Manchester City – PSG 1:0 (kon.) | Real Madrid – Wolfsburg 3:0 (kon.)
Manchester City
1:0 (0:0)
Paris Saint-Germain
Úterý 12.04.2016, 20:45 • Etihad Stadium, Manchester • Liga mistrů • Čtvrtfinále

Manchesteru City gratuluji k postupu a Vám děkuji za pozornost. Dobrou noc. (22:51:39)

Velký podíl na postupu do semifinále Ligy mistrů má rozhodně Joe Hart, který dnes zlikvidoval 5 nebezpečných střel a stal se hrdinou zápasu. To gólman Trapp nezasahoval ani jednou, protože na něj šla pouze jediná střela za celý zápas a ta skončila vítězným gólem.

Rozhodčí Carballo naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak dnešní utkání, ve kterém Manchester City porazil PSG 1:0. O jediný gól zápasu se postaral až v 76. minutě Kevin De Bruyne, který poslal City do semifinále Ligy mistrů. Po celou dobu zápasu mělo ze hry více PSG, které si dokázalo vytvořit několik šancí, ale proti výbornému Hartovi nikdo z hostů neuspěl. Navíc domácí tým mohl jít do vedení už ve 30. minutě, ale Agüero neproměnil pokutový kop. Za PSG byl velmi aktivní Ibrahimović, který měl dva velmi nebezpečné přímé kopy. Obrovskou šanci měl také Silva, když hlavičkoval z blízké vzdálenosti, ale Hart mu střelu zneškodnil. První zápas skončil v Paříži výsledkem 2:2.

90+4

90+3
    Ze hřiště odchází Agüero, který dnes neproměnil pokutový kop a místo něj přichází Iheanacho.

90+2
    Touré si chtěl zahrát na krásu, ale jeho rána z dálky byla nepřesná a ovoce nepřinesla.

90+2
    Kouč domácího celku přichystal na závěr ještě jedno střídání.

90+1
    Hráči PSG vypadají poněkud frustrovaně a Cavani teď nesmyslně fauloval. Rozehrávají domácí borci.

90
    Nad rámec druhého poločasu jsou přidány 3 minutky.

90
    Běží poslední minuta zápasu a PSG se sen o postupu pomalu, ale jistě rozpadá.

87
    Dohrál také David Silva, kterého vystřídal Delph.

86
    Maxwell zahrával volný přímý kop, ze kterého hosté nic nevytěžili a navíc Ibrahimović uvízl v ofsajdu.

85
    Clichy zahrál rukou a hosté budou rozehrávat.

84
    Ze hry odstoupil autor dnešní jediné branky, De Bruyne, když místo něj přišel Touré.

80
    Faulovaný byl Silva a domácí tým dostal výhodu standardní situace, ale ta velmi rychle skončila, protože Otamendi fauloval.

80
    Ke střele se pak ještě dostal Di María, ale Fernandinho se mu do střely položil a úspěšně ji zablokoval.
    80. Výborný Hart.

Lucie Rapantová

Branky: 76. De Bruyne (Fernando)

Karty:   72. Fernandinho (MAC) – 29. Trapp (PSG), 67. Pastore (PSG), 68. van der Wiel (PSG)

Neproměněná penalta: 30. Agüero (MAC), mimo

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 8:0. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 18:12.
    Manchester City: Hart (C) – Sagna, Otamendi, Mangala, Clichy – Fernando, Fernandinho – Navas, De Bruyne (84. Y. Touré), Silva (87. Delph) – Agüero (90+3. Iheanacho).
    Náhradníci: Caballero – Iheanacho, Bony, Y. Touré, Delph, Kolarov, Zabaleta.

Paris Saint-Germain: Trapp – Aurier (61. Pastore), Silva (C), Marquinhos – van der Wiel, Rabiot, Motta (44. Moura), Di María, Maxwell – Ibrahimović, Cavani.
    Náhradníci: Sirigu – Kimpembe, Stambouli, Moura, Kurzawa, Pastore, Ongenda.

Rozhodčí: Carballo – Alonso, Yuste
    06.04.2016
    PSG - Manchester City 2:2

Branky: 41. Ibrahimović, 59. Rabiot (Cavani) – 38. De Bruyne (Fernandinho), 72. Fernandinho

Karty:   1. Luiz (PSG), 48. Matuidi (PSG) – 11. Clichy (MAC), 36. Fernando (MAC), 83. Mangala (MAC), 85. Navas (MAC)

Neproměněná penalta: 14. Ibrahimović (PSG), brankář Hart zneškodnil

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:6. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 5:15.