Olomouc B – Opava 1:1 (kon.) | Pardubice – Č. Budějovice 2:0 (kon.) | Frýdek-Místek – Třinec 1:1 (kon.)
Varnsdorf – Vyšehrad 6:1 (kon.) | Hr. Králové – Sokolov 2:0 (kon.) | Ústí n. L. – Karviná 1:3 (kon.)
Znojmo – Vlašim 0:4 (kon.)
FK VIAGEM Ústí nad Labem
1:3 (1:1)
MFK Karviná
Úterý 17.05.2016, 18:00 • Městský stadion, Masarykova 780/228, Ústí nad Labem-Bukov • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 28. kolo

Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Tereza Košťálová. Utkání začíná v 18:00 hod.

Stadion: Městský stadion, Masarykova 228, Ústí nad Labem-Bukov.

Příjemný úterní podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky zápasu 28. kola Fotbalové národní ligy ČR. Hráči FK Ústí nad Labem hostí doma MFK OKD Karviná.

Poslední ligová utkání obou celků:

26. kolo Fotbalové národní ligy ČR:
    FK Ústí nad Labem – FK Baník Sokolov

1:1 (1:0)
    Branky: 20. Smola – 70. Přeučil.
    Rozhodčí: Machálek – Kotík, Boček.
    ŽK: 43. Peterka, 68. Králík, 83. Výborný – 44. Jablonský, 51. J. Dvořák II., 63. Kopečný.

FK Ústí nad Labem:

25 zápasů: 8 výher, 11 remíz, 6 porážek; skóre 36:28, 35 bodů, 5. místo.

MFK OKD Karviná:
    25 zápasů: 14 výher, 8 remíz, 3 porážky; skóre 42:14, 50 bodů, 2. místo.

Rozhodčí: Proske – Myška, Šimáček.
    ŽK: 79. Šisler – 66. Peterka, 72. Novotný.
    Diváci: 875.

Nejlepší střelci obou celků:

Tomáš Smola – 9 gólů.
    MFK OKD Karviná: Lukáš Budínský – 10 gólů.

Porovnání brankářů obou mužstev:

Zdeněk Zacharda – 6 nul.
    MFK OKD Karviná: Branislav Pindroch – 15 nul.

FK Ústí nad Labem: Zacharda – Křapka, Zukič, L. Vaněk, Šnirc – Peterka – M. Zeman, Výborný, Miskovič, Leibl – Smola. Trenéři: Petr Němec, Petr Fousek.
    Náhradníci: Tvrdoň – Barnat, Bourenane, Eliáš, D. Procházka, Veverka, Pícha.

MFK OKD Karviná: Pindroch – Janečka, Dreksa, J. Hošek, Eismann – Šisler – Puchel, Budínský, Zelený – Moravec, Zbyněk Pospěch. Trenéři: Jozef Weber, Josef Mucha.
    Náhradníci: Pastomický – Puri, Glasser, Urgela, Juřena, Růžička, Panák.

Rozhodčí: Paták – Hrabovský, Vitner; delegát: Kozel.

Celá jména sudích a delegáta:

Hlavní rozhodčí:
    Michal Paták.
    Asistenti: Jakub Hrabovský, Miloš Vitner.

Delegát svazu: Slavomír Kozel.

Domácí volí pro dnešní utkání rozestavení 4-1-4-1, hosté dnes sázejí na rozestavení 4-1-3-2.

Domácí nastupují v dresech bílomodrých, hosté se představí v žlutočerné kombinaci dresů. Rozhodčí zvolili pro dnešní soudcování barvu tmavě modrou.

1

2
    Šnirc hledal Výborného, druhý jmenovaný na míč nedosáhl.

4
    Peterka nahrál Výbornému, kapitán Karviné Eismann zblokoval jeho snažení do autu.

5
    Hostující gólman přihrál Pospěchovi, kterého dokázal ubránit Zukič a nahrál vlastnímu brankáři.

7
    Šisler zahrál na Pospěcha, ale slibný brejk přerušil rozhodčí písknutým ofsajdem.

8
    Pozorná ústecká obrana zabránila pokusu dvojice Moravec – Dreksa.

9
    Smola měl balón před bránou na dlouhou nohu.

9
    Ofsajd Karviné.

10
    Střela Šnirce zblokována ve velkém vápně, podle diváků a hráčů zahrál protihráč rukou. Rozhodčí penaltu ale neodpískal.

