Rakousko – Švýcarsko 0:3 (kon.) | Česko – Německo 4:1 (kon.)
konec
Rakousko
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Švýcarsko
Sobota 13.02.2016, 15:45 • Zimní stadion Dvůr Králové nad Labem • Turnaj čtyř (ženy U15)
Partner:
   
  Já se vám opět přihlásím za chvíli, kdy českou reprezentaci do 15 let čeká těžká bitva s Německem. Půjde v ní o zlaté medaile, tak si nás zase nalaďte! (17:39:22)
   
  Švýcarsko tak bere své první body na turnaji ve Dvoře Králové nad Labem. Jen v první třetině bylo viditelně lepším týmem, ve druhé se zvedly Rakušanky. O výsledku se rozhodlo až ve třetí části, kdy Švýcarkám vyšly dvě parádní akce a pak už o jejich vítězství nebylo pochyb.
   
  Nejlepšími hráčkami zápasu jsou vyhlášeny za Rakousko obránkyně Bianca Poschová a za Švýcarsko útočnice Thea Seifertová.
   
  Konec zápasu.
   
  59:49
  Dál už se vítězný celek brání bez větších potíží.
   
  59:14
  S pomocí spoluhráček si Sara Kobzaová poradila se skákavým kotoučem, nyní už se Švýcarsko osvobozuje.
   
  58:36
  Liv Hunzikerová (SUI) – 2 minuty za hákování.
   
  58:31
  Rakušanky se vydaly dopředu a hlavní rozhodčí Radka Růžičková má zvednutou pravici.
   
  58:08
  Tak přece jenom přišel obrovský šrumec před rakouskou klecí. Jenže jak Leemannová, tak její spoluhráčka nedokázala kotouč pod bruslemi dorazit!
   
  57:39
  Švýcarské hokejistky krouží v útočném pásmu, ale nyní se netlačí do střeleckých pozic. Od mantinelu góly asi nedají.
   
  56:50
  Ofsajd švýcarského týmu.
   
  55:54
  Čas plyne už opravdu rychle, Švýcarky si dneska připíšou první vítězství ve Dvoře Králové. Rakousko nyní marně hledá síly k odpovědi.
   
  54:14
  Švýcarsko právě vstřelilo branku!
  Švýcarky skórují potřetí a tenhle zápas už asi zvládnou! Pro Rakousko je to celkem lekce z produktivity. Hokejistky helvétského kříže to ale provedly znovu parádně, když Lutzová v průniku vyzvala ke skórování LAURU ZIMMERMANNOVOU, která se u druhé tyčky nemýlila – 0:3! Asistence je připsána chybně Zoe Merzové.
   
  53:59
  Teď už Rakušanky zatlačily na branku soupeřek a ukazují, že se ještě nevzdaly. Jako poslední dorážely Killiusová, jenže gólmanka skočila po puku rybičku a přikryla ho.
   
  52:47
  Nepříjemnou ránu Leemannové vyrazila rakouská gólmanka před sebe. Tam byly její spoluhráčky s vypětím sil jako první.
   
  51:39
  Švýcarsko hraje v plném počtu. Až na úvodní situaci oslabení zvládlo výtečně a teď už se blíží k vítězství. Ale rozhodnuto zdaleka není.
   
  50:24
  Po levé straně se do protiútoku vydala Švýcarka Zimmermannová. Na poslední chvíli k ní ale přistoupila soupeřka a Adamitschové tím trochu usnadnila práci.
   
  49:56
  Nahození před branku krásně tečovala Anja Trummerová, ale švýcarská gólmanka zabránila pohromě, když vykopla pravý beton!
   
  49:14
  Rakušanky si zahrají druhou přesilovku, která by je mohla vrátit do sedla. Julina Gianolaová (SUI) je vyloučena za zdržování hry – sevření puku.

  Martin Voltr

  Branky a nahrávky: 10. Leemannová (Pagnamentaová), 48. Accolaová (Leemannová), 55. Zimmermannová (Merzová)


  Rakousko: Adamitschová (Lugginová) – Poschová, Heubergerová, Geifesová, Schneebergerová, Simonisová, Kattingová, Schröflová – Zandonelová, Trummerová "C", Killiusová – Mörtlová, Wurzerová, Steinerová – Pfefferová, Ruschová, Reinerová – Nergerová, Hoffbauerová, Schallová. Trenér: Marcel Sakac.
  Švýcarsko: Kobzaová (Paivaová) – Christenová, Meierová, Bessonová, Neunschwanderová, Schaferová, Ingoldová, Daneelová, Stuckiová – Zimmermannová, Lutzová "C", Seifertová – Pagnamentaová, Gianolaová, Leemannová – Hunzikerová, Accolaová, Merzová – Bühlerová, Freyová, Truogová. Trenérka: Tatjana Dienerová.

  Rozhodčí: Růžičková – Novotná, Štreitová.