SK Karviná – Břeclav 3:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Vrchlabí 2:3 (kon.) | Písek – Sokolov 4:5 (kon.)
Klášterec nO – Jablonec n/N 5:6 (po pr.) | Nový Jičín – Frýdek-M. 2:4 (kon.) | Poruba 2011 – Kopřivnice 8:1 (kon.)
Technika Brno – Val. Meziříčí 3:2 (kon.) | SHK Hodonín – Opava 7:3 (kon.) | Bílina – Nymburk 2:3 (kon.)
Klatovy – Kobra 8:6 (kon.) | Vsetín – Mor. Budějovice 8:0 (kon.) | Děčín – Řisuty 4:2 (kon.)
Trutnov – Tábor 1:6 (kon.) | Jindř. Hradec – Žďár n/S 3:11 (kon.) | Pelhřimov – Kolín 0:0 (odl.)

Žďár právě vstřelil branku!
    Ani jsem to neviděl a DAVID VÍTEK přidává jedenáctou branku hostů. Asistence Kaňka a Štěpánek,

57:06
    LIBOR STŘECHA pálil z druhé vlny na jisto a máme tu další hradecký přídel. Asistence Martin Gregar.

55:07

54:45
    Vajgar tlačí, ale bezzubě.

53:06
    Adam Rašner na trestné lavici za sekání.

51:00
    A další branka hostů, autorem LIBOR STŘECHA, asistene Martin Gragar.

49:51
    Ostrý žďárský výpad a PETR ŠTĚPÁNEK pokořil Vlastimila Marka. Asistence Luboš Kunstmüller a David Bžezina.
    Hráč se zkušenostmi z NHL v druhé lize

V dresu druholigového Žďáru nad Sázavou nastupuje i hráč se zkušenostmi z NHL, Martin Lojek! #CCMHockey #MadeOfHockey @ccmhockeyczechrepublic

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

48:32

46:31
    Domácí Heřmánek dvě minuty za sekání,.

44:44
    Vajgar právě vstřelil branku!
    Autorem branky je BRABEC. Asistence: Severa. Jiří Severa našel parádně MARTINA BRABCE a ten zakončil do prázdné branky. Asistence Jiří Severa.

37:48
    Brabec chtěl dorážet Pípalovu střelu, hostující Sláma byl připraven.

35:54
    DAVID BŘEZINA pohotovou ranou z jízdy překonal Marka. Bez asistence.

34:47
    Obrana Vajgaru rozebrána a PETR ŠTĚPÁNEK uklízel puk do prázdné branky. Asistence Kaňka a Beneš. Kubeše střídá v brance Vajgaru Marek.

33:15
    David Košťál podrazil soupeře.

33:02
    LUBOŠ KUNSTMÜLLER tečoval Střechovu ránu od modré a hosté si berou zpět tříbrankový náskok. Asistence Libor Střecha.

32:04
    JIŘÍ SEVERA po pasu zpoza branky dokázal snížit pohotovou střelou. Asistence Voříšek a Brabec. Hosté jsou kompletní.

26:28
    Kubeš lapil ránu Libora Střechy od modré.

24:32
    Aktivita je na holích hostů, za Vajgar lehce oponoval Košťál svou nepřesnou střelou.

23:17
    Hra přerušena, puk v ochranné síti.

21:04
    MARTIN LOJEK propálil od modré vše, co před ním stálo. Žďár využil svou přesilovou hru. Asistence David Březina.

20:41
    Severa nejprve vyhodil, po další akci zaměstnal Slámu, který přerušil hru.

20:01

U Vajgaru se hraje vyrovnaná partie, Vajgar měl možnost tří přesilovek, ale hosté zatím své šance využívaji.

20:00

20:00
    V poslední vteřině první třetiny vyfasoval Josef Matoušek dvě minuty za sekání. Žďár zahájí tak druhou třetinu přesilovou hrou.

19:06
    MARTIN GREGAR posílá hosty do dvou brankového vedení při přesilovce Vajgaru. Asistence David Březina.

17:34
    Adam Rašner dvě minuty za hákování.

