Rusko
3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Česko
Sobota 13.02.2016, 14:00 • Stiga Arena • Reprezentace do 16 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.
    Střelec úvodní branky z prvního utkání se Švédy Zdeněk Sedlák
    Zveřejnil(a) Juniorský hokej dne 13. únor 2016

Rusko: Artemjev (Isajev) – Ochotjuk, Jefremov, Misyul, Komarov, Kaliničenko, Sinitsyn, Zorkin, Legalin – Nesvetajev, Šabanov, Mutovin – Dolgopjatov, Koreškov, Rtiščev – Šestopalov, Mansurov, Maluchin – Fedorov, Astaševskij, Kazakov

Česko: Dvořák (Dostál) – Dajčar, Zábranský, Bernáth, Kowalczyk, Dluhoš, Malík, Adámek, Seeman – Plášek, Sedlák, Kvasnica – Koblížek, Pavel, Gajarský – Dobiáš, Střondala, Jeník – Kropáček, Arnošt, Blümel

Rozhodčí: Andreas Röhr – Jesper Jatko, Robin Werner.

Češi udělali jen jednu změnu, a to v brankovišti, kde Lukáše Dostála nahradil Daniel Dvořák.

00:01

00:12
    Velká šance pro Rusko, které pojede trestné střílení!

00:12
    Rusko právě vstřelilo branku!
    tak to je ledová sprcha pro české barvy, které už po dvanácti sekundách se sbornou prohrávají! K trestnému střílení se rozjel ARTEMIJ MUTOVIN a dokázal si s brankářem Dvořákem poradit! Bez asistence.

04:20
    Češi mohou poměrně rychle odpovědět, nabídla se jim přesilovka. Prvním vyloučeným hráčem zápasu se stal Roman Kaliničenko (RUS) za podražení.

06:20
    Rusko se ubránilo a dál drží nejtěsnější vedení. Pokračuje se ve hře 5 na 5.

11:18
    Přesilovku si zahrají i Rusové. Na trestnou lavici byl ke dvěma minutám za krosček vykázán Vojtěch Dobiáš (CZE).

13:18
    Češi si v oslabení poradili na jedničku a dál ztrácejí jen jednu branku.

17:31
    Tomáš Dajčar (CZE) si pomohl za hranicí pravidel, když držel protihráče, a obdržel trest na 2 minuty.

19:20
    To je škoda, sborná nakonec přesilovku využila a díky brance do šatny se ujímá vedení o dva góly! Do návratu vyloučeného Tomáše Dajčara zbývalo už jen 11 sekund, když se trefil MICHAIL ŠESTOPALOV! Asistence: Nikita Maluchin, Artem Komarov.

20:00

Rusové měli do zápasu raketový nástup a už za 12 sekund hry se dostali do vedení, když nařízené trestné střílení proměnil Artemij Mutovin. Sborná se do přestávky radovala ještě jednou, když se těsně před vypršením českého trestu prosadil Michail Šestopalov.

Střely na branku v 1. třetině:

Rusko – 13
    Česko – 9

20:01

22:15
    Další komplikace pro mladé Čechy. Sudí Röhr vykázal na trestnou lavici ke dvěma minutám Vojtěcha Dobiáše (CZE) za vražení na hrazení.

22:42
    A poměr sil na ledě se rychle vyrovnal, Demid Mansurov (RUS) si pomohl hákováním

24:42
    Oba týmy jsou kompletní, pokračuje se ve hře 4 na 4.

29:37
    Zdeněk Sedlák (CZE) – 2 minuty – hákování.

32:17
    Mladší Češi se mohou vrátit zpět do hry při přesilovce, potrestaným hráčem je Roman Kaliničenko (RUS), jenž se nevyvaroval vražení na hrazení.

34:17
    Bohužel, z přesilovky snížení nepřišlo. Sborná dál vede o dvě branky.

39:12
    Tak že by se Češi konečně dočkali? Na konci prostřední části si zahrají přesilovku, když si hákováním pomohl Roman Kaliničenko (RUS), který podruhé v krátkém časovém sledu usedá do hokejového vězení.

40:00

Ve druhé třetině jsme se branky nedočkali, Rusko tak stále vede před začátkem třetího dějství 2:0.

Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Rusko – 16 (29)
    Česko – 12 (21)

40:01

41:12
    Bohužel, ani tato přesilovka radost do českého tábora nevznesla. Rusové ubránili dvoubrankový náskok a jsou kompletní.

42:26
    Vypadá to, jako kdyby měl Roman Kaliničenko (RUS) místo na trestné lavici předplacené. Je vyloučený už potřetí za sebou, tentokrát za nedovolené bránění.

44:26
    Tak ani z tohoto mráčku nezapršelo. Českému týmu se dnes v přesilovkách nedaří a stále čeká na svou první přesnou trefu.

46:38
    Proti oslabenému soupeři si zahrají i Rusové. Český tým je potrestán za hru v příliš mnoho hráčích na ledě.

48:04
    Dobrá zpráva pro Čechy, poměr sil na ledě se vyrovná po faulu Nikity Zorkina (RUS), jenž usedá na lavici hanby za podražení.

48:38
    Svěřenci trenéra Petra Hakena jsou kompletní a začala jim zkrácená hra v početní převaze.

50:03
    Česko právě vstřelilo branku!
    Konečně to přichází, Češi mohou mohutně slavit svůj první vstřelený gól a v závěru třetí periody je tak zaděláno na pořádné drama! Tomáš Dajčar s Liborem Zábranským připravili ideální palebnou pozici pro JANA JENÍKA, který dnes jako první odčaroval kouzlo gólmana Artemjeva! Asistence: Libor Zábranský, Tomáš Dajčar.

51:16
    Rusové kupí faul za faulem a je tady ideální možnost vyrovnat. Kirill Kazakov (RUS) zamířil na trestnou lavici ke dvěma minutám za držení protihráče.

53:16
    Potrestaný Kazakov už si svůj trest odpykal a oba týmy hrají v plném počtu.

55:22
    Čechům se krátí čas na vyrovnání, zbývá necelých 5 minut. Uvidíme, jestli s tím mladíci ze srdce Evropy ještě něco udělají.

56:06
    Tohle je velká nepříjemnost v cestě za vyrovnáním. Vrátky trestné lavice projel Libor Zábranský (CZE), jenž se dopustil hákování.

57:58
    Vypadá to, že české naděje na vyrovnání se rozplynuly jako pár nad hrncem, Rusko přesilovku využilo a těsně před koncem třetí třetiny drží luxusní dvoubrankový náskok! Po Michalu Šestopalovi si vzal puk pod svůj patronát NIKITA ZORKIN a prostřelil brankáře Dvořáka! Asistence: Michail Šestopalov.

Je konec. Rusko vítězí 3:1, když ve třetí dvacetiminutovce podtrhl triumf sborné při přesilovce Nikita Zorkin. Český tým tak na turnaji poprvé padl. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji vám hezký zbytek víkendu. Na shledanou!

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Rusko – 12 (41)
    Česko – 9 (30) (16:13:21)

Ladislav Vácha

Branky a nahrávky: 1. Mutovin, 20. Šestopalov (Maluchin, Komarov), 58. Zorkin (Šestopalov) – 51. Jeník (Zábranský, Dajčar)

Rozhodčí: Andreas Röhr – Jesper Jatko, Robin Werner