Velká Británie – Rumunsko 6:1 (kon.) | Litva – Ukrajina 2:1 (kon.) | Chorvatsko – Estonsko 5:3 (kon.)
Litva
2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Ukrajina
Pátek 22.04.2016, 16:30 • Dom Sportova, Záhřeb, Chorvatsko • Mistrovství světa - I. B Divize • 4. kolo

Na dnešní utkání si našlo cestu 350 diváků, kteří sledovali klání v záhřebské aréně Dom Sportova. (18:45:37)

Ukrajina nedokázala zdolat houževnatého soupeře z Litvy, i když po dvou třetinách vedla 1:0. Závěrečná část hry se však mnohem lépe vydařila Litevcům, kteří si odnáší cenné vítězství 2:1. Mohli jsme sledovat úporné utkání se spoustou osobních soubojů. Ukrajina si velmi zkomplikovala cestu za postupem do skupiny A, protože tímto výsledkem se před ni dostala Velká Británie, která si v dnešním utkání poradila s Rumunskem 6:1. O postupujícím se tedy rozhodne ve vzájemném souboji. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.

59:32
    Favoritovi utkání se nedaří usadit se v útočném pásmu a vytvořit si nějaký souvislý tlak.

59:04
    Litva hraje závěr utkání velice dobře, a nyní dokonce vystřelila směrem na Zacharčenkovu branku.

58:19
    Ukrajině se nepodařilo udržet útočné pásmo a Litevci ženou hráče ve žlutém pryč od vlastní branky.

58:00
    Máme před sebou poslední dvě minuty třetí třetiny a Litva trochu překvapivě vede nad Ukrajinou 2:1.

57:06
    Tvrdá rána od modré čáry se Ukrajincům vůbec nepodařila a letěla mimo hrací plochu.

56:13
    Střela z voleje nesedla Viktoru Zacharovovi, takže rána letěla mimo tři tyče litevské branky.

55:36
    Na druhé straně se v problémech ocitnul brankář Zacharčenko, ale ani za jeho záda nedostali hráči soupeře puk.

55:05
    Na litevském brankovišti se odehrávalo hned několik soubojů, ale Ukrajinci se ke vstřelení gólu neprotlačili.

54:21
    Ani další přesilová hra se Ukrajině příliš nepovedla, takže Litva brání svůj těsný náskok.

53:26
    Vedoucí tým brání náskok zuby nehty a nyní jeden z obránců vyhodil ve velice akrobatické pozici.

52:52
    Ukrajincům se však zatím přesilová hra vůbec nevede a dopustili vyhození kotouče přes všechny čáry.

52:21
    Na trestnou lavici odchází Daniel Bogdziul za hákování.

51:57
    Litevci měli plné ruce práce, aby zabránili dalšímu ukrajinskému útoku.

51:06
    V dalším protiútoku už si však Katulis nedokázal poradit s obráncem, který se mu položil do střely.
    50:02 Donatas KUMELIAUSKAS - 2:1

50:02
    Litva právě vstřelila branku!
    Rychlý protiútok Litvy však slaví úspěch! Trefil se DONATAS KUMELIAUSKAS. Asistence: Arnoldas Bosas, Daniel Bogdziul.

Pavel Černý

Branky a nahrávky: 43. Cizas (Verenis, Katulis), 51. Kumeliauskas (Bosas, Bogdziul) – 37. Petrangovskyj (Kicha)

Litva: Pavljukov (Zukovas) – Alisauskas, Cugajus, Jasinevičius, Kieras (C), Katulis, Aliukonis (A) – Bosas (A), Bogdziul, Kumeliauskas – Fiscevas, Verenis, Cizas – Gintautas, Baltrukonis, Jagelavičius – Certvertak, Nomanovas, Bendzius, Laukaitis, Krakauskas
    Ukrajina: Zacharčenko (Ševčuk) – Tolstuško, Petruchno, Isajenko, Romaněnko (A), Andrejkiv, Pobjedonoscev, Žovnir, Aleksjuk – Zacharov (C), Babynec, Bondarjev (A) – Kicha, Petrangovskyj, Gniděnko – Šafarenko, Michnov, Blagoj – Tymčenko, Gavryk, Černyšenko

Rozhodčí: Holm – Belic, Grozaj