16:58
    Vajgar rozehrával, hosté tuto činnost narušili a DAVID BŘEZINA po pohledné kombinaci posílá Plameny do vedení. Asistence David Vítek a Ondřej Kovářů.

16:37
    Nepřesnosti na obou stranách.

14:48
    Hradecký Matoušek do tyče.

13:16
    JIŘÍ SEVERA po vyhraném buly propálil z mezikruží Jiřího Slámu. Asistence Luboš Voříšek.

11:56
    Kubeš krotí Lojkovu střelu.

10:11

07:58
    David Březina putuje na trestnou za hákování.

07:53
    DAVID BŘEZINA se dostal za obranu Vajgaru a střelou švihem pokořil Kubeše. Asistence Adam Rašner.

07:25
    Hosté kompletní, Severa měl na holi tutovku.

05:25
    Adam Rašner dvě minuty za krosček při šanci Vajgaru.

03:39
    Martin Brabec doslova porazil Slámu při pokusu o dorážku.

03:10
    Ofsajd Vajgaru.

02:08
    Icing hostů, po šanci Vajgaru.

01:19
    První přerušení hry. Sláma skryl puk před Milanem Břečkou.

00:01

Oba týmy na ledě, branku hostů bude hájit Jiří Sláma a tu hradeckou Tomáš Kubeš.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kubeš, Marek – Pípal, Straka, Kadlec, Břečka, Matula, Matoušek, Port – Brabec, Voříšek, Košťál, Severa, Heřmánek, Marcilis, Nestrašil, Kohút D., Šesták.

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma, Blažíček – Beneš, Půža, Pleva, Lojek, Střecha, Rašner – Kunstrmüller, Kaňka, Štepánek, Krupka, Vítek D., Kovářů, Bureš, Střecha, Březina, Gregar.

Rozhodčí: Vokřál P. – Vavruška A., Oudes J..

Dnes se odehraje již 39. vzájemný zápas těchto soupeřů. Historickou bilanci těsně vede Vajgar, který vyhrál 18 vzájemných zápasů, Žďár pak kraloval v 17 případech, třikrát se body dělily. I celkovému skóre vévodí Vajgar: 162:129. Toto je však historie, papírovým favoritem utkání jsou hosté z Vysočiny.

Odveta se Žďárem je tu. Do Žďáru jel Vajgar 17. listopadu s Lukášem Křížem v obraně a odhodláním po delší odmlce opět zabodovat. Po šesti minutách ale tyto plány vypadaly vskutku nereálně, protože domácí Plameny vedly již 2:0. Vajgaru se ovšem v rozmezí 13. a 15. minuty podařilo zásluhou Přibyla a Záhory vyrovnat, bohužel v poslední minutě první třetiny vrátil domácím vedení Kunstmüller. Dlouhou dobu ve druhé třetině žádné góly k vidění nebyly, ale to změnil v poslední minutě z trestného střílení Bárta a srovnal stav. Čtyři minuty po začátku poslední periody se v přesilovce krásnou střelou z kruhů prosadil Bílek, ovšem ani ne minutu na to domácí opět srovnali, konkrétně Bureš. Zápas dospěl až do prodloužení, z čehož se jistě radoval Vajgar, protože po více jak měsíci se radoval z bodového zisku. Následné prodloužení pak po dvou minutách ukončil domácí Štěpánek a bonusový bod tak zůstal na Bouchalkách.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jan Wirkner

Branky a nahrávky: 14. Severa (Voíříšek), 33. Severa (Voříšek, Brabec), 45. Brabec (Severa) – 8. Březina (Rašner), 17. Březina (Vítek, Kovářů), 20. Gregar (Březina), 22. Lojek (Březina), 34. Kunstmüller (Střecha), 35. Štěpánek (Kaňka, Beneš), 36. Březina, 50. Štepánek (Kunstmüller, Březina), 51. Střecha (Gregar), 58. Střecha (Gregar), 58. Vítek (Kaňka, Štěpánek)

Rozhodčí: Vokřál P. – Vavruška A., Oudes J.