Kanada – Švýcarsko 9:1 (kon.) | Švédsko – Slovensko 7:2 (kon.) | USA – Česko 8:0 (kon.)
Švédsko
7:2 (3:1, 3:0, 1:1)
Slovensko
Pátek 22.04.2016, 01:00 • Icon Sports Center, Grand Forks • Mistrovství světa do 18 let • Čtvrtfinále

Slovenský útočník Adam Ružička po utkání řekl:

"Dnes už nám trochu chyběly síly. Tahali jsme několikátý zápas na dva útoky a těm už chyběla šťáva. Myslím si, že jsme na Švédy jinak měli. V první třetině se ale něco stalo, co ten zápas v podstatě rozhodlo. Nepomohla ani nedisciplinovanost, s tou jsme bojovali celý turnaj."

"Hrají tady nejlepší týmy na světě. To, že jsme s nimi v minulých utkáních dokázali hrát vyrovnaně, je dobrá zpráva a ukazuje to, že jsme něco dokázali."

"Rozdíl oproti české juniorské lize je velký. Vše je rychlejší, důsledněji se dodržují systémy. Týmy jsou schopné potrestat a využít naši chybu."

"Turnaj budeme zpětně hodnotit určitě pozitivně. Myslím, že minulé ročníky Slovenska neuhrály na osmnáctkách tak dobrý výsledek." (03:49:38)

Nejlepšími hráči duelu jsou Jesper Bokvist a Martin Fehérváry. To je z Icon Sports Center v Grand Forks vše, díky za pozornost a hezkou dobrou noc či ráno do Česka.

Švédové porážejí Slovensko ve čtrvtfinále světového šampionátu 7:2. Vítězství a postup je to jistě zasloužený, skandinávský celek o něm rozhodl už na konci první třetiny dvěma slepenými góly v přesilovce, své vedení pak dále navyšoval ve druhé třetině. V sobotním semifinále se Tre Kronor utkají s vítězem duelu USA – Česko. Slováci se s turnajem loučí, za své vystoupení se rozhodně stydět nemusí. Dnes sice utrpěli nejvýraznější porážku, přesto zejména v první třetině soupeři zatápěli a několik minut vedli.

59:16
    Ještě slovenský ofsajd.

59:04
    Švédové dohrávají utkání s pukem na holi.

58:01
    Až před Durného se na druhé straně prokličkoval Bokvist, podobně jako jeho slovenský kolega však přestřeluje.
    56:38 Solenský sice dokázal ujet švédské obraně, při zakončení si už ale nevedl příliš dobře.

56:38
    Solenský ujel švédské obraně a řítil se sám na Gustavssona, kotouč mu však poskakoval a slovenský kapitán jej netrefil dobře, přestřeluje.

56:30
    Vyloučení v týmu Švédsko (Cederholm – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Slovensko (Bodák – 2 min., hrubost).

56:15
    Boj o kotouč u zadního mantinelu za Durného brankou, trochu se přiostřuje.

54:43
    Přesilovka je u konce, švédský tým už se nikam nežene. Ví, že postup do semifinále je jeho.

54:02
    Slováci vyhazují.

53:34
    Nylander zůstává v dnešním zápase bez bodu, a to i po této šanci, kdy zůstal sám před Durným, ovšem trefuje jen lapačku slovenského gólmana.

52:43
    Vyloučení v týmu Slovensko (Solenský – 2 min., podražení).

52:16
    Obránce Zeleňák projel po pravém křídle až k zakončení a po delší době donutil Gustavssona k zásahu.

51:24
    Andersson se natlačil před branku z pravého křídla, Durný ale kryje.

50:56
    Sám před Durným byl Jesper Bratt, ale Švédové situaci překombinovali a vůbec nezakončili.
    49:00 Tim WAHLGREN - 7:2

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 12. Brannström (Lindström), 16. Lindström (Liljegren), 17. Hugg (Jonsson Fjällby, Brannström), 34. Bokvist (Thilander, Moverare), 39. Jonsson Fjällby (Hugg, Söderlund), 40. Bratt (Pettersson, Danielsson), 49. Wahlgren (Pettersson, Andersson) – 7. Ružička, 45. Zeleňák (Buček, Studenič)

Švédsko: Gustavsson (Larsson) – Moverare, Thilander, Cederholm (C), Brannström, Danielsson, Liljegren, Sellgren – Bratt, Steen, Lindström – Nylander, Pettersson, Andersson – Bokvist, Lundeström, Wahlgren – Hugg, Jonsson Fjällby, Söderlund.
    Slovensko: Durný (Hrenák) – Kmec, Fehérváry, Bodák, Zeleňák, Krempaský, Hedera, Rajnoha, Ivan – Ružička, Solenský (C), Krivošík – Studenič, Roman, Buček – Lacka, Bjalončík, Václav – Smolka, Šmida, Liška.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Sheva (USA) – Suchánek (CZE), Sysujev (RUS)