Slavia – Šumperk 4:3 (kon.) | Kadaň – Ústí n/L 4:6 (kon.) | Prostějov – Přerov 3:2 (kon.)
Benátky n/J – Kladno 3:2 (2:1 po s.n.) | Jihlava – Motor ČB 4:2 (kon.) | Most – Havířov 4:7 (kon.)
Třebíč – Litoměřice 5:3 (kon.)
HC Dukla Jihlava
4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Banes Motor České Budějovice
Sobota 13.02.2016, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Chance liga • 51. kolo

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava napravila svůj středeční výpadek s Mostem a České Budějovice přehrála poměrem 4:2, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (20:27:45)

Ve třetí třetině nakonec padlo nejvíce gólu. Hned na jejím začátku totiž vstřelil třetí gól červenožlutých Michal Důras. Za hosty snížil před polovinou třetiny Lukáš Kříž po velice pohledné akci, ovšem hned vzápětí odpověděl Martin Kohout. V závěru hosté odvolali gólmana a snížili na konečných 4:2 díky Tomáši Nouzovi, čímž zajistili, že ve vzájemných zápasech Dukla – Motor mají oba týmy shodně 6 bodů a také shodné skóre 11:11.

59:18
    Gól Budějovic byl důležitý i z toho pohledu, že v případě bodové shody budou mít oba týmy stejný počet bodů ze vzájemných zápasů i gólovou shodu. Nyní totiž Ondřej Bláha zůstává na střídačce.

59:02
    Zakázané uvolnění Dukly.
    58:42 Tomáš NOUZA - 4:2

58:42
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Pozor, to by mohlo být pro domácí memento, proti Slavii totiž v závěrečných minutách přišli o jasně vyhraný zápas, když Pražané hráli bez gólmana. Opět zafungovala spolupráce Straka – Nouza. Po vyhraném buly Straky zamířil secvičeným signálem naprosto přesně TOMÁŠ NOUZA a vykřesává naději svého týmu. Asistence: Josef Straka.

58:39
    České Budějovice zavezly puk před branku Honzíka. Po buly po pravé straně to zkusí Motor bez gólmana.

58:15
    Michal Důras z mezikruží tvrdě vypálil, jeho projektil vyrazil Bláha výborným a těžkým zákrokem.

57:29
    V situaci dva na jednoho našel Harkabus na pravé straně Kohouta, který se už dral před branku Bláhy do zakončení, jenže kotouč mu zůstal pod hokejkou.

56:52
    Tomáši Nouzovi není přáno. Bekhendem z mezikruží zvedl puk až příliš nad branku.

56:28
    Kotouč je mimo kluziště, následuje buly na středovém kruhu.

56:09
    Ondřej Bláha musel po buly vytasit těžký zákrok po střele z pravé strany. Kotouč se odrazil k levému kruhu, kde vypálil Jergl a gólman hostí výborným natažením zachránil hosty od pátého gólu.

56:01
    Bude se vhazovat po levici Bláhy.

55:53
    Jihlava hraje v plném počtu.

55:09
    Ani nyní se Motoru nepodařilo zavést kotouč do útočného pásma. Nechci nikterak shazovat přesilovku hostí, ale domácí nemají problém se bránit.

55:00
    Jihlava se opět osvobozuje.

54:35
    Po menší strkanici na modré u střídačky Dukly se domácí celek osvobozuje.

54:16
    Obránce Petr Kolmann si z pravého kruhu najel až před Honzíka, prostor pro zakončení ale nenašel.

53:56
    Ondřej Beránek je na ledě, Dukla hraje ve čtyřech.

53:53
    Hosty čeká minipřesilovka pět na tři, konkrétně třívteřinová. Tomáš Kaláb jde ven na dvě minuty za vysokou hůl. Že by poslední šance pro Motor?

Na vyloučení: 6-3.
    Vyšší tresty: 1-1.

53:42
    Ránu Vráblíka od modré srazili domácí hráči do levého rohu, Budějovice zůstávají u puku.

