Linköping – HC Slovan 4:2 (kon.)
Linköpings HC
4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
HC SLOVAN Bratislava
Čtvrtek 11.08.2016, 18:00 • Werk Arena, Třinec (kapacita: 5 200 diváků) • STEEL CUP

Z mé strany to je pro dnešek vše, u zítřejšího duelu mezi Oceláři Třinec a Slovanem Bratislava se s Vámi těším, na počtenou! (20:23:51)

Žiga Jeglič si najel z levé strany, z bezprostřední blízkosti ale přestřelil. V nájezdech tedy vítězí Linköping.

Na druhé straně s bekhendovým blafákem neuspěl Brok Little.

Václav Nedorost zkusil kličku do forhendu a následně chtěl zasunout kotouč mezi Johanssonovy betony, to se mu ale nepovedlo.

Na druhé straně nájezd jel Niklas Bergfors a střelou k levé tyči propálil Poggeho!

Jako první jel Tomáš Kubalík z týmu Slovanu Bratislava. Pohybem rameny se snažil rozhodit brankáře Johanssona, střelou mezi betony ale neuspěl.

Úvodní duel turnaje Steel Cup končí výhrou švédského celku, který se tak ujímá vedení v průběžné tabulce. Po zápase ještě uvidíme samostatné nájezdy po třech hráčích na obou stranách.

59:40
    Linköping mohl duel završit gólem do prázdné branky, Karlsson se Sylvegårdem ale úspěšní nebyli.

59:24
    Slovan se ještě pokusí o malý zázrak, Miloš Říhá hraje vabank. Brankáře Pogge je na střídačce.

59:24
    Johansson si připisuje další úspěšný zákrok, tentokráte zastavil dělovku Kundrátka.

59:06
    Cheechoo chtěl překvapit Johanssona střelou z ostrého úhlu, švédský gólman byl pozorný.

59:00
    Minutu před koncem se do střely dostal Taffe, jeho pokus však byl tečován do ochranné sítě.

58:45
    LHC drží kotouč na svých holích, Slovan se nemůže dostat k puku, a tím pádem ani k šancím.

58:10
    Necelé dvě minuty do konce, Linköping je kompletní. Hra se přesunula do pásma Slovanu, Pogge ale žádnou šanci řešit nemusel.

57:40
    Přesilovka Slovanu se chýlí ke svému konci a s ní také závěrečná třetina. Slovenskému celku se nedaří usadit v útočné třetině.

57:16
    Další skvělá práce brankáře Jakoba Johanssona! Švédský gólman dokázal zastavit jak střelu od modré čáry, tak následné dorážení Viedenského a Nedorosta!

56:38
    A Lvi málem i zahrozili, před najíždějícím Sylvegårdem na poslední chvíli uzmul puk Kundrátek.

56:19
    Slovanu se ale v přesilovce zatím nedaří, Linköping se třikrát osvobodil.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 4. Bergfors (Little), 13. Olimb K. A. (Persson), 45. Gordon (Forsling, Roe), 50. Kristensen (Olimb K. A.) – 26. Nedorost (Jeglič), 46. Viedenský (Jeglič)

Linköpings HC: Johansson (Högberg) – Lundgren, Forsling, Karlsson, Hausson, Kristensen, Näkyvä, Larsson – Roe, Karlsson (A), Gordon (A), Törnqvist, Lilja, Sylvegård, Gallo, Persson (C), Fogström, K. A. Olimn, Little, M. Olimb, Bergfors. Trenér: Dan Tangnes.
    HC SLOVAN Bratislava: Pogge (Brust) – Kundrátek, Starosta (A), Švarný (A), Plastino, Luža, Němeček, Bačík, Vopelka – Smoleňák (C), Taffe, Cheechoo – Kubalík, Jeglič, Nedorost – Lušňák, Chipchura, Viedenský – Petráš, Zigo, Šiška. Trenér: Miloš Říha.

Rozhodčí: Trombik, Mrvka – Tošenovjan, Gebauer