Calgary – Anaheim 4:6 (kon.) | Florida – Pittsburgh 2:1 (2:1 po s.n.) | Nashville – Dallas 2:3 (po pr.)
Chicago – Toronto 7:2 (kon.) | Arizona – Montreal 6:2 (kon.) | Vancouver – Minnesota 2:5 (kon.)

Oliver Ekman-Larsson (ARI) (1 + 2)
    Anthony Duclair (ARI) (1 + 1) (05:35:31)

Československá stopa v utkání

Martin Hanzal (ARI) (1 + 2, 5 střel, čas na ledě 16:46)
    Zbyněk Michálek (ARI) (0 + 1, 2 střely, čas na ledě 17:47)
    Tomáš Plekanec (MTL) (0 + 0, 0 střel, čas na ledě 16:50)
    Tomáš Fleischmann (MTL) (0 + 0, 3 střely, čas na ledě 12:24)

Dnešní utkání sledovalo 14 338 diváků.

Střely na branku v zápase

Arizona Coyotes: 28

Montreal Canadiens: 19

Je konec utkání, ve kterém padalo dost branek, celkem jich diváci v Glendale viděli osm. Šest z toho se ovšem podařilo vsítit domácím Arizona Coyotes, kteří téměř celý zápas měli herně i výsledkově pod kontrolou. Po druhé třetině už tým Davea Tippetta vedl o tři branky a v poslední periodě ještě svůj náskok o jednu trefu navýšil. Montreal Canadiens se naproti šesti domácím úspěchům trefili jen dvakrát, takže dnes odjíždějí bez bodu. Z Čechů se dnes výborně prezentoval český útočník Martin Hanzal, jenž zaznamenal hned tři kanadské body. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezké úterý.

59:25
    Jeden z posledních útoků Montrealu, ale další rána na branku už z toho asi nebude.

59:04
    Poslední minuta utkání je na světě. Přestože se hrálo za klecí Domingua, Coyotes v pohodě vyhodí kotouč alespoň do středního pásma.

58:45
    Galchenyuk se najednou zjevil před Dominguem, ale už neměl dostatek sil na lepší střelu, domácí brankář také nyní v pohodě zasahuje.

58:30
    Vhazovat se bude před klecí Montreal Canadiens.

58:15
    Beci domácích si ponechali puk na svých hokejkách a nakonec jej pouze nahodili za klec Montrealu. Pak ještě jeden zásah Condona lapačkou.

58:03
    Začaly poslední dvě minuty základní hrací doby, hodně pravděpodobně také celého utkání. Condon si ještě těsně předtím připsal zásah v rozkleku.

57:25
    Stále se kotouč přehupuje ze strany na stranu, nikdo už nechce pustit soupeře do šance.

56:50
    Znovu na ledě Jemelin, ten se moc dlouho na střídačce neohřál. Ale ten se nyní dostal s kotoučem pouze do středního pásma.

56:12
    Zdá se, že už ani Montreal už se nebude nikam tlačit. Je jasné, že ztrátu čtyř branek necelé čtyři minuty před koncem budou muži z Kanady dohánět hodně těžko.

55:42
    Obránci Coyotes už si v klidu předávají puk z hokejky na hokejku. Přestože nakonec rozehráli špatně, nebezpečí jejich brance nehrozí.

55:05
    Dobrá šance pro Jemelina, který měl před sebou na chvíli úplně volno na střelu. Ale zároveň byl hodně daleko od branky a Domingue dobře viděl.

54:43
    Vhazování před hostující se musí opakovat, napoprvé neproběhlo vše podle pravidel.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 5. Hanzal (Stone, Duclair), 16. Duclair (Hanzal, Ekman-Larsson), 29. Richardson (Ekman-Larsson, Rieder), 32. Ekman-Larsson (Domi, Hanzal), 36. Connauton (Chipchura, Gaudet), 45. Vermette (Boedker, Michálek) – 10. Weise (De La Rose, Mitchell), 31. Gallagher (Beaulieu)

Arizona Coyotes: Domingue (Schoenfeld) – Ekman-Larsson, Murphy, Dahlbeck, Michálek, Grossmann, Stone – Martinook, Vermette, Boedker – Rieder, Richardson, Doan – Domi, Hanzal, Duclair – Connauton, Gaudet, Chipchura
    Montreal Canadiens: Condon (Scrivens) – Markov, Subban, Beaulieu, Gilbert, Jemelin, Pateryn – Pacioretty, Desharnais, Andrighetto – Galchenyuk, Plekanec, Gallagher – Fleischmann, Eller, Byron – Weise, Mitchell, Rose

Rozhodčí: Skilliter, Kowal – Sharrers, McElman

Diváci: 14 338