Turecko – Francie 39:55 (kon.) | Čína – Kanada 68:90 (kon.) | Brazílie – Austrálie 66:84 (kon.)
Turecko
39:55 (16:8, 19:22, 35:41)
Francie
Sobota 06.08.2016, 17:00 • Youth Arena • Olympijské hry - ženy • Skupina A
Sledujte:

Z mé strany je to pro dnešek vše a zítra se těším u cyklistického závodu žen na shledanou. (18:36:24)

Úvodní zápas basketbalového turnaje žen na Olympijských hrách v Riu je minulostí. Francouzky nakonec potvrdily roli favoritek, zápas ale musely otáčet. První čtvrtinu totiž zvládly lépe hráčky Turecka, které vedly o osm bodů, pak ale basketbalistky ze země galského kohouta zlepšily a zpřesnily svou hru a utkání zaslouženě otočily. V poslední čtvrtině pak své soupeřky doslova válcovaly a zaslouženě si dokráčely pro vítězství.

40:00
    Konec zápasu. (39:55)

39:42
    Poslední vteřiny utkání, o vítězkách je rozhodnuto. (39:55)

39:10
    Krásná akce Francouzek, kterou zakončuje Ajajiová. (39:55)

38:29
    Jacubuová byla faulována při střelbě a jedním úspěšným trestným hodem navyšuje náskok svého týmu. (39:53)

38:00
    Turkyně si vůbec v útoku nevědí rady a rychle o míče přicházejí. Francouzkám nyní nevyšel pokus za tři. (39:52)

37:10
    Další body pro hráčky v modrém, zdá se, že je rozhodnuto! (39:52)

36:37
    Nyní to stihly hráčky hostí na poslední chvíly, každopádně jdou již do vedení o deset bodů! (39:49)

35:05
    A ty navyšují svůj náskok! Domácí si berou oddechový čas. (39:45)

34:51
    Turkyním vypršel časový limit a hrají tak hráčky v modrém. (39:45)

34:12
    Dalšími trestnými hody už Francouzky nepohrdly, konkrétně e dvakrát prosadila Mijemová. (39:45)

33:26
    Nyní už z podkošového prostoru zacílila přesně Jacubuová, která byla zároveň při svém pokusu faulována, ale trestný hod neproměnila a naopak přišla rychlá odpověď Turkyň. (39:43)

33:24
    Znovu jsme sledovali pouze nepřesnosti na obou stranách, úspěšná zakončení nikoliv. (37:41)

32:30
    Jakoby se opět vkradla nervozita na ruce basketbalistek. Neuspěly nejprve Francouzky a následně ani jejich sokyně nedokázaly využít několik slibných šancí. (37:41)

31:15
    Vardarli Demirmenová byla obrána o balon Michelovou a do útoku se tak vydají Francouzky. (37:41)