Washington – Columbus 4:1 (kon.) | Philadelphia – Winnipeg 3:2 (po pr.) | Detroit – Buffalo 3:2 (kon.)
Tampa – Toronto 3:0 (kon.) | Nashville – Colorado 3:4 (kon.) | Edmonton – Anaheim 1:2 (kon.)
Arizona – Calgary 2:5 (kon.) | San Jose – Los Angeles 5:2 (kon.)
Washington Capitals
4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Columbus Blue Jackets
Úterý 29.03.2016, 01:00 • Verizon Center, Washington • NHL
    Nejenže si hokejisté Washingtonu již zajistili President's Trophy, ale jejich brankář Braden Holtby útoční na rekord Martina Brodeura v počtu výher v sezóně. K vyrovnání legendy mu scházejí jen dva triumfy.

1. Tom Wilson (WSH) 1+0
    2. T.J. Oshie (WSH) 1+0
    3. Matt Niskanen (WSH) 0+2 (03:42:29)
    První branku v zápase vstřelil Justin Williams.

Třetí třetina už patřila celku z hlavního města, který v ní nastřílel Modrokabátníkům hned tři góly a zajistil si Prezidentovu trofej. Ve 44. minutě zaznamenal nakonec vítěznou branku pohotovou dorážkou Tom Wilson. V 55. minutě pak Caps definitivně uklidnil T.J. Oshie, jenž v přesilovce tečoval střelu Niskanena a výsledek utkání pečetil při hostující power-play Nicklas Bäckström.

Střely na branku ve 3. třetině – 18:6, celkem – 39:22.

Je konec! Hokejisté Washingtonu Capitals jsou jistými vítězi President's Trophy pro nejlepší tým základní části NHL!

59:46
    Johanssonovu střelu má v lapačce Bobrovskij. Domácí hokejisté sklízejí standing ovation.

59:01
    Běží už poslední minuta zápasu, je jasné, že Washington Capitals získá podruhé v klubové historii President's Trophy!
    57:35 Nicklas BÄCKSTRÖM - 4:1

57:35
    Washington právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Puk posílá do prázdné hostující klece NICKLAS BÄCKSTRÖM, který se trefil z poloviny kluziště – 4:1. Asistence: Matt Niskanen a Jason Chimera.

57:10
    Hosté to již zkoušejí bez brankáře!

55:38
    Další velká šance Caps! Daniel Winnik zamířil zblízka do spojnice břevna a tyče!

55:11
    Mohlo to být 4:1! Bobrovskij ale dokázal vytáhnout kotouč z brankové čáry! To byl zákrok večera.
    54:26 T.J. Oshie - 3:1

54:26
    Bleskově využitá přesilovka! Od modré čáry vypálil Matt Niskanen, letící kotouč ještě před brankou tečoval T.J. OSHIE a puk propadl až za Bobrovského záda. Asistence: Matt Niskanen a Nicklas Bäckström.

54:18
    Brandon Dubinsky narazil do brankáře Holtbyho, který byl vyjetý mimo brankoviště. Hostující hráč si tak vysloužil dvouminutový trest.

54:02
    Z pravé strany se řítil na Bobrovského Wilson, hostující gólman vyráží.

53:09
    Mohlo být srovnáno! Karlsson naservíroval kotouč do šance Renemu Bourqueovi, který z bezprostřední blízkosti minul branku!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 17. Williams (Carlson, Schmidt), 44. Wilson (Richards, Winnik), 55. Oshie (Niskanen, Bäckström), 58. Bäckström (Niskanen, Chimera) – 19. Atkinson (Campbell, Bourque)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Alzner, Orpik (A), Orlov, Carlson, Schmidt – Williams, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Oshie, Kuzněcov, Burakovsky – Beagle, Johansson, Chimera – Wilson, Richards, Winnik. Trenér: Barry Trotz
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Jones, Murray (A), Prout, Savard, Goloubef, Kukan – Atkinson, Dubinsky, Calvert – Björkstrand, Jenner (A), Saad – Foligno (C), Wennberg, Hartnell – Campbell, Bourque, Karlsson. Trenér: John Tortorella.

Rozhodčí: St. Laurent, Chmielewski – Murphy, Nowak

Diváci: 18506