53:25
    Lukáš Zíb nezachytil kotouč na útočné modré a Motor tak znova přichází o pásmo.

53:00
    Nejprve se o vyhození puku z pásma Dukly postaral Seman, poté i jeden z jeho spoluhráčů.

52:28
    Roman Vráblík byl mezi kruhy zcela sám a měl obrovský čas ke střele. Jenže mušku měl hodně vychýlenou, puk putoval půl metru nad horní tyčku.

52:11
    Domácí vyhazují krátce po buly kotouč až k Bláhovi.

51:56
    Jihlavští se dopustili ve středním pásmu při napadání zcela zbytečného faulu, konkrétně Ondřej Beránek, který ukázal až moc velkou bojovnost a je vyloučen za držení.

Na vyloučení: 5-3.

51:36
    Bude se vhazovat po levici Davida Honzíka, který se bude muset mít na pozoru.

50:35
    Motor se snaží z vlastního pásma rozjet útočnou akci. Naopak domácí diváci se baví skandováním "Dejte jim bůra."
    50:10 Martin KOHOUT - 4:1

50:10
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlavská odpověď na sebe opět nenechala dlouho čekat. Harkabus ukázal neskutečně rychlé nohy a ukázal Žovincovi lekci z rychlosti. Tváří v tvář Bláhovi ještě nezakončil, ovšem MARTIN KOHOUT to měl s dorážkou jednoduché a zamířil do odkryté branky. Asistence: Tomáš Harkabus.

49:54

49:15
    V situaci dva na jednoho se před budějovickou svatyni řítil Důras, jenž zblízka těsně netrefil prostor u pravé tyče Bláhy, který by to měl v případě střely na branku také velmi těžké.
    48:37 Lukáš KŘÍŽ - 3:1

48:37
    Mezi kruhy dostal od Roba naprosto přesnou a krásnou přihrávku LUKÁŠ KŘÍŽ, který jako obránce předvedl přesné zakončení nad roztaženého Honzíka, jehož lapačka tentokrát promáchla naprázdno. Gólman Dukly byl také bez šance. Asistence: Luboš Rob, David Kuchejda.

48:17
    Před brankou se srazili dva hráči Motoru, ovšem hosté mají puk stále na svých holích.

48:09
    Jihočeši se s obtížemi dostali do útočného pásma. Konkrétně to byl Petr Kolmann, jenž projel mezi kruhy, ovšem jeho střelu zblokovali domácí beci.

47:11
    Dukla nic nevymýšlí, projela přes červenou, nahodila puk za branku Bláhy a jde střídat.

46:46
    Nyní to zkusil od modré i Štebih, tečovaný puk prošel hodně vedle levé tyčky.

46:40
    Střelu Bilčíka má Bláha jasně v lapačce, stínování jihlavského hráče přišlo až po tom, co gólman Motoru předvedl jistý zákrok.

46:25
    Hra byla přerušena pro postavení útočícího hráče Motoru v brankovišti Honzíka.

46:20
    Mám zde informace pro všechny zástupce médií: Dnešnímu zápasu přihlíží 3917 diváků.

45:49
    Jihlava hraje v plném počtu hráčů.

45:13
    Žíně Petra Kolmanna od modré prolétla metr vedle pravé tyče Honzíka. Tohle byla rána, jako když kopne kůň.

44:56
    Jan Kolář mířil před branku. V situaci jeden na jednoho se neprotlačil přes Lukáše Zíba.

44:23
    Musím dnes pochválit hlavního sudího Pavla Mikulu, jenž mým laickým okem předvádí po více jak čtyřiačtyřiceti minutách spolehlivou práci.

44:17
    Hned po buly se Dukla osvobodila, ubránila se i dalšímu útoku hostí a získá cenné vteřiny, ač její přechod přes modrou končí ofsajdem.

43:49
    Jihlavu možná čekají těžké chvilky po tom, co se Martin Parýzek provinil za brankou hákováním.

