Toronto – NY Islanders 4:3 (1:0 po s.n.) | St. Louis – Chicago 3:2 (3:2 po s.n.) | Calgary – Nashville 3:2 (po pr.)
Colorado – Anaheim 3:0 (kon.) | Vancouver – Arizona 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Washington 4:3 (po pr.)
Vancouver Canucks
3:2 (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
Arizona Coyotes
Čtvrtek 10.03.2016, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL
    Při rozbruslení panovala ve Vancouveru uvolněná atmosféra.

Z tohoto utkání je to vše, přeji Vám klidný čtvrteční den. (07:00:28)

Vyhraná vhazování: 28% – 72%.

Pohledné utkání mezi Kosatkami a Kojoty je minulostí. Hostující mužstvo v první třetině ubránilo tři oslabení, v té druhé se dokonce dostalo do vedení 2:0, ale nakonec odjíždí z Vancouveru bez bodu. Canucks ještě v prostřední části vyrovnali na 2:2, v závěrečné periodě přečkali několik šancí soupeře a v prodloužení udeřili gólem Markuse Granlunda.

V tabulce Západní konference toho tento duel moc nezměnil, Vancouver i Arizona zůstávají na svých pozicích pod elitní osmičkou, přičemž Kosatky nyní ztrácí na play-off propastných deset bodů.

61:42 Markus GRANLUND - 3:2p

61:42
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto a druhý bod putuje na stranu Canucks! Connauton se s pukem dostal až do blízkosti domácí branky, při protiútoku tak chyběl a toho Kosatky využily. Virtenovu střelu z levé strany Domingue vyrazil jen k MARKUSI GRANLUNDOVI, kterému nedělala dorážka do prázdné branky žádný problém. Asistence: Jake Virtanen.

61:21
    Connauton ztratil puk v útočném pásmu a domácí se snadno dostali do brejku, v něm zakončoval Bartkowski nepřesně.

61:02
    Max Domi ujel všem protihráčům, v úniku si dal puk na bekhend, ale Markströma nepřekonal.

60:54
    Horvat využil volného prostoru a svou individuální akci zakončil střelou z levého kruhu. Domingue byl každopádně opět připraven.

60:31
    Daniel Sedin přenechal puk Veyovi, jehož střelu zblízka Louis Domingue vyrazil.

60:18
    Murphy nezpracoval kotouč při rodícím se přečíslení a poté inkasoval u mantinelu tvrdý hit.

60:01

Vancouver i Arizona jsou na tom v tabulce víceméně stejně, nerozhodný výsledek jejich vzájemného střetnutí tak není žádným překvapením. O vítězi druhého bodu rozhodne prodloužení nebo samostetné nájezdy.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:55
    Nahození hostujícího obránce směřovalo na Tanguaye, který se ale ke kotouči nedostal.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 32. Vrbata (Weber), 38. Sbisa (Hutton, Bärtschi), 62. Granlund (Virtanen) – 23. Rieder (Tanguay, Stone), 28. Connauton (Duclair, Tanguay)

Vancouver Canucks: Markström (Miller) – Hamhuis (A), Weber, Hutton, Sbisa, Bartkowski, Biega – D. Sedin (A), Vey, Etem – Gaunce, Horvat, Dorsett – Bärtschi, Granlund, Virtanen – Burrows (A), McCann, Vrbata.
    Arizona Coyotes: Domingue (Langhamer) – Stone, Grossmann, Connauton, Dahlbeck, Michálek, Murphy – Duclair, Vermette (A), Tanguay – Tichonov, Hanzal (A), Rieder – Doan (C), Richardson, Domi – Plotnikov, Gordon, Martinook.

Rozhodčí: Dwyer, Pochmara – Cormier, Rody

Diváci: 18 374