Slavia – Šumperk 4:3 (kon.) | Kadaň – Ústí n/L 4:6 (kon.) | Prostějov – Přerov 3:2 (kon.)
Benátky n/J – Kladno 3:2 (2:1 po s.n.) | Jihlava – Motor ČB 4:2 (kon.) | Most – Havířov 4:7 (kon.)
Třebíč – Litoměřice 5:3 (kon.)
HC Dukla Jihlava
4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Banes Motor České Budějovice
Sobota 13.02.2016, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Chance liga • 51. kolo

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava napravila svůj středeční výpadek s Mostem a České Budějovice přehrála poměrem 4:2, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (20:27:45)

Ve třetí třetině nakonec padlo nejvíce gólu. Hned na jejím začátku totiž vstřelil třetí gól červenožlutých Michal Důras. Za hosty snížil před polovinou třetiny Lukáš Kříž po velice pohledné akci, ovšem hned vzápětí odpověděl Martin Kohout. V závěru hosté odvolali gólmana a snížili na konečných 4:2 díky Tomáši Nouzovi, čímž zajistili, že ve vzájemných zápasech Dukla – Motor mají oba týmy shodně 6 bodů a také shodné skóre 11:11.

59:18
    Gól Budějovic byl důležitý i z toho pohledu, že v případě bodové shody budou mít oba týmy stejný počet bodů ze vzájemných zápasů i gólovou shodu. Nyní totiž Ondřej Bláha zůstává na střídačce.

59:02
    Zakázané uvolnění Dukly.
    58:42 Tomáš NOUZA - 4:2

58:42
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Pozor, to by mohlo být pro domácí memento, proti Slavii totiž v závěrečných minutách přišli o jasně vyhraný zápas, když Pražané hráli bez gólmana. Opět zafungovala spolupráce Straka – Nouza. Po vyhraném buly Straky zamířil secvičeným signálem naprosto přesně TOMÁŠ NOUZA a vykřesává naději svého týmu. Asistence: Josef Straka.

58:39
    České Budějovice zavezly puk před branku Honzíka. Po buly po pravé straně to zkusí Motor bez gólmana.

58:15
    Michal Důras z mezikruží tvrdě vypálil, jeho projektil vyrazil Bláha výborným a těžkým zákrokem.

57:29
    V situaci dva na jednoho našel Harkabus na pravé straně Kohouta, který se už dral před branku Bláhy do zakončení, jenže kotouč mu zůstal pod hokejkou.

56:52
    Tomáši Nouzovi není přáno. Bekhendem z mezikruží zvedl puk až příliš nad branku.

56:28
    Kotouč je mimo kluziště, následuje buly na středovém kruhu.

56:09
    Ondřej Bláha musel po buly vytasit těžký zákrok po střele z pravé strany. Kotouč se odrazil k levému kruhu, kde vypálil Jergl a gólman hostí výborným natažením zachránil hosty od pátého gólu.

56:01
    Bude se vhazovat po levici Bláhy.

55:53
    Jihlava hraje v plném počtu.

55:09
    Ani nyní se Motoru nepodařilo zavést kotouč do útočného pásma. Nechci nikterak shazovat přesilovku hostí, ale domácí nemají problém se bránit.

55:00
    Jihlava se opět osvobozuje.

54:35
    Po menší strkanici na modré u střídačky Dukly se domácí celek osvobozuje.

54:16
    Obránce Petr Kolmann si z pravého kruhu najel až před Honzíka, prostor pro zakončení ale nenašel.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 29. Kolář, 29. Seman (Kohout), 42. Důras, 51. Kohout (Harkabus) – 49. Kříž (Rob, Kuchejda), 59. Nouza (Straka)

HC Dukla Jihlava: Honzík (Sáblík) – Bilčík, Kaláb, Šafář, Štebih, Šimek, Parýzek, Dobrovolný – Jergl, Skořepa, Důras – Beránek, Mrňa, Kolář – Harkabus, Seman, Kohout – Prokš, Malec. Trenér: Petr Vlk
    Banes Motor České Budějovice: Bláha (Spáčil) – Kolmann, Kříž, Vráblík, Žovinec, Zíb, Tintěra, Klinecký – Chovan, Rob, Nouza – Květoň, Straka, Kuchejda – Babka, Mikyska, Zálčík – Šuhaj, Točík, Panáček. Trenér: Petr Rosol

Rozhodčí: Mikula – Adamec, Poruba