Na vyloučení: 4-3.

43:20
    Jakub Babka mířil zcela sám na Honzíka, z bezprostřední blízkosti si na něj však nepřišel!

43:11
    Harkabus si v situaci tři na tři trošku nerozuměl se spoluhráči a Dukla se musí rychle vracet, následuje protiútok hostí.

42:15
    Chovan posílal od modré kotouč na branku a vyzýval Roba k teči. Syn českobudějovické legendy puk skutečně tečoval a David Honzík zase musel předvést efektivní zákrok.
    41:32 Michal DŮRAS - 3:0

41:32
    Hosté zaváhali při rozehrávce ve svém pásmu. Kotouče se na pravé straně ujal MICHAL DŮRAS, najel si mezi kruhy a i tohle byla nechytatelná, milimetrově přesná rána k pravé tyči branky. Bez asistence.

41:15

41:10
    Ani další útok Motoru nebyl nebezpečný, i když měli hosté šanci ke střele, ke které se přes pozornou obranu nedostali.

41:00
    Jihlavští se krátce po buly osvobozují.

40:35
    Nyní pálil od modré také Roman Vráblík a před domácí svatyní vznikl velký závar. Nejaktivnější v něm byl Tomáš Nouza. David Honzík roztáhl betony jako pavouk a drží svůj tým.

40:14
    Motor se hned po buly dostal do pásma. Ranou od modré se prezentoval Petr Kolmann a Honzík vytasil ukázková semafor.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:13.

Pojďme se ještě podívat na boje v první čtyřce.
    Kladno nyní remízuje v Benátkách a má tak "virtuálně" 101 bodů.
    Motor zatím prohrává na Dukle 0:2 a zůstává na 97 bodech. V tuto chvíli jsou tak Rytíři vítězem WSM Ligy.
    Jihlava stále bojuje o druhé místo a má zatím 95 bodů.
    Jediná Slavia má již nyní jistý počet 91 bodů, jelikož doma porazila poslední Šumperk 4:3. Pražané tak čekají na zaváhání Dukly v boji o třetí místo.

Ve druhé třetině již slušná návštěva viděla dva góly. A to v rozmezí 23 vteřin v českobudějovické svatyni. Nejprve se v obřím závaru před brankou prosadil Jan Kolář krátce po buly předvedl Filip Seman pohlednou akci a ještě hezčí zakončení – střelou z mezikruží od levé tyče do kasy – 2:0.

40:00

39:28
    Filip Seman přerušil ve středním pásmu akci hostí a Motor tak musí začít znovu ze svého pásma.

39:15
    Tomáš Nouza to udělal velmi dobře, najel si až k pravé tyči Honzíka, kde jej povalil k zemi Pavel Mrňa a dostává tak dvě minuty za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 3-3.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny a Budějovičtí se tlačí před branku.

38:26
    Pokud si dobře pamatuji, byl Tomáš Nouza v posledních zápasech oddělen od svého útočného "dvojčete" Josefa Straky. Nyní hráč, který nastupoval za Duklu v extraligové sezoně 2004/05, vystřelil z levého kruhu a jeho rána projela nad levým horním rohem.

38:08
    Po menší šarvátce u domácí střídačky se hraje dále. Nedlouho po buly ukázal Tomáš Kaláb, proč je gólově i bodově nejlepším bekem Dukly, ač byl také v této sezoně chvilku zraněn. Nápřah z pravého kruhu hasí Bláha jistým zákrokem.

37:32
    Po delším čase se Dukla dostala před branku Bláhy, která pro teď byla několik minuta téměř autonomní oblastí. Také hosté se po několika přihrávkách domácích musí osvobodit vyhozením do středního pásma a jdou střídat, mají to ze své obranné třetiny na střídačku dále.

36:45
    Motor hodně tlačí, zdá se, že chce s výsledkem ještě do konce druhého dějství něco udělat. Ovšem rána Chovana z levého kruhu, který dnes rozhodně nepálil poprvé, těsně minula pravou tyčku. Honzík věděl, že nemusí zasahovat.

