Třinec – Pardubice 3:2 (3:2 po s.n.) | Plzeň – Olomouc 3:2 (2:1 po s.n.) | Chomutov – Vítkovice 3:5 (kon.)
Mladá Boleslav – Zlín 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 5:1 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 1:6 (kon.)
Sparta – K. Vary 6:1 (kon.)
Mountfield HK
5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 05.02.2016, 18:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 43. kolo

Zaplněný hradecký stadion slaví velké vítězství. Už v neděli bude zdejší supervíkend pokračovat, do Hradce totiž přijede druhý tým tabulky – pražská Sparta! Do té doby se s vámi těším na shledanou. (20:36:11)

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec Králové – 3 (24)
    Liberec – 4 (24)
    Liberec na dnešní zápas nebude v dobrém vzpomínat

Konec! Extraligový lídr dneska ve šlágru kola tvrdě narazil, od Hradce Králové inkasoval na jeho ledě pět gólů. Mountfield předvedl s ohledem na sílu soupeře nejlepší výkon sezóny, o svém vítězství rozhodl ve druhé třetině, kterou vyhrál 3:0. Famózně mu zachytal brankář Ondřej Kacetl.

Třetí třetinu už domácí jenom poctivě bránili a svého soka vůbec k ničemu nepustili. Škoda zbytečných emocí v závěru, mám na mysli zejména řádění Michala Birnera, ale i to k hokeji občas patří.

Nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášeni za Hradec Zdeněk Čáp a za Liberec Michal Bulíř.

Dnešní utkání sledovalo 5572 diváků.

59:39
    Hradečtí se dostali dopředu jen na chvilku, už zase mají puk ve své třetině.

59:21
    Puk je za Ondřejem Kacetlem.

58:57
    Hradec vůbec nikam nespěchá, Bílí Tygři už hrají ve čtyřech. FORTUNA aréna tleská vestoje. Má za co.

58:09
    Liberec vyhazuje. Teď Birnera vystřídal Jakub Valský, který dohrál dva protihráče, nicméně tentokrát to bylo v mezích slušnosti i pravidel.

57:44
    Ani Červený z mezikruží netrefil druhý růžek, potom Bednářovu střelu vytáhl Schwarz.

57:25
    Ihnačák se z první položil do Pilařovy nabídky, ale z těžké pozice minul.

56:59
    Ihnačákova přihrávka z rohu byla zblokována a hosté se osvobozují. Snad už zbytek utkání proběhne v klidu.

56:39
    Michal Birner (LIB) za své nevídané představení a faul na Knotka inkasuje trest na 5 minut a do konce utkání. Další minuta a vteřina přesilovky pět na tři pro Hradec.

56:39
    Liberečtí hokejisté letos nejsou zvyklí prohrávat, a tuhle porážku vůbec neunášejí. Michal Birner kolem sebe už od vhazování mlátil jako smyslů zbavený!
    56:08 Adam COURCHAINE - 5:1

56:08
    Hradec právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, Mountfield využívá dvojnásobnou přesilovku a dneska skolí extraligového lídra na lopatky! Na Schwarze tvrdě dorážel Bedřich Köhler, ale brankář neměl kotouč pod kontrolou. Jako první si ho našel ADAM COURCHAINE, který neměl před prázdnou bránou potíže – 5:1! Asistence: Bedřich Köhler.

55:40
    Zatímco Kudrna dostal menší trest, Vampola inkasoval dvojitý a ještě desítku. To znamená, že Hradec má 34 sekund přesilovky pět na tři.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 8. Mertl (Kudrna, Šimánek), 27. Bednář, 33. Ihnačák (Courchaine), 37. Köhler (Červený), 57. Courchaine (Köhler) – 20. Bulíř (Bakoš)

Mountfield HK: Kacetl (Svoboda) – Pláněk, Plášil, K. Pilař, Čáp, Dietz, Vašíček, Hronek, Havránek – Bednář "C", Kukumberg, Dej – Červený, Ihnačák, Courchaine – Kudrna, Mertl, Šimánek – Köhler, Knotek, Bulík. Trenér: Vladimír Kýhos.
    Bílí Tygři Liberec: Lašák (37. Schwarz) – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk "C", Plutnar – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Ordoš, Stránský, Vlach. Trenér: Filip Pešán.

Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Frodl, Špůr.