Dunajská Streda – Trenčín 1:0 (kon.) | Ružomberok – Žilina 0:2 (kon.) | Trnava – Skalica 5:1 (kon.)
Myjava – Michalovce 3:0 (kon.)
FC Spartak Trnava
5:1 (2:1)
MFK Skalica
sk Sobota 16.04.2016, 19:00 • Štadión Antona Malatinského • Niké liga

Pekný zvyšok víkendu z Trnavy! (21:19:53)

Štefan Horný, tréner Skalice:
    "Výsledok je pre nás krutý, nezodpovedá hre, do 30. minúty malo byť 3:0 pre nás. Následne penalta, domácich sme postavili na nohy. Spravili sme veľa chýb, ľahké straty lôpt. My sa musíme postaviť a čaká nás šesťbodový zápas. Gratulujem domácim."

Ivan Hucko, tréner Spartaka:
    "Súhlasím s kolegom, futbal nemá logiku. Keby sme prehrávali nemohol by nikto nič povedať. Dôležitý bol gól Ježa a potom to už išlo. Keď bolo 3:1, naši hráči vedeli hrať futbal, vedeli kde majú stáť. Je to v hlavách hráčov.
    Jakubech si zaslúži pochvalu, chytil tri čisté góly."

Zaujímavosťou je, že naposledy dal hráč Spartaka ligový hetrik na jeseň 2010. Vtedy sa to podarilo stopérovi Patrikovi Grossovi proti Dubnici. Dnes to bol jubilejný 30. hetrik v lige.
    Okrem toho dali hráči Trnavy aj v troch zápasoch štyri góly. Boli to Masrna, Luhový a Ujlaky.

O malú chvíľu vyjadrenia trénerov.

Zápas sa začal tlakom a nepremenenými šancami Skalice a skončil sa veľkým výpraskom tohto mužstva zo Záhoria. Trnava išla do vedenia po penalte Depetrisa. Hostia vyrovnali v krátkom čase Jakubekom. Ihneď vrátil vedenie domácim Jež. Neskôr to už bola spanilá jazda Trnavy. Hattrick zavŕšil Depetris a debutový ligový gól za Spartak dal Košťál.

Ešte Vám prinesieme ohlasy trénerov po dnešnom zápase.

90+1

90
    Rozhodca pridá ešte jednu minútu.

88
    Hostia dohrávajú iba desiati, Hudák bol zranený a zatiaľ sa do hry nevrátil.

87
    Zápas sa iba dohráva. Do konca ostáva zopár minút.

85
    Domáci fanúšikovia oslavujú vysoké víťazstvo, na to, že v prvých 20 minútach na hráčov pískali, je to zmena.

84
    Jeden z hostí leží na zemi a je ošetrovaný.

83
    Ešte sa vrátil k Depetrisovi. Dnes to bol jeho ôsmy, deviaty a desiaty gól v drese Trnavy. Je najlepším strelcom Spartaka.

82
    Horník zahral zlú malú domov a do šance sa dostal Štromach. Gól nedal a zaskvel sa Jakubech.

81
    Trnava je gólová snáď z každej akcie v druhom polčase. Všetko mohlo byť inak, keby hostia premenili superšance v prvom polčase.

80
    Trnava dala gól!
    Po centri kapitána Mikoviča z ľavej strany sa v šestnástke presadil MARTIN KOŠŤÁL. Mladý hráč strelil svoj prvý gól za Spartak.

79
    Tréneri využili všetky striedania, do konca zápasu ostáva aj s nadstavením asi 15 minút.