36:25
    Jihlava odolala mírnému tlaku Motoru, Bilčík zavezl kotouč do středního pásma a bekhendem jej poslal za branku hostí.

35:51
    Roman Tintěra viděl, že před brankou Honzíka je spoustu hráčů. Zkusil to tedy nahozením, které z hole staršího dorostence Motoru mířilo hodně vedle levé tyče.

35:00
    Nahození Dukly rozhodně nemůže být bráno jako zakázané uvolnění, kotouč byl zcela evidentně kousek za červenou tečován.

34:31
    Martin Parýzek, jenž má za Motor také něco odehráno, vystřelil tvrdě od modré a Bláha měl co dělat, aby kotouč zastavil. Výhled tedy rozhodně neměl ideální. Jestli jsem psal, že na konci první třetiny viděl jak při Sněžce bez mráčků, tak nyní je to jak za pořádné chumelenice.

33:44
    Kleště Budějovic. Jakub Babka se snadno dostal až k pravé tyči Honzíka, přes nataženou nohu bránícího jihlavského beka nebyl schopen vystřelit. Následně vznikl před brankou Dukly obrovský závar, ve kterém Rob nepropálil val těl a domácí se osvobozují vyhozením bekhendem do středního pásma.

33:19
    Beránek obkroužil branku a stále drží puk hokejce, ovšem po bekhendové otočce již byl a brankou zastaven.

32:19
    Budějovičtí mají kotouč za brankou a chystají se založit útočnou akci, ovšem bez úspěchu. Základní hrací nástroj je nyní na hokejce Štebiha za branou Dukly.
    Druhý Motor prohrává s třetí Jihlavou v polovině zápasu 0:2.

Motor stíhá na čele tabulky WSM ligy Kladno! #ccm #ccmhockey

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

31:41
    Omlouvám se nyní Janu Kolářovi, že jsem jej při gólu přejmenoval na známého českého zpěváka Petra Koláře. Jeho gól byl původně určen Ondřeji Beránkovi, při opravě se mi vloudil do paměti zpěvák s charismatickým hlasem.

31:28
    Tomáš Harkabus předvedl pohlednou individuální akci. Díky šikovným rukám dvakrát na levém kruhu předvedl klasické "pojď sem, kam jdeš", poté vypálil z mezikruží do Bláhy.

30:43
    Je za námi polovina zápasu a tento stav je jistě velmi slaven v Kladně, které remízuje v Benátkách 1:1. Jakýkoliv bod Rytířů a porážka Motoru v základní hrací době totiž znamená, že Kladno, zřejmě zaslouženě, vyhraje základní část WSM Ligy.

29:58
    Od modré si na domácího gólmana nepřišel ani Lukáš Zíb, bývalý to reprezentační obránce.

29:35
    Dělovka Vráblíka od modré končí na pravém betonu HOnzíka, který jí sráží za svojí svatyni.

28:35
    Hosté reagují na dva góly ve své kleci oddechovým časem.
    28:35 Filip SEMAN - 2:0

28:35
    Studená sprcha pro České Budějovice, které dostávají během třiadvaceti vteřin druhý gól. Krátce po buly vybojoval FILIP SEMAN kotouč na modré čáře, krásně si vybruslil mezi kruhy a "Semiš" ukázal zakončovací formu, jakou měl před zraněním. Krásný to angličan, od levé tyče přímo do sítě, Bláha byl bezmocný. Asistence: Martin Kohout.
    Jan KOLÁŘ - 1:0

28:12
    Jihlava se ujímá vedení a fanoušci domácích explodují nadšením. Nyní se již domácí v závaru před brankou prosadili. Kotouč po střele JANA KOLÁŘE z bezprostřední blízkosti propadl přes val těl až do branky. Zatím vždy platilo, že pokud nová posila Dukly vstřelí gól, tak červenožlutí vyhrají. Uvidíme, jak to bude nyní. Bez asistence.

