União Madeira – Setúbal 2:2 (kon.) | Estoril – FC Ferreira 1:0 (kon.) | Moreirense – Rio Ave 0:1 (kon.)
GD Estoril Praia
1:0 (1:0)
FC Paços Ferreira
Neděle 03.04.2016, 18:00 • Estádio António Coimbra da Mota, Estoril (kapacita: 8.000 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 28. kolo

Estoril po přestávce uhájil jednobrankový náskok, a to navzdory tomu, že byl deset minut před koncem dramatického utkání vyloučen po druhé žluté kartě střelec úvodního gólu Diogo Amado. Hosté početní převahu využít nedokázali a také oni dohráli utkání o deseti, když byl na straně Ferreiry v poslední minutě vyloučen taktéž po druhé žluté kartě Edú Pinheiro. Konečný výsledek. Estoril Praia 1 FC Paços Ferreira 0. (20:01:19)

90+3

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.
    90. Edú Pinheiro vyfasoval od rozhodčího druhou žlutou kartu a následně tak i kartu červenou.

90
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Edú Pinheiro (FC Paços Ferreira).

89
    Hostující Manuel José se dostal necelé dvě minuty před koncem utkání ke střele a pokusil se vyrovnat, jeho pokus ale zamířil nad bránu domácího brankáře Kieszeka.

88
    Na hřišti začíná být pořádné horko a hráči obou týmů dávají najevo své emoce a napjaté nervy. Čeká nás hodně nervózní závěr.

86
    Esiti napřáhl zpoza šestnáctky k nebezpečné diagonální střele, ta ale nakonec zamířila vedle.

85
    Trenér Estorilu Fabiano Soares dal na střídačce průchod svým emocím a poté byl vykázán na tribunu.

84
    Střídání v týmu GD Estoril Praia: ze hřiště odchází Mattheus, přichází Afonso Taira.

84
    Střídání v týmu FC Paços Ferreira: ze hřiště odchází Paulo Henrique, přichází Manuel José.

83
    Žlutou kartu dostává Edú Pinheiro (FC Paços Ferreira).

82
    Diego Carlos se pokusil vstřelit druhý a pojišťující gól, který by domácí tým definitivně uklidnil, jenže jeho pokus skončil na pozorném brankářovi Defendim, který během dnešního utkání inkasoval jeden jediný gól.

81
    Diogo Amado je ustřední postavou dnešního zápasu, před pár okamžiky ale předvedl zbytečný zákrok, po kterém byl po druhé žluté a následně červené kartě vyloučen. Navzdory tomu si od fanoušků na cestě do kabin užívá potlesk.
    80. Červená karta po 2. žluté

80
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Diogo Amado (GD Estoril Praia).

78
    Střídání v týmu GD Estoril Praia: ze hřiště odchází Mendy, přichází Michael.

76
    Do konce utkání zbývá necelých patnáct minut a stav utkání stále určuje jediný gól, který vstřelil deset minut před přestávkou přízemní střelou ke vzdálenější levé tyči Diogi Amado.

74
    Na opačné straně se pokusil zahrozit střídající Marion, jeho následná individuální akce ale neměla dlouhého trvání.

Tomáš Reiner

Branky: 35. Amado

Karty:   28. Diogo Amado (ETR), 40. Esiti (ETR), 41. Diego Carlos (ETR) – 38. Santos (FER), 83. Pinheiro (FER)   80. Amado (ETR) – 90. Pinheiro (FER)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 5:6. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 15:17.
    GD Estoril Praia: Kieszek – Anderson Luís, Diego Carlos, Diakhité, Pedro Botelho – Esiti, Diogo Amado, Mendy (78. Michael), Mattheus (84. Afonso Taira), Gerso (70. Marion) – Léo Bonatini. (rozestavení 4-5-1)
    Náhradníci: Georgemy, Mano, Dankler, Felipe Augusto.

FC Paços Ferreira: Defendi – Bruno Santos, Ricardo, Marco Baixinho, Paulo Henrique (84. Manuel José) – Edú Pinheiro, Minhoca (58. Cícero), Carlos Ponck – Roniel (66. Edson Farias) , Bruno Moreira, Diogo Jota. (rozestavení 4-3-3)
    Náhradníci: Mário Felgueiras, Barnes, Miguel Vieira, Pedro Marques.

Rozhodčí: Bruno Paixão. Asistenti: António Godinho, Rodrigo Pereira. Čtvrtý rozhodčí: Bruno Jesus