12
    Puchel faulouval Šnirce, sudí ponechal výhodu.

13
    Zeman se snažil nalézt Smolu, ale přihrávku vystihla defenziva soupeře.

13
    Peterka faulován Zeleným na obranné polovině domácích.

15
    Šnirc vyslal míč daleko mimo bránu.

16
    Centra Křapky se ujal Smola, který přihrál Miskovičovi. Přízemní pokus posledního jmenovaného Pindroch vychytal.

17
    Budínského střelu z přímého volného kopu vyrazil Zacharda na roh.

17
    Rohový kop zahrával Puchel, následně Šisler zamíříl mimo.

19
    Šisler přestřelil bránu Ústí nad Labem.

20
    Ústečtí kombinují na útočné polovině.

21
    Pospěch na středu hřiště fauloval Výborného.

21
    Leibl nahrál Smolovi, který vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře.

23
    Výborný byl faulován a rozhodčí ponechal výhodu, ze které Zeman nahrál dopředu Miskovičovi, který vybojoval pouze roh.

23
    Výborný z rohu namířil do Budínského. Rohový kop se bude opakovat.

24
    Zeman hlavičkoval roh Šnirce těsně vedle svatyni Karviné.

25
    Křapka zůstal ležet na hrací ploše, Eismann sportovně zakopl míč do autu, aby mohla být hra přerušena.

25
    Zraněný Křapka pokračuje ve hře a po autu Zemana Peterka vrátil míč Karviné v rámci fair-play.

26
    Šnirc fauloval Puchela u rohového praporku.

27
    Skvělý obranný zákrok Vaňka, který na poslední chvíli zabránil finální přihrávce na Pospěcha.

28
    Standardní situaci Budínského tečovali domácí na roh.

28
    Karviná právě vstřelila branku!
    Lukáš Budínský z pravé strany nalezl ZBYŇKA POSPĚCHA a Zdeněk Zacharda neměl šanci jeho střelu vychytat.

29
    Domácí hráči i diváci reklamovali ofsajd, ze kterého se měl prosadit Zbyněk Pospěch. Rozhodčí udělil za protesty žlutou kartu Michalu Leiblovi (UNL).

30
    Budínský zastaven na obranné polovině za cenu faulu.

31
    Výborný nastřelil pouze Šislera.

33
    Vaněk zamířil do Pindrocha.

36
    Leibl vybojoval roh, který zahraje Šnirc.

37
    Dreksa se svíjí k zemi. Je přivolán lékař.

38
    Dreksa po ošetření pokračuje ve hře.

39
    Budínský přihrál Janečkovi, ale jeho úmysly ústecká obrana přečetla.

41
    Hraje se na středu hřiště.

42
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Centr od pravé postranní čáry Michala Zemana dorazil hlavičkou za záda Branislava Pindrocha MICHAL LEIBL a vyrovnává skóre na 1:1.

45
    Armě se dnes načítá první ofsajd.

45
    Hlavní sudí nastaví v prvním poločase jednu minutu.

45+1
    První poločas se dohrává na obranné polovině Army.

Fauly: 8:4.

Druhý poločas začne přibližně v 19:03 hod.

Skórování v první půli zahájil Zbyněk Pospěch ve dvacáté osmé minutě, když propálil míč za záda Zdeňka Zachardy. Jednobrankové vedení se Ústeckým nelíbilo a Michalu Leiblovi se podařilo dorazit míč ve čtyřicáté druhé minutě centr Michala Zemana od pravé postranní čáry do brány Karviné. Jediný střelec Ústí nad Labem také zatím jako jediný inkasoval v tomto zápase žlutou kartu za protesty.

46

46
    Střídání obou mužstev! Z hrací plochy odchází Michal Zeman, kterého nahradí Josef Eliáš. Na lavičku se také posadí Erik Puchel, za kterého nastupuje Sander Puri.

46
    Po čtyřiceti osmi vteřinách ve druhé půli se dostal míč na střed k JANU ŠISLEROVI, kterému nedělalo problém překonat Zdeňka Zachardu přízemní střelou k pravé tyči.