27:37
    Důras krásnou zadovkou u levé tyče našel před brankou Skořepu, který byl tísněn, ale znovu stačil zakončit. Jeho pokus vyrazili hosté na modrou ke Kolářovi, jehož prudkou ránu, možná tečovanou, srazili hosté a puk propadl k pravé tyči, odkud jej hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

27:11
    Po souboji ve středním pásmu končí puk až za střídačkou Dukly. Bude se vhazovat poblíž útočné modré domácích.

26:59
    Motor je v prvních sedmi minutách druhé třetiny aktivnější a častěji zaměstnává Honzíka. Dukle půlená přesilovka na začátku druhé třetiny příliš nepomohla a ač bojuje, je to z její strany trošku útlum.

26:16
    Harkabusovo nahození tečoval před brankou Martin Kohout, gólman Ondřej Bláha si kotouč pohlídal.

25:55
    Již zhruba dvacet vteřin se bojuje v levém rohu za brankou Honzíka, přetlačovanou nakonec vyhrává Dukla, která jde dopředu.

25:31
    Opět se bude vhazovat po levici Davida Honzíka, který našel puk ve své lapačce.

25:20
    Přečíslení Dukly tři na dva žádné ohrožení Bláhy nepřineslo, na druhé straně schoval Honzík ve své moci nahození Žovince od modré, ač mu jeden s protihráčů stínil ve výhledu.

25:00
    Do nahození Kříže sáhl před brankou Kolář a domácím hodně zatrnulo, kotouč po zajímavém odrazu prošel vedle levé tyčky Honzíka.

24:00
    Důras obkroužil branku a následně přihrál před Bláhu na najíždějícího Jergla, který neměl dostatek prostoru k zakončení, přesto však gólman Motoru musel zasahovat.

23:19
    V menší šarvátce před branou Bláhy si Roman Tintěra, starší dorostenec v sestavě hostí, udělal spolu se Zíbem pořádek.

22:45
    Přečíslení Motoru dva na jednoho zakončil Vráblík, který vzal odpovědnost sám na sebe a vypálil ze stejného místa jako před malou chvílí Žálčík, tedy z levého kruhu. Tentokrát předvedl Honzík obtížný zákrok pravým betonem.

22:26
    Lukáš Žálčík ukázal šikovné ruce a na levém kruhu se zbavil obránce. Následná pohotová rána skončila v lapačce Honzíka.

21:43
    Motor hraje v plném počtu, ubránil i třetí přesilovou hru. Do třetice všeho dobrého, může si říct početná skupina fanoušků hostí zde na Horáckém zimním stadionu a pevně věřím, že i doma u onlajnu.

21:02
    Bláha nyní trošku podcenil kotouč, který se zpoza branky odrazil k jeho levé tyči a Skořepa nebyl dalek snadné dorážce do branky. Gólman Motoru svůj menší kiks odčinil zásahem levým betonem.

20:39
    Dělovku Kalába tečoval před brankou Skořepa, puk skončil hodně vedle levé tyče motorácké svatyně.

20:24
    Zavezení puku do pásma se Dukle nevydařilo a musí začít znovu od Honzíka.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:22.

První třetina je u konce a, ač je stav bezgólový, fanoušci se mohou bavit hokejem. Jak Dukla tak Motor jim nabízí hezkou podívanou, bojovnost o každý milimetr ledu. Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ale vážnější situace, které byly po jedné na každé straně, zatím jak David Honzík, tak Ondřej Bláhy, bez potíží vyřešili.

20:00

19:43
    Kolář ve spolupráci s Beránkem si za brankou vykoledoval trest na Petru Kolmannovi, jenž držel protihráče. Protože Kolmann při dalším hraničním souboji ještě zřejmě počastoval sudího Mikulu nějakým tím výrazem, dostává navíc desítku.

Na vyloučení: 2-3.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny a Motor bude za okamžik v plném počtu.

