Detroit – Minnesota 3:2 (kon.) | St. Louis – Boston 5:6 (kon.) | Winnipeg – Chicago 4:5 (po pr.)
Colorado – Washington 2:4 (kon.) | Anaheim – Vancouver 2:3 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 0:5 (kon.)
Philadelphia – Ottawa 3:2 (kon.) | Los Angeles – Dallas 2:3 (kon.)
Detroit Red Wings
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Minnesota Wild
Sobota 02.04.2016, 01:30 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL
    Přesnost Tomáše Tatara budí údiv.
    V Joe Louis Areně se slaví důležité vítězství!

Československá stopa

Tomáš Tatar (DET) 1+0, 5 střel, čas na ledě 12:13 (04:10:26)

1. Gustav Nyquist (DET) 0+1
    2. Tomáš Tatar (DET) 1+0
    3. Zach Parise (MIN) 0+2

Hokejisté Detroitu to dokázali! V duelu s Minnesotou vydřeli výhru 3:2 a udrželi tak reálnou naději na 25. postup do play-off v řadě. Ve třetí části domácí opět odskočili na rozdíl dvou branek, když ve 43. minutě dorazil kotouč za záda Dubnyka Riley Sheahan. V čase 49:43 se postaral o zápletku Mikael Granlund, ovšem Red Wings už těsný náskok udrželi až do konce.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:5, celkem – 29:22.

59:49
    Granlund střílel z ostrého úhlu a puk, který Howard vyrazil jen před brankoviště, odpálil DeKeyser!

59:23
    Aréna povstala a žene Rudá křídla za vítězstvím!

59:01
    Začala poslední minuta.

58:50
    Teď už Devan Dubnyk zamířil na střídačku, hosté v šesti!

58:02
    Dvě minuty do konce třetí části, domácí soupeře nepouštějí k náporu.

57:18
    Darren Helm měl na hokejce rozhodnutí, ale Devan Dubnyk zakročil skvěle! Brankář Wild puk zastavil snad na brankové čáře!

56:56
    Domácí se drží v útočném pásmu a šetří cenný čas.

55:59
    Mohlo být zase jasněji. Gustav Nyquist se dostal před brankou ke kotouči a Dubnyka zachránila tyčka!

55:53
    Ještě jedna reklamní přestávka. Boston vede na ledě St. Louis 5:2 a Detroit tak potřebuje zvítězit o to víc, aby udržel s konkurenty kontakt.

55:38
    Před brankovištěm se marně snažil prosadit Parise. Kotouč ještě ulovil Grandlund a hosté tak pokračují v útočné snaze.

54:38
    Třetí třetina pomalu spěje do finální fáze. Dokáží Rudá křídla udržet vedení a tím i naději na postup do play-off?

53:54
    Ofsajd domácích, buly ve středním pásmu.

53:44
    Dubnyk přidržel nahozený kotouč. Předtím měl na druhé straně dobrou možnost Jason Zucker, který z otočky nedokázal uklidit skákavý puk za Howarda.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 13. Larkin (Kronwall, Zetterberg), 23. Tatar (Nyquist, Sheahan), 43. Sheahan (Ericsson) – 37. Brodin (Suter, Parise), 50. Granlund (Suter, Parise)

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Quincey, DeKeyser, Marčenko, Kronwall (A), Green, Ericsson – Larkin, Zetterberg (C), Abdelkader – Richards, Dacjuk (A), Helm – Tatar, Sheahan, Nyquist – Mantha, Glendening, Athanasiou. Trenér: Jeff Blashill
    Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter (A), Brodin, Scandella, Dumba, Reilly, Prosser – Coyle, Koivu (C), Parise – Fontaine, Granlund, Zucker – Pominville, Haula, Niederreiter – Jones, Stoll, Vanek. Trenér: John Torchetti

Rozhodčí: Hebert, O'Halloran – Grandt, Brisebois

Diváci: 20027