48
    Domácí dostali šanci rohového kopu, kterého nedokázali využít.

49
    Hosté se taktéž z rohového kopu neprosadili.

51
    Domácí se snaží vyrovnat, ale fotbalisté Karviné se mají na pozoru.

52
    Miskovič zkoušel štěstí z dálky, ale Pindroch vstřelení gólu zabránil.

53
    Eliáš mohl nahrát Smolovi, ale úmysly Dreksa včas přečetl.

54
    Arma bude zahrávat další rohový kop, který bude kopat Šnirc.

54
    Rohový kop z druhé strany nyní zahrává Eliáš.

55
    Eliáš z rohu namířil do chumlu před bránou Karviné, kde se však míče nikdo ze spoluhráčů neujal.

55
    Josef Eliáš (UNL) obdržel žlutou kartu za podražení protihráče.

57
    Hosté faulovali u brány Zachardy.

59
    Smola vyslal míč mimo.

60
    Eismann odvrátil hlavičkou pokus Šnirce na roh.

61
    Zukič si počínal mírně za hranicí pravidel proti Pospěchovi.

62
    Přímý volný kop zahraje Eismann.

62
    Střelu Eismanna z přímého volného kopu hlavičkoval Pospěch těsně vedle brány Zachardy.

64
    ZBYNĚK POSPĚCH se opět prezentuje přímým zásahem, avšak tentokrát do odkryté svatyně ze vzduchu z levé strany k opačné tyči.

67
    Puri faulován před hranicí velkého vápna Šnircem.

68
    Eismann vystřelil nad svatyni domácího celku.

70
    Zelený si nedovoleně počínal v souboji s Miskovičem.

71
    Šnirc z dálky pouze prověřil pozornost Pindrocha.

Dnešní utkání sleduje 587 diváků.

73
    Výborný vystřelil na bránu, ale gólman vyrazil střelu na roh.

74
    Puri opět faulován Šnircem.

76
    Domácí zkouší štěstí na ofenzivní polovině hrací plochy.

77
    Střídání týmu MFK OKD Karviná! Václav Juřena střídá na travnaté ploše dvougólového střelce Zbyňka Pospěcha.

80
    Na hřiště je přivolán lékař k ležícímu Výbornému.

80
    Výborný odchází za pomoci lékařů za postranní čáru na ošetření.

80
    Peterka vrací míč v rámci fair-play Karviné.

81
    Střídání týmu FK Ústí nad Labem! Michal Leibl je nahrazen na hrací ploše Danielem Procházkou.

82
    Střídání týmu FK Ústí nad Labem! Petr Výborný se do hry po zranění nevrátí a na hřiště místo něj přichází Richard Veverka.

84
    Puri faulován u středové čáry Veverkou.

86
    Střídání týmu MFK OKD Karviná! Filip Panák vystřídá na trávníku Jana Moravce.

87
    Urgela byl faulovaný na středové čáře.

89
    Žlutou kartu inkasuje Adnan Zukič (UNL) za podražení Filipa Panáka.

90
    Sudí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.

90+2
    Střela mimo v podání Šnirce.

90+2

Statistiky utkání:

Branky:
    42. Leibl – 28. Pospěch, 46. Šisler, 64. Pospěch.
    ŽK: 29. Leibl, 55. Eliáš, 89. Zukič (včichni UNL).
    Střely na branku: 8:3 (5:3).
    Střely mimo branku: 8:7 (6:4).
    Rohové kopy: 9:3 (4:2).
    Ofsajdy: 1:2 (1:2).
    Fauly: 18:7 (8:4).

Karviná, která v Ústí nad Labem naposledy vyhrála 17. srpna 2008 stavem 3:1, dnes zopakovala historii. Dvěma góly se za hosty prezentoval Zbyněk Pospěch, který překonal Zdeňka Zachardu ve dvacáté osmé a v šedesáté čtvrté minutě. Karviná má nejen dnes postup ve svých rukou, jelikož bilance vzájemných zápasů mezi třemi nejlepšími týmy soutěže hovoří pro ni nejlépe. Jedinou do černého z Army vyslal v minutě čtyřicáté druhé Michal Leibl, což na výhru nestačilo.

Z Ústí nad Labem je to ode mě vše a těším se na počtenou u dalších online přenosů. Tereza Košťálová (19:59:16)