18:41
    Kotouč je znovu až u Honzíka, přesilová hra se Dukle tedy vůbec nedaří.

18:13
    Štebih střílel od modré, ovšem Bláha měl výhled jak na Sněžce při jasném počasí a neměl problém vyrazit kotouč na hokejky svých hráčů, kteří vyhazují.

17:48
    Nahazovaný kotouč si Motor pohlídal, ve čtyřech se zatím bez problémů brání.

17:23
    Michalu Důrasovi před brankou v zakončení uskočil puk z hokejky, de facto jsme viděli stejné zakončení jako před zhruba pěti minutami při šanci Prokše.

17:06
    Jihlava si zahraje přesilovou hru po tom, co ve vlastním pásmu nezbylo Petru Kolmannovi nic jiného, než faulovat soupeře – hrubost.

Na vyloučení: 2-2.
    Vyšší tresty: 1-0.

16:18
    Domácí řádně zatápí svému soupeři! Seman zblízka nepropálil val těl, zblízka mu puk před branku prostrčil Beránek, leč Filip Seman si vylámal v zakončení zuby na na výtečném Bláhovi.

15:56
    Miha Štebih ukázal i útočné sklony, když ve velkém tempu přejel útočnou modrou a sjížděl si mezi kruhy, kde Bláha vytáhl jeho pokus vyrážečkou.

15:11
    Ránu Kolmanna od modré viděl Honzík velmi dobře a bezpečně jí schoval do výstroje.

14:58
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Chvíli útočí Dukla, chvíli Motor. Z akce jihlavských nevzešlo ohrožení Bláhy, na druhé straně musel zasahovat jistý Honzík.

14:26
    Na výbornou přihrávku Straky z pravé strany si najel před branku Lukáš Květoň, jenž si vylámal zuby na Honzíkovi, který jeho střelu zblízka vyrazil.

14:01
    Seman získal před brankou odražený kotouč a posunul jej Prokšovi, který z první nevystřelil, ztlumil kotouč a když napřáhl ke střele, puk mu projel pod holí.

13:45
    Prokš dobře viděl, že mu před branku sjíždí Seman a posílal na něj přihrávku zpoza svatyně Bláhy, kterou zblokoval a následně srazil do ochranné sítě Josef Mikyska.

12:40
    Lukáš Květoň si na pravé straně útočné modré obhodil Mihu Štebiha a rychle se natlačil až před Honzíka, kterého nepropálil, domácí gólman se ukázal jako jistá zeď.

12:27
    Útočná akce domácích končí po tom, co Květoň přejel modrou, vypálil a Honzík podržel kotouč.

12:09
    Oba dva týmy odcházejí střídat, kotouč mají Budějovičtí za svojí svatyní a chystají útok.

11:31
    Jihlava chtěla znovu rychle zavést puk do pásma. U pravé strany útočné modré si Seman chtěl vyměnit puk s Harkabusem, ovšem veškeré kombinace rázně uťal Petr Kolmann.

11:03
    Jergl neměl ideální prostor na přihrávku, přesto dlouhým pasem vysunul do brejku Důrase, jenž na modré proti dvěma protihráčům přišel o puk.

10:30
    Střílená přihrávka Michala Chovana z levé strany prolétla napříč brankovištěm, kde byl pouze a jen David Honzík.

10:16
    Více jak polovina první třetiny je za námi. Zápas má grády, slušné tempo i třaskavou atmosféru, ovšem vážnější šance zatím gólmani likvidovat nemuseli.

09:51
    Také Marek Prokš je na ledě, Dukla je v plném počtu a na lavici zůstává už jen Tomáš Harkabus, jenž si odpykává desítku.

09:36
    Českým Budějovicím se vůbec nepovedla rozehrávka, pískáno je zakázané uvolnění a vhazovat se bude po levici Bláhy.

09:10
    Hned při návratu Klineckého na led vyhazuje Dukla kotouč až k Bláhovi.

