladno – Ústí n/L 1:3 (kon.)
Jihlava – Kometa Brno 4:3 (2:0 po s.n.) | Žďár n/S – Mladá Boleslav 6:1 (kon.) | Olomouc – Havířov 1:3 (kon.)
Třinec – Pardubice 3:4 (0:1 po s.n.) | Slavia – Liberec 4:3 (po pr.) | Č. Budějovice – Havlíčkův Brod 6:1 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
7:0 (0:0, 2:0, 5:0)
HK Opava
Čtvrtek 04.02.2016, 15:00 • Zimní stadion Na Lapači • ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina E

Začátek třetiny byl velmi vyrovnaný a zdálo se, že Opava se dostává do zápasu. Vsetín byl ale proti a počínaje gólem Půčka ve 46. minutě spustil kanonádu, ze které nakonec odcházejí domácí jako vítězové s výsledkem 7:0.
    Ode mne je to pro dnešek vše a z Lapače přeji příjemný zbytek dne. (17:21:29)

59:31
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Jiří Brodek stojící u pravé tyčky, obhodil brankáře přímo na připraveného DANIELA STODŮLKU, který kotouč uklidil k levé tyčce odkryté klece. Asistence: Jiří Brodek.

58:18
    Zmatku před opavskou bránou se domácím využít nepodařilo.

58:04

57:57
    Štědrý mohl od pravé tyčky dorážek do odkryté brány, ztratil ale rovnováhu a gólman se stihl přemístit.

57:36
    Weintrittova teč před bránou se otřela o betony Fichny.

57:06
    Vsetín se dostává dopředu, brzy nato je však opět vyhoštěn do svého obranného pásma.

56:04
    Na ledě se po tlaku hostů strhla potyčka a na trestnou usedají Mikulenčák (hrubost – 2 minuty) a Věntus ( hrubost – 2+2 minuty).

55:42
    Domácí se brání, Věntus teď nastřelil břevno.

53:44
    Do brány hostů se staví Denis Fichna.

53:44
    PETER LOBODOWSKI procpal puk mezi levou tyčkou a rukou brankáře. Asistence: Tomáš Ondračka, Michal Matiaško.

52:58
    Opavský brankář si teď musí sypat popel na hlavu. ADAM ZETOCHA si připisuje další branku poté, co se snažil gólman zakročit lapačkou a mezitím mu kotouč po střele vsetínského útočníka doklouzal mezi nohama až do brány. Asistence: Roman Půček, Michal Matiaško.
    Co takové hokejové auto, chtěli byste? :)

52:28
    ROMAN PŮČEK vyslal střelu z mezikruží a jelikož gólman nic neviděl, kotouč mu propadl kolem levé ruky až za záda. Asistence: Michal Matiaško, Adam Zetocha.

51:48
    Štědrý zastavil ve středním pásmu puk pro Weintritta, u toho však byli hostující obránci dřív, než se dostal do středu kruhů.

51:10
    Pírek střílel po ledě od modré, Hasala má již kotouč ve své lapačce.

50:52
    Matuška se ocitl sám před domácím gólmanem, ten vymrštil svůj levý beton včas.

50:19
    Věntus nahodil do útočného pásma, tam jsou u kotouče dříve domácí a vydávají se do útoku.

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 23. Zetocha, 27. Paťava (Lobodowski), 46. Půček (Paťava), 53. Půček (Matiaško, Zetocha), 53. Zetocha (Půček, Matiaško), 54. Lobodowski (Ondračka, Matiaško), 60. Stodůlka (Brodek)

VHK ROBE Vsetín: Chrástecký (Křenek) – Mikulenčák, Kuboš, Ondračka – Rusler, Cabák, Zetocha, Weintritt, Jenáček, Stodůlka, Matiaško, Pírek, Půček, Brodek, Štědrý, Paťava, Lobodowski.
    HK Opava: Hasala (54. Fichna) – Kunc, Thiel, Mar, Kroček, Tůček – Hilšer, Pogatschaig, Hymlárová, Kadula, Fabianczyk, Věntus, Peterek, Matuška.

Rozhodčí: Kašinský – Kurtin, Tkáč