Česko – Francie 5:2 (kon.)
konec
Česko
5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Francie
Sobota 13.02.2016, 13:30 • IWC Arena • Reprezentace žen
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Střely na branku ve třetí třetině (celkem):

  Česko – 10 (28)
  Francie – 2 (10) (15:30:05)
   
  České barvy už sice přesilovku na konci utkání nevyužily, ale určitě jim to vůbec nevadí. Proti Francii splnily ošemetnou roli papírového favorita a slaví vítězství 5:2, když se dvakrát trefila Barbora Patočková a jednou brankou na ni navázaly Petra Herzigová, Anna Zíková a Kamila Smetková. Za Francii se střelecky prosadily jen Betty Jouannyová a Camille Ganditová. Arénou tak zazní česká hymna, kterou si naše hráčky zazpívají z plných plic! Ode mě je to pro tuto chvíli všechno, děkuji vám za pozornost a přeji vám hezký zbytek dne. Na shledanou!
   
  Konec zápasu.
   
  58:59
  Mylene Goncalvesová (FRA) se provinila proti hokejovým pravidlům nedovoleným bráněním.
   
  58:40
  Francie právě vstřelila branku!
  Ale pozor, Francouzky ještě předčasně neskládají zbraně a dočkaly se druhé vstřelené branky! Od Soline Fohrerové doputoval kus černé gumy na hůl CAMILLE GANDITOVÉ, jež si poradila s brankářkou Škodovou! Asistence: Soline Fohrerová.
   
  56:33
  Česko právě vstřelilo branku!
  To je premiéra jako hrom! Trenér vozák dal důvěru KAMILE SMETKOVÉ v elitním útoku a ta se mu odvděčila tím nejlepším možným způsobem, když při přesilovce rozvlnila síť za zády gólmanky Baldinové a vstřelila svou první branku v reprezentaci dospělých! Asistence: Klára Hymlárová, Petra Herzigová.
   
  55:01
  Mylene Goncalvesová (FRA) – 2 minuty – držení protihráčky.
   
  52:49
  Česko právě vstřelilo branku!
  Bravo, tohle je další důležitý krok k vítězství! Martina Zedníková nabila BARBOŘE PATOČKOVÉ, která dnes má skvělou střeleckou formu a svou druhou přesnou trefou zajistila české reprezentaci komfortní třígólový náskok! Asistence: Martina Zedníková, Kamila Smetková.
   
  44:18
  Češky mohou svým soupeřkám odskočit při přesilovce na 4:1. Potrestanou hříšnicí se stala Alisson Obreová (FRA) ze nedovolenou hru tělem v ženském hokeji.
   
  40:01
  Francouzky střídají gólmanky, Margaux Mameriovou nahradila její kolegyně Caroline Baldinová.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

  Česko – 10 (18)
  Francie – 5 (8)
   
  Také druhá třetina už je ve Švýcarsku minulostí. Francie snížila na 2:1 zásluhou Betty Jouannyové, ale Češkám vrátila dvoubrankové vedení při hře 4 na 4 Anna Zíková. Česká republika tak vede nad Francií 3:1.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  37:51
  Oba týmy pokračují ve velké nedisciplinovanosti, Anouk Boucheová (FRA) usedá na trestnou lavici ke dvěma minutám za nedovolené bránění.
   
  36:22
  S vyloučeními se nám te´d doslova roztrhl pytel, další vyloučenou hráčkou se stala Lucie Manhartová (CZE) za držení hole.
   
  34:33
  Betty Jouannyová (FRA) se dopustila nedovoleného bránění a bude z toho dlouhá přesilovka 5 na 3! Využije ji česká reprezentace i tentokrát?
   
  34:00
  Alisson Obreová (FRA) je vyloučena na 2 minuty za nedovolenou hru tělem v ženském hokeji.
   
  29:19
  Francie se může znovu přiblížit na nejtěsnější rozdíl při hře v početní převaze. Sudí poslala na trestnou lavici Šarlotu Tomaco (CZE) za vražení na hrazení.

  Ladislav Vácha

  Branky a nahrávky: 6. Patočková (Vonková, Pacalová), 16. Herzigová (Chmelová, Přibylová), 27. Zíková (Chmelová, Přibylová), 53. Patočková (Zedníková, Smetková), 57. Smetková (Hymlárová, Herzigová) – 23. Jouannyová (Cuasnetová), 59. Ganditová (Fohrerová)


  Česko: Škodová (Peslarová) – Herzigová, Zedníková, Pacalová, Zíková, Flachsová "A", Černá – Chmelová, Smetková, Přibylová "A" – Studentová, Hymlárová, Manhartová "C" – Patočková, Vonková, Jůzková – Tomasco, Vozdecká
  Francie: Mameriová (od 41. Baldinová) – Lisa Delcroixová, Obreová, Bouetzová-Andrieuová "A", Lagerová-Lacombeová, Goncalvesová, Grenierová, Riddeová – Fohrerová, Rihetová, Boucheová "C" – Vixová, Jouannyová "A", Cuasnetová – Coeuruová, Rozierová, Ganditová – Jeanpierreová, Riouxová, Lucie Delcroixová

  Rozhodčí: Anna Eskolaová (FIN), Tijana Haacková (GER) – Magali Anexová, Tanja Cadonauová (obě SUI)

  Diváci: 71