09:06
    Jihočeši hrají v plném počtu a začíná jejich zkrácená početní výhoda.

08:41
    Při hře čtyři na čtyři zkusil Jergl znovu zavést puk po pravé straně do pásma, ovšem byl odzbrojen obráncem Dušanem Žovincem.

08:23
    Aleš Jergl střelou z pravé strany netrefil zařízení.

07:51
    Ondřej Bláha si najel za branku pro vyhozený puk, kde jej atakoval Marek Prokš. Jihlavská jedenáctka si jde odsedět dvě minuty za napadení. Fanouškům Dukly se to příliš nelíbí, ale to je tak jediné, co s tím mohou dělat.

Na vyloučení: 2-1.
    Vyšší tresty: 1-0,

07:29
    Jihlava si při zavezení puku do pásma pomohla ofsajdem a po dalších deseti vteřinách se bude vhazovat znovu ve středním pásmu.

07:19
    Kotouč už utekl domácím kousek za modrou, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

07:14
    Šafářova další rána od modré skončila na jistém Bláhovi, kterému ještě pomohli obránci Motoru, aby nikdo z domácích hráčů nestínil muži v masce ve výhledu.

07:06
    Důras posílal kotouč před branku na Jergla. Přihrávku stačil zblokovat Bláha a jihlavský forvard se dostával k dorážce, když jej fauloval Daniel Klinecký – podražení.

Na vyloučení: 1-1.

06:37
    Tomáš Nouza se neprosadil střelou z pravého kruhu, jeho pokus byl namířen pouze do pravé brusle bránícího Štebiha.

05:50
    Dukla získala mezi kruhy odražený kotouč. Mrňa jej přiťukl na Ondřeje Šafáře, který vypálil ránu z první jako z děla a Bláha schoval puk bezpečně do výstroje.

05:32
    Na opačné straně ukázal stejnou akci i Jan Kolář. Také proti jeho střele se Bláha vyznamenal, vyrazil kotouč za svojí branku.

04:35
    Michal Chovan se prodral po pravé straně do pásma jako tank. Nic nevymýšlel a z pravého kruhu vypálil, ovšem David Honzík byl znovu na místě, přesněji tedy jeho pravý beton.

03:25

03:21
    Z pravé strany to pořádnou dělovkou zkoušel Lukáš Žálčík. Jeho pokus prolétl vedle vzdálenější tyče Honzíka.

02:39
    Ani tento útok Motoru nebude úspěšný, pískán je úmyslný ofsajd a hra se stěhuje před Ondřeje Bláhu.

01:58
    Jeden z hráčů hostí to zkusil střelou z mezikruží, ovšem vyrážečka Davida Honzíka byla na svém místě a Jihlava se následně osvobozuje.

01:25
    Josef Mikyska leží u pravého kruhu. Nejprve českobudějovický útočník dohrál Tomáš Harkabuse za brankou, poté mu to jihlavský útočník vrátil u mantinelu. Na trestnou lavici jde jen forvard Dukly, který dostává 2+10 minut za zákrok do oblasti hlavy a krku.

Na vyloučení: 1-0.

01:04
    Ondřej Beránek vystřelil z mezikruží. Bláha jeho pokus vyrazil na levou stranu, kde Beránek hned dorazil kotouč a gólman Motoru si připsal i další úspěšný zákrok.

00:25
    Za branou si ještě něco vyříkává Jergl s Křížem, ale tohle byla taková nevinná oťukávaná.

00:15
    Důras vybojoval kotouč za domácí brankou a hned jej nahodil k Bláhovi, který jej má pevně pod kontrolou Sudí Mikula nedovoluje jakýkoliv náznak strkanice, ihned přerušuje hru.

00:01
    Choreo fanoušků Dukly.

Hosté jsou na ledě, za malý okamžik po nich nastupuje i Dukla. Vidíme i první choreo domácích fanoušků.

Hlavní sudí dnešního zápasu jsou na ledě, čeká se pouze na příjezd aktérů domácích a hostí.
    Předzápasové rozbruslení

Do zahájení zápasu Jihlava – České Budějovice zbývá zhruba 15 minut. Foto z předzápasového rozbruslení...

Zveřejnil(a) HC Dukla Jihlava dne 13. únor 2016

HC Dukla Jihlava: Honzík (Sáblík) – Bilčík, Kaláb, Šafář, Štebih, Šimek, Parýzek, Dobrovolný – Jergl, Skořepa, Důras – Beránek, Mrňa, Kolář – Harkabus, Seman, Kohout – Prokš, Malec. Trenér: Petr Vlk

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Spáčil) – Kolmann, Kříž, Vráblík, Žovinec, Zíb, Tintěra, Klinecký – Chovan, Rob, Nouza – Květoň, Straka, Kuchejda – Babka, Mikyska, Zálčík – Šuhaj, Točík, Panáček. Trenér: Petr Rosol

ČEZ Motor České Budějovice:
    Ještě pár dní zpět byli fanoušci Českých Budějovic hodně nespokojení, jelikož Motor doma padl s Přerovem a prohrál s ním i počtvrté v sezoně, poté se Jihočeši vydali na dalekou štreku do Mostu a vraceli se z ní bez bodového zisku. Motor ztrácel na první Kladno šest bodů a spíše hájil druhé místo před Duklou. Jenže před jednapadesátým kolem je vše jinak. České Budějovice totiž v posledním kole porazily Rytíře 6:2 a rázem jsou v boji o první místo tabulky. Na Kladno sice dvě kola před koncem ztrácí tři body, ovšem klub Jaromíra Jágra prohrál čtyři z pěti předchozích zápasů a nyní jede do Benátek. V případě bodové shody má Kladno horší vzájemný zápas než Motor.
    Kapitán Dukly Jiří Dobrovolný zve fanoušky na zápas!

HC Dukla Jihlava:
    Už to vypadalo, že se červenožlutí po třech výhrách v řadě (s Prostějovem, na Slavii a v Kadani) navnadí na vítěznou vlnu a budou moct útočit na druhé místo tabulky. Dvě kola zpět totiž Jihlava ztrácela na Motor dva body. Prohra proti Třebíči žádnou tabulkovou změnu neznamenala, protože České Budějovice podlehly Mostu. Jenže ve středu prohrála Dukla po velmi špatném výkonu s Mostem a protože Motor vyhrál nad Kladnem, je naděje Jihlavy na druhou pozici hodně hodně malá. Červenožlutí budou spíše hájit třetí místo, jelikož čtvrtá Slavia na ně ztrácí čtyři body.
    Pozvánka k zápasu na webu jihlavského klubu

Dukla se v rámci základní části naposled představí na domácím ledě, a to proti Českým Budějovicím. Jiří Dobrovolný zve...

Zveřejnil(a) HC Dukla Jihlava dne 12. únor 2016

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu WSM Ligy. Její základní část se nám pomalu blíží k závěru, na programu jsou poslední dvě kola. To znamená, že HC Dukla Jihlava se před blížícím se play-off naposled utká doma, oproti tomu její dnešní soupeř ČEZ Motor České Budějovice jede na dlouhou dobu naposled ven. Zápas dvou tradičních klubů české hokejové historie startuje v sobotu 13. února 2016 na Horáckém zimním stadionu, a to v tradičních 17:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 29. Kolář, 29. Seman (Kohout), 42. Důras, 51. Kohout (Harkabus) – 49. Kříž (Rob, Kuchejda), 59. Nouza (Straka)

Banes Motor České Budějovice: Bláha (Spáčil) – Kolmann, Kříž, Vráblík, Žovinec, Zíb, Tintěra, Klinecký – Chovan, Rob, Nouza – Květoň, Straka, Kuchejda – Babka, Mikyska, Zálčík – Šuhaj, Točík, Panáček. Trenér: Petr Rosol

Rozhodčí: Mikula – Adamec, Poruba